Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraińskie linie lotnicze organizują protesty na polskiej granicy

Ukraińskie linie lotnicze organizują protesty na polskiej granicy

14 lutego Saspilne poinformowało, że 15 lutego ukraińscy przewoźnicy planują zorganizowanie protestów na granicy Torohusk-Jahodin z Polską w odpowiedzi na trwającą blokadę polskich rolników.

Polscy rolnicy protestują przeciwko importowi ukraińskich produktów rolnych zablokowany Pięć przejść z Ukrainą. planują się rozwinie Blokada na granicy polsko-ukraińskiej od 20 lutego.

Ukraińscy przewoźnicy rozpoczną protest o godzinie 9:00 czasu lokalnego – powiedział Witalij Kotczenko, szef Związku Przewoźników Regionu Zachodniego. Suspilne. Operacja planowana jest obecnie na miesiąc, ale jej czas trwania zależy od sytuacji po stronie polskiej.

Kotsenko powiedział, że protestujący planują ominąć główną trasę i uniemożliwić polskim kierowcom ciężarówek wjazd na Ukrainę. Organizatorzy protestu zwrócą się do ukraińskiego rządu o zapewnienie bezpieczeństwa ukraińskim kierowcom ciężarówek i ich ładunkowi.

Materiał filmowy przedstawiający polskich rolników pojawił się w Internecie 11 lutego wylewanie Ziarno z ukraińskich ciężarówek na drodze. Kijów potępił incydent, a minister rolnictwa Czesław Siekierski przeprosił.

Trasa regularnych autobusów nie będzie zablokowana – dodał Kotczenko.

Polscy chłopi zostało zainicjowane Ich protesty są reakcją na import produktów rolnych z Ukrainy, który zdaniem polskich grup rolniczych wzmacnia nieuczciwą konkurencję z ich przedsiębiorstwami.

Warszawa ma Zakazany Import zbóż i innych produktów z Ukrainy w 2023 r., ale inne produkty, takie jak cukier czy drób, w dalszym ciągu budzą obawy polskich rolników. Polska umożliwia transport ukraińskich produktów rolnych przez swoje terytorium do krajów trzecich.

Związek Solidarności zdeklarowany 1 lutego będą blokować przejścia graniczne z Ukrainą w okresie od 9 lutego do 10 marca ze względu na „bierność polskich władz” i bierność UE w rozwiązaniu problemu importu.

Walki rolników eksplodował Inne kraje UE, takie jak Czechy, Węgry, Słowacja i Bułgaria, sprzeciwiają się nie tylko ukraińskiemu importowi, ale także unijnemu Zielonemu Ładowi, który obejmuje zmniejszenie o połowę zużycia pestycydów, ograniczenie stosowania nawozów i drastyczne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku.

Polscy przewoźnicy i rolnicy zablokowali cztery przejścia z Ukrainą w okresie od listopada 2023 r. do stycznia.

Ukraina jest jednym z największych producentów rolnych na świecie i odgrywa ważną rolę Eksport zboża Na całym świecie. Rosyjska inwazja na pełną skalę poważnie ograniczyła możliwości łańcucha dostaw i zagroziła światowemu eksportowi żywności.

Czytaj więcej: Blokada polskiego chłopstwa jeszcze bardziej zagroziła stosunkom polsko-ukraińskim

Ciężko pracujemy, aby dostarczać Ci niezależne, lokalne wiadomości z Ukrainy. Rozważać Poparcie dla niepodległości Kijowa.

READ  Ignitis kupuje właściciela projektu wiatrowego o mocy 137 MW w Polsce