Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tygodniowe Podsumowanie Fuzji i Przejęć Energii Odnawialnej (27 czerwca – 1 lipca)

1 lipca (Teraz Renewables) – Renewables omówiło teraz historie dotyczące fuzji i przejęć o EDPR, TPG, Vestas, Eni i innych w zeszłym tygodniu. Oto pełna lista:

– EDPR pozyska 200 MW kolektorów słonecznych w Wietnamie

Gigant energii odnawialnej EDP Renovaveis SA (ELI: EDPR) podpisał umowę kupna dwóch elektrowni słonecznych w Wietnamie o łącznej mocy 200 megawatów od lokalnego dewelopera Xuan Thien Group.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/edpr-to-acquire-200-mw-of-solar-parks-in-vietnam-789555/

Amirin Missouri nabywa 200-megawatową elektrownię słoneczną

Ameren Missouri, dostawca usług elektrycznych i gazowych należący do Ameren Corp. (NYSE:AEE), zgodził się na zakup 200-megawatowej elektrowni słonecznej w centralnym regionie swojego stanu za nieujawnioną kwotę.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/ameren-missouri-to-acquire-200-mw-solar-plant-789632/

Fundusz NextEnergy przejmuje projekty energii słonecznej o mocy 200 megawatów w Stanach Zjednoczonych

NextPower III ESG (NPIII ESG), fundusz fotowoltaiczny zarządzany przez londyński NextEnergy Capital, nabył dwa projekty fotowoltaiczne o mocy 100 MW każdy w USA, podwajając swoją moc w USA do 397 MW i zwiększając całkowitą moc portfela do ponad około 1 gigawata . .

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/nextenergy-fund-acquires-200-mw-of-solar-projects-in-us-789673/

– EDPR sprzedaje swój portfel elektrowni wiatrowych o mocy 181 MW w Hiszpanii firmie China Three Gorges

Firma energii odnawialnej EDP Renovaveis SA (ELI: EDPR) twierdzi, że zakończyła likwidację 181 megawatów swojego portfela farm wiatrowych w Hiszpanii na rzecz China Three Gorges SA (CTG).

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/edpr-sells-181-mw-wind-portfolio-in-spain-to-china-three-gorges-789711/

Wzrost TPG prowadzi 750 milionów dolarów inwestycji w firmę zajmującą się rozwojem energii słonecznej Intersect Power

Firma Intersect Power LLC, firma zajmująca się czystą energią, pozyskała 750 milionów dolarów kapitału na wzrost z globalnej platformy inwestycyjnej TPG i innych, aby mogła rozszerzyć swoje portfolio odnawialnych źródeł energii i nowe produkty.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/tpg-rise-leads-usd-750m-investment-in-solar-developer-intersect-power-789804/

– polska firma Alternus Energy rozwinie działalność w zakresie energii słonecznej dzięki nabyciu 184 megawatów

Irlandzka firma Alternus Energy Group Plc (OSE:ALT) zgodziła się na zakup portfela polskich projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 184 megawatów.

READ  Urząd Ochrony Konkurencji będzie monitorował inwestycje zagraniczne do 24 lipca 2025 r.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/alternus-energy-to-grow-polish-solar-ops-with-184-mw-acquisition-789815/

Clearway Energy zgadza się na zakup 413 megawatów amerykańskich farm wiatrowych

Amerykański deweloper energii odnawialnej Clearway Energy Inc (NYSE: CWEN) zawarł wiążące porozumienie w sprawie nabycia 413 megawatów farm wiatrowych w Teksasie, Nebrasce i Wyoming w ramach transakcji gotówkowej i zadłużenia o wartości około 415 milionów dolarów.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/clearway-energy-agrees-to-buy-413-mw-of-us-wind-farms-789845/

Van Oord sprzedaje udziały w morskiej farmie wiatrowej Borssele V o mocy 19 MW firmie Octopus

Konsorcjum firm, w tym holenderski wykonawca offshore Van Oord, przekazało swój udział w morskiej farmie wiatrowej Borssele V o mocy 19 MW na wodach holenderskich inwestorowi energii odnawialnej, firmie Octopus Energy Generation.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/van-oord-sells-stake-in-19-mw-bourssele-v-offshore-wind-farm-to-octopus-789872/

Equinor, SSE przejmuje Triton Power, aby wspierać niskoemisyjne plany H2

Norweski Equinor ASA (NYSE: EQNR) i SSE Plc (LON: SSE) zgodziły się na przejęcie brytyjskiego producenta energii Triton Power Holdings Ltd od inwestora infrastrukturalnego Energy Capital Partners w umowie, która wzmacnia ich dotychczasową współpracę w zakresie niskoemisyjnych projektów wodorowych. w UK.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/equinor-sse-to-acquire-triton-power-to-prop-up-low-carbon-h2-plans-789908/

CleanCapital przejmuje BQ Energy z rurociągiem solarnym o mocy 1 GW

Platforma inwestycyjna w czystą energię CleanCapital przejęła BQ Energy (BQE), dewelopera energii odnawialnej z rurociągiem projektów słonecznych na skalę gigawatów w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/cleancapital-takes-over-bq-energy-with-1-gw-solar-pipeline-789940/

