Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szkolenie kolejnego pokolenia liderów

Szkolenie kolejnego pokolenia liderów

Program oferowany przez Great Des Moines Partnership zapewnia dzisiejszym młodym profesjonalistom umiejętności potrzebne do wejścia na przywódcze role w przyszłości.

Przyciąganie i zatrzymywanie najlepszych talentów jest ciągłym wyzwaniem dla pracodawców i specjalistów ds. rozwoju gospodarczego w Central Iowa, a program stypendiów partnerskich ma na celu zatrzymanie najlepszych talentów, które już tu są, poprzez tworzenie sieci kontaktów, szkolenia zawodowe i zaangażowanie społeczności.

Firmy z całej Central Iowa uczestniczą w dwuletnim programie, wyłaniającym młodych profesjonalistów, którzy mają nawet dwuletnie doświadczenie w swojej organizacji. Młodzi profesjonaliści otrzymują mentoring od dyrektorów generalnych w całym regionie, mają dostęp do możliwości zaangażowania się w społeczność i otrzymują spersonalizowany program rozwoju zawodowego. Pracują również nad projektem zwieńczenia z lokalną organizacją non-profit.

Ostatnia klasa była drugą kohortą programu stypendialnego. Rozpoczęli w sierpniu 2020, 21 z nich ukończyło szkołę w czerwcu. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się w sierpniu 2018 r. i zakończyły w czerwcu 2020 r.

Biznes Record rozmawiał z trzema członkami najnowszej grupy o ich doświadczeniach z serialu, o tym, czego dowiedzieli się o sobie i jakie są ich cele na przyszłość.

Rozmawialiśmy z Markiem Marano, konsultantem i inżynierem oprogramowania w Nationwide, Jenną Wrede, analitykiem ds. rozwiązań technicznych w Wellmark Blue Cross i Blue Shield oraz Brandonem Rollefsonem, technikiem aktuarialnym w F&G Life.

Oto czego się dowiedzieliśmy:

25-letni Mark Marano jest absolwentem Iowa State University na wydziale Inżynierii Oprogramowania

Jakie są Twoje główne punkty z udziału w programie stypendialnym?

Mogliśmy zapisać się na zajęcia, które w innym przypadku byłyby dostępne tylko dla naszych liderów korporacyjnych. Zawsze miałem szczęście, że jestem w pokoju. Dzięki szkoleniu, które przeszłam, mentoringowi i doświadczeniom, które zdobyliśmy, jestem bardziej pewny, że mogę uczestniczyć w mojej społeczności i coś zmienić.


Którą część programu uważasz za najbardziej użyteczną?

Była zaangażowana w projekt non-profit z Central Iowa Shelter and Services, który pomógł opracować ich plan gospodarowania. Pomaganie im i poznawanie, czym była ta inicjatywa i ich plany pomocy społeczności, a także bycie częścią tego było dla mnie zdecydowanie bardziej pomocne.


Na jakich zajęciach uważasz, że najbardziej skorzystałeś?

Jako kierownik zespołu ds. oprogramowania mam inżynierów różnych ras i programistów z zagranicy w Indiach i zawsze miałem problemy z nawiązaniem kontaktu z tymi inżynierami, a zajęcia Tero skoncentrowane na pielęgnowaniu tej łączności w miejscu pracy ogromnie pomogły. Mówiła o tym, jak pielęgnować te relacje i urzeczywistniać różnice kulturowe w miejscu pracy oraz pomogła mi zbudować bardziej połączony zespół, który wie, jak docenić i poznać kulturę innych profesjonalistów. Naucz się doceniać wpływ kultury w moim miejscu pracy i jak mogę połączyć różnych ludzi z różnych kultur, aby rozwiązać problemy, z którymi się borykamy.

READ  Niemiecki minister finansów wzywa do „ekstremalnej” decyzji w sprawie pułapu zadłużenia USA


Jakie są Twoje cele?

Moim celem jest przejście do roli lidera wykonawczego i strategicznego oraz wykorzystanie umiejętności, które posiadam dzisiaj, aby rozpocząć ten krok. Osobistym celem będzie wykorzystanie umiejętności nabytych podczas kursów i mojego udziału w projekcie non-profit w celu zwiększenia mojego udziału w społeczności. Czuję, że drzwi zostały otwarte dzięki mojemu udziałowi w programie i umiejętnościom, które zdobyłem, aby wyjść i wywrzeć wpływ nie tylko na moją karierę, ale także na moją społeczność.


