Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiceprezes Polskiej Gospodarki omawia możliwości inwestycyjne w tajwańskim Kaohsiung | Wiadomości z Tajwanu

Taipei (Taiwan News) – wiceminister rozwoju gospodarczego i technologii Grzegorz Beschwiak, który kieruje delegacją na Tajwanie, odwiedził Kaohsiung, aby spotkać się z tajwańskimi urzędnikami w celu omówienia dwustronnego handlu i inwestycji.


Grzegorz odwiedził fabryki technologiczne oraz Park Innowacji Yawan 5G AIoT. On i jego delegacja wzięli również udział w drugiej sesji Polskiego Forum Możliwości Inwestycyjnych zorganizowanego przez władze miasta Kaohsiung w celu dyskusji i wymiany z lokalnymi firmami i nowymi start-upami w celu znalezienia możliwości handlowych i inwestycyjnych między Tajwanem a Polską, Liberty Times wzmiankowany.


Wiceprezydent Kaohsiung, Lu Ta-shing (羅達生), podarował wykonany na zamówienie kubek lokalnej marki porcelany Kaohsiung, 1300 Porcelain. Bischwiak podarował Luo najsłynniejszy polski bursztyn i podziękował za gościnność władzom miasta Kaohsiung oraz Ministerstwu Gospodarki.


Lu zauważył, że Kaohsiung jest bazą produkcyjną dla przemysłu petrochemicznego i metali ciężkich na Tajwanie. Powiedział, że miasto rozwinęło branże zaawansowanych technologii, takie jak półprzewodniki, 5G AIoT i pojazdy elektryczne, oraz promuje rozwój nowych firm w celu dywersyfikacji swoich branż.


Bichowiak powiedział, że Polska aktywnie przyciąga inwestycje zagraniczne, a jej gospodarka od 30 lat stale się rozwija. Jest to największy kraj w Europie Środkowo-Wschodniej i jest uważany za węzeł komunikacyjny, cytuje go Liberty Times.


Polski wiceminister gospodarki powiedział, że Polska oferuje ulgi podatkowe, dotacje, preferencyjne pożyczki i inne atrakcyjne zachęty, w tym inwestycje kapitałowe i pomoc w szkoleniach przemysłowych. Dodał, że tylko w 2020 roku było to 8 mld euro ulg podatkowych.


Bischwiak powiedział, że w ostatnich latach Tajwan i Polska wspólnie pracowały nad 3000 możliwościami współpracy inwestycyjnej. Chwalił także Kaohsiung jako miasto o bogatej historii i wielkiej żywotności handlowej.


Powiedział, że wierzy, że to forum doprowadzi do bliższej współpracy między dwoma krajami. Powitał także firmy high-tech z Kaohsiung, które rozszerzyły inwestycje w Polsce.

READ  Aubrey Global Emerging Markets Opportunities Fund poszukuje dochodowych trendów w rozwijających się regionach


Bichoviak ma wyjechać w czwartek wieczorem.