Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

University of Strathclyde dołącza do prestiżowego organu obrony kosmicznej

Uniwersytet Strathclyde został członkiem Międzynarodowa Federacja Astronautyczna (IAF), wiodący na świecie organ rzecznictwa kosmicznego.

Strathclyde dołącza do ponad 400 członków w 71 krajach, w tym wszystkich agencji kosmicznych, firm, instytucji badawczych, uniwersytetów, stowarzyszeń, stowarzyszeń, instytutów i muzeów na całym świecie.

główne wyszukiwanie

Technologie kosmiczne są jedną z kluczowych możliwości badawczych w uniwersyteckim Centrum Technologii i Innowacji w Dzielnica Innowacji w Glasgow. Prowadzone są badania pionierskie nad innowacyjnymi koncepcjami i rozwiązaniami dla systemów kosmicznych, w tym nowej generacji zrównoważonego transportu kosmicznego, eksploracji kosmosu, zastosowań satelitarnych i zrównoważonego wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

Uczelnia oficjalnie została członkiem Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego – największej międzynarodowej imprezy kosmicznej – w Dubaju.

blok kosmiczny

Profesor Massimiliano Vasili, dyrektor uniwersyteckiego Centrum Doskonałości w Przestrzeni Kosmicznej, wygłosił prezentację na temat gromady kosmicznej Strathclyde podczas światowego wydarzenia.

Profesor Wasilij, który jest również członkiem Komitetu Programów Międzynarodowych Kongresu, powiedział:

Cieszymy się, że jesteśmy członkiem Międzynarodowej Federacji Aeronautyki. To wielkie uznanie dla zakresu prac badawczych w klastrze kosmicznym w Strathclyde i pokazuje, jak dobrze możemy wspierać firmy, które chcą badać przestrzeń kosmiczną jako okazję biznesową.

„Tylko w tym roku w konferencji wzięło udział 26 delegatów ze Strathclyde i przedstawiliśmy ponad 50 referatów.

„Członkostwo toruje drogę do przyszłych dyskusji i współpracy ze wszystkimi firmami i agencjami w sektorze kosmicznym na całym świecie, a także możliwości finansowania dla pracowników i studentów”.

Sektor kosmiczny w Szkocji rozwija się szybciej niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii, a jego wartość do 2030 r. osiągnie 4 miliardy funtów. Glasgow produkuje więcej satelitów niż gdziekolwiek indziej w Europie.

IAF został założony w 1951 roku, kiedy naukowcy z dziedziny badań kosmicznych zebrali się, aby zapewnić trwały dialog między narodami kosmosu, niezależnie od zawirowań politycznych.

W swoich wczesnych latach Federacja i jej coroczne konferencje były jednym z niewielu miejsc, w których Wschód i Zachód mogły się spotkać podczas Wyścigu Kosmicznego.

READ  Northampton Row Dog Food utknął w zawieszeniu, ponieważ popyt przewyższa ambitną, domową przestrzeń biznesową