Jaką radę dałbyś innym młodym profesjonalistom?

Zwróć uwagę na wszystko, co dzieje się wokół nich. Stypendium pomogło mi otworzyć oczy na to, co się dzieje, niezależnie od tego, czy są to wydarzenia społecznościowe, czy to, czego społeczność potrzebuje.


Jaka jest moja nadzieja na przyszłość Des Moines?

Des Moines wykonuje świetną robotę rozwijając ludzi, różnorodność i kulturę, i bardzo ważne jest, aby to utrzymać i dalej budować.


Gina Reddy 25, absolwentka Drake University z dyplomem z systemów informatycznych i marketingu oraz MBA

Jakie są Twoje główne punkty z udziału w programie stypendialnym?

Duża część mojego doświadczenia polega na budowaniu trwałych więzi z ludźmi, których spotkałem. To był świetny sposób na poznanie innych ludzi i większe zaangażowanie w społeczność. Miałem okazję doskonalić swoje umiejętności prezentacji, profesjonalnej prezencji i identyfikować podstawowe zainteresowania ludzi. Wszystko to prowadzi, jako lider, do nauczenia się odnajdywania wewnętrznych motywów ludzi.


Czego dowiedziałeś się o sobie ze szkolenia?

Dużo skupiliśmy się na pracy z różnymi typami postaci. Jako introwertyk, jak pracuję z innymi ekstrawertykami, jak możemy wspólnie rozwiązywać problemy i wymyślać, jak najlepiej pracować, niezależnie od tego, czy jest pod presją, czy też oznaki, które mogę pokazać, gdy jestem pod presją. Uczenie się, jak pracować z różnymi typami osobowości, było moim zdaniem, ponieważ uważam, że jest odpowiednie dla każdego, niezależnie od pracy lub ścieżki kariery.


Czy była w sobie siła, którą odkryłeś?

Uwielbiam uczyć ludzi, których ekscytuję się i pracuję, kiedy mam okazję nauczyć kogoś czegoś, co kocham. Tak naprawdę wcześniej tego nie wiedziałem, ale kiedy miałem okazję to zrobić, znalazłem do tego prawdziwą pasję. Więc wracając do mojego środowiska pracy, jeśli włączę trochę tego w mój dzień, będzie miał wspaniały dzień.


Jaką słabość odkryłeś w sobie?

Zajmować tylne siedzenie i nie wtrącać się na początku w swoją opinię, nawet jeśli jest to dla mnie ważne. Często na początku jestem słuchaczem, a potem dzielę się swoją opinią, co może oznaczać, że czasami moja opinia zostaje pominięta, ponieważ nie dzielę się nią z ludźmi. Zdałem sobie sprawę, że jeśli jestem naprawdę podekscytowany czymś i chcę, aby moja opinia została wysłuchana, muszę mieć pewność siebie, aby wkroczyć i podjąć działanie, a nie tylko jeździć na tylnym siedzeniu.

READ  Chiny i kraje Europy Środkowo-Wschodniej idą w kierunku wysokiej jakości współpracy gospodarczej i handlowej | Trybuna Kathmandu


Nad jakim projektem non-profit pracowałeś?

Byłem częścią projektu Eat Greater Des Moines. Mieliśmy za zadanie poprawić ustawienia lodówek społecznościowych. Pomogliśmy stworzyć plan dla ludzi, którzy chcą tworzyć nowe lodówki społecznościowe, oraz kilka wskazówek, jak to zrobić. Naprawdę fajnie było nas poznać i zabrać nas tam. To coś, o czym nigdy nie słyszałem, więc byłem podekscytowany pracą nad tym.


Jakie są Twoje cele?

Teraz czuję się pewniej w swojej pracy i mam nadzieję, że rozwinę te możliwości przywódcze, niezależnie od tego, czy jest to przywództwo osobiste, czy przewodzenie innym, i mam nadzieję, że z czasem poprawię te umiejętności i mam nadzieję, że będę w stanie przewodzić większej liczbie ludzi w przyszłości.


Jaką radę dałbyś innym młodym profesjonalistom?

Połącz się z innymi i utrzymuj te relacje. Buduj długoterminowe relacje z innymi, czy to w Twojej firmie, czy w społeczności. Posiadanie tej sieci ludzi, z którymi można się połączyć, jest naprawdę pomocne.


Jaka jest moja nadzieja na przyszłość Des Moines?

