Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump 2024: Republikanie jednoczą się za byłym prezydentem i cztery kolejne lata MAGA

sRepublikanie skupiają się wokół byłego prezydenta Donalda Trumpa jako kandydata na 2024 r. zaledwie kilka miesięcy po tym, jak wielu z nich zostało potępionych za jego działania 6 stycznia.

W zeszłym tygodniu Trump mówił o wynikach wyborów i ponownie wyrażał stare urazy na posiedzeniu Komitetu Narodowego Senatu Republikanów, głównego ramienia dużej starej partii, która wybiera republikańskich pretendentów i broni urzędujących senatorów. Podobnie Trump będzie również na szczycie jesiennej kolacji dla odpowiednika Rady Bezpieczeństwa Narodowego Izby Reprezentantów, Republikańskiego Komitetu Narodowego Kongresu.

„Republikańscy wyborcy ponownie bardzo popierają kandydaturę Trumpa i bardzo go popierają” – powiedział Ron Bunjian, republikański partner w Rokk Solutions, który pomógł wesprzeć twierdzenie sędziego Neila Gorsucha podczas administracji Trumpa. niezależny. „Jeśli republikańscy urzędnicy wybrani słyszą od swoich wyborców, że wolą Donalda Trumpa kandydować na prezydenta, to naturalna atrakcyjność jest tym, czego chcą ich wyborcy”.

Republikanie okazują swoje zjednoczone poparcie dla Trumpa Podczas rajdu w Des Moines, Iowa wcześniej w tym miesiącu.

Republikański gubernator stanu Iowa Kim Reynolds, przewodniczący partii stanowej Jeff Kaufman, reprezentanci Marianette Miller Mix, Ashley Henson i Sen Chuck Grassley przyłączyli się, by wesprzeć byłego prezydenta.

„Może urodziłem się w nocy, ale nie urodziłem się zeszłej nocy”, powiedział Grassley, który ubiega się o ósmą kadencję w 2022 roku, po tym, jak Trump zaprosił go na scenę. „Gdybym nie zaakceptował poparcia kogoś, kto ma 91 procent republikańskiego elektoratu w Iowa, nie byłbym zbyt mądry”.

„Oczywiście Grassley widzi scenę” – powiedział pan Bonjian.

Stało się to po tym, jak Grassley powiedział w lutym, że tylko dlatego, że nie głosował za skazaniem Trumpa podczas procedury impeachmentu, jego „głos w tym impeachmencie nie ma żadnego uzasadnienia ani uzasadnienia dla tego postępowania”.

READ  Luizjana cierpi „katastrofalne” szkody, gdy milion ludzi traci moc w następstwie huraganu – śledź aktualizacje na żywo

Były prezydent Donald Trump uśmiecha się, gdy Seine Chuck Grassley przemawia na wiecu w Iowa

(GT)

Jason Miller, który doradzał kampaniom Trumpa, twierdził, że „było znacznie więcej porozumień niż nieporozumień”. niezależny. „Był tam, kiedy to naprawdę miało znaczenie”.

A pan Grassley nie jest jedynym Republikaninem, który zmienił zdanie.

Pani Henson, członek GOP, powiedziała w styczniu, że pan Trump „ponosi odpowiedzialność i dlatego osobiście namawiałem go do usunięcia tych, którzy brutalnie szturmowali Kapitol”.

Ale w Des Moines Henson złożył hołd byłemu prezydentowi.

„Powiem wam, że pracując w Kongresie pod przewodnictwem Kongresu kierowanego przez Pelosiego i administracji prezydenta Bidena, cieszę się, że prezydent Trump wrócił do Iowa” – powiedziała.

Rzeczywiście, w ostatnich miesiącach stały strumień prawodawców poparł Trumpa.

Przedstawiciel Barry Loudermilk z Georgii, przedstawiciel Jason Smith, republikanin z Missouri ważący kandydaturę do Senatu, oraz przedstawiciel Jeff Van Drew z swingowego stanu New Jersey powiedzieli niedawno. CNN Poparli taki ruch.

W międzyczasie wybrano tylko kilku republikanów, takich jak gubernator Arkansas Asa Hutchison i senator Bill Cassidy z Luizjany, którzy głosowali za odwołaniem go. Powiedzieli, że będą Nie wsparcie Uruchom Trumpa 2024.

Najgłośniejszy zwolennik Trumpa w Kongresie powiedział, że to nic dziwnego niezależny Wspierali kolejny bieg.

Przedstawiciel Teksasu Dan Crenshaw powiedział, że to „głupie pytanie”, czy poprze byłego prezydenta.

Prawie połowa republikanów chce, aby Trump kandydował w 2024 r.

Przedstawicielka Gruzji Marjorie Taylor Green powiedziała, że ​​poprze Trumpa „absolutnie”, „ponieważ większość ludzi popiera prezydenta Trumpa”.

„On jest naszym największym prezydentem. Zawsze go popieram” – powiedziała. niezależny. „Zawsze było i zawsze będzie”.

Reprezentantka Lauren Boebert z Kolorado również powiedziała, że ​​to zrobi.

„Prezydent Trump jest jedynym prezydentem, który stanął w obronie prawdy i jest rzeczywiście skuteczny, a na pewno w moim życiu najskuteczniejszy prezydent” – powiedziała. niezależny.

