Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tysiące demonstrują na rzecz równości LGBT w stolicy Polski

Prawa LGBT stały się centralną częścią szerszej walki kraju między liberałami, którzy podkreślają potrzebę bardziej tolerancyjnego i inkluzywnego społeczeństwa, a religijnymi konserwatystami, którzy potępiają to, co uważają za próbę obalenia tradycyjnych wartości w większości katolickiej naród.

W morzu tęczowych flag, symbolu społeczności LGBT, protestujący zgromadzili się przed strzelistym neogotyckim Pałacem Kultury w centrum Warszawy, a przed rozpoczęciem marszu ze sceny DJ puszczał muzykę taneczną.

„Parada Równości to święto osób LGBT i wszystkich tych, którzy muszą walczyć o swoje prawa” – powiedział 22-letni restaurator Selwester Simuchowski.

„Homofobia to ogromny problem w Polsce… Jest wielu ludzi, którzy sobie z tym nie radzą, sami się zabijają. Sytuacja homoseksualistów w Polsce jest tragiczna i dlatego tu jestem – aby ich wspierać.”

Zarówno politycy, jak i duchowni zostali oskarżeni o podsycanie homofobii w Polsce.

Niektórzy konserwatyści twierdzą, że nie mają nic przeciwko gejom; Sprzeciwiają się tylko temu, co nazywają „ideologią gejowską”.

Tymczasem na Węgrzech nacjonalistyczny rząd premiera Viktora Orbana, sprzymierzony z rządzącą Polską partią Prawo i Sprawiedliwość, wprowadził nową ustawę zakazującą „pokazywania i promowania homoseksualizmu” wśród osób poniżej 18 roku życia.

– Robi się coraz trudniej… ale jednocześnie rośnie opór – mówi Marta Borkoska, 37-letnia konsultantka biznesowa, odnosząc się do sytuacji gejów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapytana o to, co powiedziałaby ludziom, którzy sprzeciwiają się marszowi, odpowiedziała: „Powiem 'Nie lękajcie się’”.

READ  ASI ogłasza zwycięzców Promocji Prestiżowych Doradców 2022