Expo rezygnuje z udziałów w szwajcarskim przedsiębiorstwie energetycznym Repower, aby skoncentrować się na odnawialnych źródłach energii

Szwajcarski producent energii odnawialnej Axpo Holding AG sprzedał swoje pozostałe 12,69% udziałów w lokalnym przedsiębiorstwie energetycznym Repower AG w ramach umowy, która pozwoli mu zainwestować więcej w działalność związaną z energią odnawialną.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/axpo-sheds-stake-in-swiss-utility-repower-to-focus-on-renewables-789976/

AERIF finalizuje przejęcie farmy fotowoltaicznej o mocy 30 MW w Hiszpanii

Brytyjski inwestor Aquila European Renewables Income Fund plc (LON: AERS) poinformował, że sfinalizował przejęcie 30-megawatowej farmy fotowoltaicznej Tiza w południowej Hiszpanii, ogłoszonej po raz pierwszy w połowie maja tego roku.

READ  „Mother's Kaddish Boy” Sama N. Shapiro to mocna opowieść o tym, jak autor przeżył nazistowską machinę wojenną | Aktualności

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/aerif-closes-acquisition-of-30-mwp-solar-farm-in-spain-789987/

– Vestas przyznaje AES . projekt energetyki wiatrowej o mocy 183 MW w Mississippi

Duński producent turbin wiatrowych Vestas Wind Systems A/S twierdzi, że sprzedał swój projekt elektrowni wiatrowych Delta o mocy 183 MW w Mississippi amerykańskiej grupie energetycznej AES Corp (NYSE: AES).

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/vestas-sheds-183-mw-wind-project-in-mississippi-to-aes-790006/

– Cemig kupuje 16 megawatów farm fotowoltaicznych DG w Brazylii

Brazylijska firma Cemig SIM, zajmująca się rozwiązaniami energetycznymi, podpisała umowę na zakup farm fotowoltaicznych o mocy 16,2 megawatów, które będą działać w oparciu o generację rozproszoną (DG) w stanie Minas Gerais.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/cemig-to-buy-16-mwp-of-dg-solar-farms-in-brazil-790037/

– Kup Rolls-Royce w firmie Hoeller Electrolyzer, producenta układarki do elektrolizy

Brytyjska firma inżynieryjna Rolls-Royce Holdings Plc (LON:RR) kupuje 54% udziałów w niemieckiej firmie Hoeller Electrolyzer GmbH, specjalizującej się w stosach elektrolizy, w ramach umowy, która sygnalizuje wejście na rynek ekologicznej produkcji wodoru.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/rolls-royce-buys-into-electrolysis-stack-maker-hoeller-electrolyzer-790052/

– Eni przenosi udziały w Dogger Bank do morskiej spółki wiatrowej JV z HitecVision

Włoska firma naftowo-gazowa Eni SpA (BIT: ENI), poprzez swoją działalność dekarbonizacyjną, Plenitude oraz norweską firmę private equity HitecVision AS, ujawnili plany przekształcenia swojego joint venture Vargronn w znaczącego gracza na rynku morskiej energetyki wiatrowej.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/eni-moves-dogger-bank-stake-to-offshore-wind-jv-with-hitecvision-790110/

– Statkraft zamyka sprzedaż szkockiej farmy wiatrowej o mocy 38 MW firmie Greencoat

Norweski producent energii Statkraft A/S zakończył budowę farmy wiatrowej o mocy 37,8 MW w Twentyshilling Hill w Szkocji i sfinalizował sprzedaż aktywów firmie Greencoat UK Wind Plc (LON: UKW).

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/statkraft-wraps-up-sale-of-38-mw-scottish-wind-farm-to-greencoat-790245/

– European Energy odpowiada za rozwój duńskiego biogazu

Duński producent energii odnawialnej European Energy A/S ogłosił, że nabył 51% udziałów w Ammongas A/S, lokalnej firmie specjalizującej się w uszlachetnianiu biogazu poprzez sekwestrację dwutlenku węgla (CO2).

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/european-energy-takes-control-of-danish-biogas-upgrading-specialist-790286/

Brazylijska Omega Energia promuje projekt energetyki wiatrowej o mocy 531 MW w Teksasie w Stanach Zjednoczonych

READ  GoldenPeaks Capital zebrał 20 milionów euro, wprowadzając inauguracyjną zieloną obligację na Giełdę Papierów Wartościowych w Luksemburgu.

Brazylijska firma energetyczna Omega Energia SA (BVMF: MEGA3) rozpoczęła działalność w Stanach Zjednoczonych, po nabyciu projektu farmy wiatrowej Goodnight w Teksasie i zamówieniu 265,5 MW turbin Vestas w pierwszej fazie.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/brazils-omega-energia-promotes-531-mw-texas-wind-project-in-us-debut-790327/

ContourGlobal finalizuje sprzedaż elektrowni wodnej o mocy 168 MW w Brazylii

Brytyjska firma energetyczna ContourGlobal Plc LON:GLO sfinalizowała sprzedaż swojego biznesu hydroenergetycznego w Brazylii za transakcję o wartości 1,74 miliarda R$.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/contourglobal-wraps-up-sale-of-168-mw-of-hydro-in-brazil-790343/

Dołącz do naszego bezpłatnego codziennego biuletynu już teraz!