Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

University of Strathclyde dołącza do prestiżowego organu obrony kosmicznej

University of Strathclyde dołącza do prestiżowego organu obrony kosmicznej

University of Strathclyde dołącza do prestiżowego organu obrony kosmicznej

Uniwersytet Strathclyde został członkiem Międzynarodowa Federacja Astronautyczna (IAF), wiodący na świecie organ rzecznictwa kosmicznego.

Strathclyde dołącza do ponad 400 członków w 71 krajach, w tym wszystkich agencji kosmicznych, firm, instytucji badawczych, uniwersytetów, stowarzyszeń, stowarzyszeń, instytutów i muzeów na całym świecie.

główne wyszukiwanie

Technologie kosmiczne są jedną z kluczowych możliwości badawczych w uniwersyteckim Centrum Technologii i Innowacji w Dzielnica Innowacji w Glasgow. Prowadzone są badania pionierskie nad innowacyjnymi koncepcjami i rozwiązaniami dla systemów kosmicznych, w tym nowej generacji zrównoważonego transportu kosmicznego, eksploracji kosmosu, zastosowań satelitarnych i zrównoważonego wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

Uczelnia oficjalnie została członkiem Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego – największej międzynarodowej imprezy kosmicznej – w Dubaju.

blok kosmiczny

Profesor Massimiliano Vasili, dyrektor uniwersyteckiego Centrum Doskonałości w Przestrzeni Kosmicznej, wygłosił prezentację na temat gromady kosmicznej Strathclyde podczas światowego wydarzenia.

Profesor Wasilij, który jest również członkiem Komitetu Programów Międzynarodowych Kongresu, powiedział:

Cieszymy się, że jesteśmy członkiem Międzynarodowej Federacji Aeronautyki. To wielkie uznanie dla zakresu prac badawczych w klastrze kosmicznym w Strathclyde i pokazuje, jak dobrze możemy wspierać firmy, które chcą badać przestrzeń kosmiczną jako okazję biznesową.

„Tylko w tym roku w konferencji wzięło udział 26 delegatów ze Strathclyde i przedstawiliśmy ponad 50 referatów.

„Członkostwo toruje drogę do przyszłych dyskusji i współpracy ze wszystkimi firmami i agencjami w sektorze kosmicznym na całym świecie, a także możliwości finansowania dla pracowników i studentów”.

Sektor kosmiczny w Szkocji rozwija się szybciej niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii, a jego wartość do 2030 r. osiągnie 4 miliardy funtów. Glasgow produkuje więcej satelitów niż gdziekolwiek indziej w Europie.

IAF został założony w 1951 roku, kiedy naukowcy z dziedziny badań kosmicznych zebrali się, aby zapewnić trwały dialog między narodami kosmosu, niezależnie od zawirowań politycznych.

W swoich wczesnych latach Federacja i jej coroczne konferencje były jednym z niewielu miejsc, w których Wschód i Zachód mogły się spotkać podczas Wyścigu Kosmicznego.