Jest tu tak wiele do zrobienia, czy to targi rolne, wydarzenia kulturalne, festiwale sztuki, uwielbiam różnorodność wydarzeń, na które można się wybrać i mam nadzieję, że będzie się ona dalej rozwijać w przyszłości i pomoże przyciągnąć i zatrzymać młodych ludzi i talenty .


Brandon Rolfson, 26 lat, absolwent Uniwersytetu Iowa z dyplomem z matematyki

Jakie są dla Ciebie główne wnioski z programu stypendialnego?

Była to doskonała okazja do nawiązywania kontaktów i rozwoju zawodowego, a także możliwości prac społecznych. Zdecydowanie sprawiali, że byliśmy zajęci i było to bardzo satysfakcjonujące.


Czy była jakaś część programu, z której odniosłeś największe korzyści?

Myślę, że najbardziej skorzystałam na kursach doskonalenia zawodowego. Jedna dotyczyła konkretnie prezentacji i tego, jak skutecznie poprowadzić spotkanie i zaangażować publiczność. Odkryłem, że ma to zastosowanie każdego dnia mojej kariery. Dowiedzieliśmy się, ile drobiazgów możemy udoskonalić i jak wielką różnicę naprawdę robią wspólnie.


Czego dowiedziałeś się o sobie?

Kurs, który wzięliśmy, dotyczył typów osobowości. Kiedy zrobiliśmy ewaluację, potwierdziło to niektóre z moich tendencji i dostarczyło wyjaśnienia. Jestem bardzo zorganizowana i zorganizowana i tym podobne, i pomogło mi to wyjaśnić różne typy osobowości i jak mogę zmodyfikować swój typ osobowości i nawyki, aby lepiej współdziałać z innymi.

READ  Dorota Pomacho-Pątkiewicz powołała Green Caffè Nero na stanowisko dyrektora generalnego


Czy odkryłeś w sobie siłę?

Myślę, że potrafię być skutecznym komunikatorem. Odkryłem wiele rzeczy, od oceny mojego charakteru, umiejętności jasnego komunikowania się i zorganizowania, pozostawania na bieżąco i pociągania ludzi do odpowiedzialności, takie rzeczy faktycznie doprowadziły do ​​​​zmiany kariery pod koniec programu. Wszystkie te rzeczy doskonale sprawdziły się w mojej nowej roli. [Rollefson previously worked at Farm Bureau Financial before moving to F&G.]


Czy odkryłeś w sobie słabości?

Powiedziałbym, że moje publiczne wystąpienie i zaufanie, które z nim wiązało się. Naprawdę nauczyłem się, ile muszę polerować, a to było trochę. Pierwszy dzień, kiedy przyjechałem, był okropny. Byłem tak podekscytowany. Sfilmowali nas, by krytykować nasz język ciała, takie rzeczy jak kontakt wzrokowy lub to, jak nie przekazywałem informacji skutecznie, i to naprawdę pokazało mi, jak bardzo muszę nad tym popracować.


Jakie są Twoje cele?

Zawodowo chciałbym w końcu przejść na stanowisko kierownicze. Osobiście chciałbym móc oddać więcej społeczności. Dzięki projektom usługowym otworzyłem oczy na to, jak łatwo można zmienić społeczeństwo, jeśli tylko pożycza się trochę czasu.


W jaki projekt usługowy byłeś zaangażowany?

Uczestniczyłem w Global Greens Program for Lutheran Services w stanie Iowa. To, co zrobiliśmy, to pomóc im w pokonaniu niektórych przeszkód, takich jak zabezpieczenie większej ilości ziemi w Des Moines, aby rolnicy, głównie uchodźcy, mogli mieć własną ziemię do pracy i budowania sprawiedliwości, co było bardzo satysfakcjonujące.


Jaką radę dałbyś innym młodym profesjonalistom?

Tylko sieć, sieć, sieć. Uważam, że składnik Networking jest bardzo przydatny. Gdy spotkasz tych ludzi, wiele z tych technik, wskazówek i rzeczy można przekazać od jednej osoby do drugiej, aby rozpowszechniać tylko to bogactwo wiedzy, które jest tylko jedną z wartości komunikacji.


Jaka jest moja nadzieja na przyszłość Des Moines?

Aby dalej rozwijać się tak, jak jest teraz i dalej się rozwijać. Nadal mocno skupiał się na różnorodności. Przyciąganie i zatrzymywanie młodych talentów. Zapewnienie takich możliwości zdziała cuda dla społeczeństwa, aby dalej podążało ścieżką, na której się znajdujemy.