Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Właściciele polskiej grupy wędkarskiej Graal rozważają sprzedaż do firmy Müller

Polska firma zajmująca się konserwami rybnymi Graal Group zostanie częściowo sprzedana przez inwestorów private equity i zarządzana przez niemiecką grupę mleczarską Müller.

Abris Capital Partners powiedział, że „podpisał wstępną umowę” na sprzedaż firmy Graal z Wejherowa w ramach umowy, która wyklucza działalność polskiej firmy w zakresie świeżych i wędzonych ryb Koral, która produkuje produkty marki Superfish i marek własnych.

Potencjalny nabywca – Unternehmensgruppe Theo Müller – nie odpowiedział Tylko jedzenie Prośba o potwierdzenie transakcji w momencie pisania. Abris Capital z siedzibą w Warszawie powiedział, że transakcja, która zostanie przeprowadzona za pośrednictwem Lesnar Holdings, spółki zależnej Muellera zajmującej się produktami rybnymi, podlega zatwierdzeniu przez konkurencję w Polsce.

Abris Capital powiedział, że zainwestował w Graal w 2017 roku poprzez pakiet większościowy i współpracował z dyrektorem generalnym i założycielem Bogusławem Kowalskim w pełnym przejęciu. Graal dostarcza konserwy rybne i schłodzone oraz dania gotowe pod marką imiennikową oraz liniami Neptun i Kuchnia Staropolska, a także pod marką własną.

Jak podaje strona internetowa Lisnera, firma sprzedaje szeroką gamę produktów rybnych i konserw ze swojej centrali i fabryki w Poznaniu.

„Jestem wdzięczny Abrisowi, mojemu partnerowi biznesowemu, za wszystko, co wspólnie osiągnęliśmy w ciągu ostatnich sześciu lat, więcej, niż kiedykolwiek myśleliśmy, że to możliwe” – powiedział Kowalski w oświadczeniu. „Po 33 latach rozwoju firmy przejdę w Graal po krótkim okresie przejściowym.

„Graal i Lisner mają silną integrację produktów i jestem przekonany, że nowy właściciel stworzy Graalowi ogromne możliwości kontynuowania strategii rozwoju, wkraczając na nowe obszary geograficzne w Europie i na świecie”.

Graal posiada trzy zakłady produkcyjne i zakład dystrybucyjny w Polsce, które zatrudniają ponad 2200 osób. Firma eksportuje do 38 krajów w Europie, Ameryce Północnej, Azji, Afryce i Australii i odnotowała w ubiegłym roku sprzedaż na poziomie 1,6 mld zł (360,2 mln USD), według Apres Capital.

Tylko jedzenie Przedstawia wraz z firmą private equity stan pozostałej działalności firmy Koral, jej przyszłych właścicieli i operacje zakładu.

Wojciech Jezierski, Partner w Abris Capital, powiedział: „Dzięki partnerstwu z Graalem i Bogusławem Kowalskimi pomogliśmy stworzyć niekwestionowanego lidera rynku oferującego różnorodną gamę produktów markowych i marek własnych. Jesteśmy dumni z tego, co wspólnie osiągnęliśmy i jesteśmy zachwyceni, że firmy znalazły w Lesnar takiego komplementarnego partnera, aby kontynuować swoją strategię rozwoju.”

READ  Dlaczego mężczyźni zwracają na mnie uwagę na lakier do paznokci? - student Oksfordu