Nawet ci, którzy nie zarejestrują się u Trumpa, nie zarejestrują się przeciwko niemu.

Przedstawiciel Michael McCaul z Teksasu głosował przeciwko impeachmentowi, ale dodany„Zdecydowanie potępiam przemówienie i zachowanie prezydenta”.

Trump nadal cieszy się powszechnym poparciem wśród republikańskich wierzących

Ale McCall był ostrożny, gdy został o to zapytany w październiku.

Powiedział: „Wiesz, to bardzo daleko, zobaczmy, kto jest kandydatem”. niezależny. „Zawsze popieram kandydata, ale znowu to za daleko”.

Podobnie przedstawicielka Beth Van Doyen z Teksasu, która pochodzi z obszaru, który głosował na Bidena, udzieliła niewiążącej odpowiedzi.

„Wiele osób nie może się doczekać biegania w 2024 roku” – powiedziała. niezależny. „Myślę, że musimy wiedzieć, kto będzie startował”.

I możesz dowiedzieć się dlaczego.

Sondaże pokazują, że Trump pozostaje niezwykle popularny wśród wyborców Partii Republikańskiej. Konsultacje poranne / Ankieta polityczna z góry w tym miesiącu okazało się, że 67 procent republikanów chce, aby Trump ponownie startował w 2024 roku. Inny sondaż przeprowadzony przez Uniwersytet Quinnipiac pokazał, że: 78 procent Republikanów Myślę, że Trump powinien kandydować na prezydenta w 2024 roku.

Pan Miller powiedział: niezależny Że Republikanie popierają pana Trumpa z powodu jego wyjątkowego apelu do wyborców, którzy w przeciwnym razie nie byliby częścią koalicji Republikanów.

„Udowodniono już, że wyborcy Trumpa pojawiają się tylko po to, by głosować na prezydenta Trumpa, stąd ich nazwa, wyborcy Trumpa” – powiedział. „W 2020 roku widzieliśmy, jak prezydent Trump otrzymał rekordową liczbę głosów od Afroamerykanów, Latynosów i Amerykanów pochodzenia azjatyckiego, co daje republikańskim kandydatom na całym świecie znacznie większe szanse na wygranie własnych wyścigów”.

Pozostaje pytanie, czy Trump jest wystarczająco wspierany przez to ostatnie wsparcie, aby to zrobić.

Zwolennik Trumpa pokazuje swój kapelusz MAGA na wiecu w Ohio w czerwcu

(AFP/Getty)

Podczas rajdu w Des Moines wprowadził nową wersję swojego hasła „Make America Great Again”.

Powiedział: „Miało to być ‘Utrzymaj Amerykę Świetną’, ale Ameryka nie jest teraz wspaniała, więc używamy tego samego sloganu: Znów Uczyń Amerykę Wspaniałym”.

Podobnie w czerwcu powiedział Newsmax Że „wygłosi oświadczenie w niezbyt odległej przyszłości”.

Tymczasem do 2024 roku dzielą nas jeszcze trzy lata i prawdopodobnie pojawi się kolejny kandydat. Podobnie nowy sondaż pokazuje, że Biden i Trump również szyja i szyja W rewanżu w 2024 r. Grover Cleveland jest jedynym prezydentem, który odsiedział niekonsekutywne kadencje.

Ale pan Trump nadal mocno trzyma Partię Republikańską.

„Zaprezentował sobie kilka opcji: jedna to kampania i wygląda na to, że kandyduje na prezydenta, a jeśli nie zdecyduje się na to, może zdecydować, ale wygląda na to, że przygotowuje się na wszystko, aby startować w wyścigu”. powiedział Bonjean.

Niezależnie od tego, co to oznacza dla 2024 roku, istnieją pewne sygnały ostrzegawcze, co może oznaczać dla partii reelekcja Trumpa.

Może powstrzymać młodsze nazwiska, takie jak gubernator Florydy Ron DeSantis, który od dawna jest postrzegany jako potencjalny republikański pretendent do prezydenta Joe Bidena w 2024 roku.

Trump spotyka się z gubernatorem Florydy DeSantisem w sprawie wirusa Corona w Białym Domu

(Reuters)

Pan Bonjian dodał: „Myślę, że inni Republikanie, którzy rozważają kandydowanie na prezydenta w 2024 roku, są bardzo zaniepokojeni perspektywą kandydowania Trumpa na prezydenta, ponieważ…

Nadmierna obecność byłego prezydenta pojawia się, gdy Republikanie starają się odzyskać Izbę i Senat w wyborach śródokresowych w 2022 r. Republikanie muszą zdobyć tylko osiem mandatów, aby wygrać Izbę i potrzebują tylko jednego miejsca w Senacie, aby przełamać równo podzielone Senat ich sposób. .

Pan Trump powiedział rzeczy, które mogą wykoleić frekwencję Partii Republikańskiej w tych wyborach.

„Jeśli nie rozwiążemy problemu oszustw w wyborach prezydenckich w 2020 r., Republikanie nie zagłosują 22 ani 24” – powiedział w środowym oświadczeniu. „To najważniejsza rzecz dla Republikanów”.

Zdaniem Roberta Grahama, byłego szefa Partii Republikańskiej w Arizonie, te obawy mogą nie wystarczyć, by spowolnić impet Trumpa. „Ludzie, którzy rozumieją wartość głosowania, nie wycofają się z niego” – powiedział.