Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szczyt G20 w Rzymie. Boris Johnson spóźnił się na pamiątkowe zdjęcie przywódców

Zabawną sytuacją rozpoczął się dwudniowy szczyt G-20 w Rzymie. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson opóźnił zrobienie zdjęcia światowym przywódcom. Niektórzy politycy skandowali „Boris, Boris!” Na jego miejsce na scenie pospieszył też premier Wielkiej Brytanii, na co wskazała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Przywódcy G20 spotkali się w sobotę w Rzymie, aby rozpocząć dwudniowe obrady. Odbywa się w najnowocześniejszym centrum kongresowym Novola w strefie euro, w którym znajduje się ogromna biała tkanina w kształcie chmury.

Oglądaj TVN24 online w TVN24 GO

Szczyt został zainicjowany wspólnie przez światowych przywódców wraz z włoskimi lekarzami i pielęgniarkami, a także ratownikami medycznymi i przedstawicielami Czerwonego Krzyża, w uznaniu osób zaangażowanych w walkę z epidemią i podkreślając jeden z głównych tematów spotkania.

Zdjęcie przywódców G20 z włoskimi medykamiPAP / EPA / ROBERTO MONALDO / LA PRESSE / BASEN

Niezwykła sytuacja miała miejsce przed zrobieniem pamiątkowego zdjęcia. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ostatni z nich. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zauważyła, że ​​niektórzy przywódcy skandowali „Boris! Po drodze minął roześmianego prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Emmanuel Macron I w Ursula von der Leyen Ze Sponionem Borism JohnsonimReuters

W ostatnich dniach Wielka Brytania i Francja były podzielone w kwestii prawa do połowów po Brexicie. Johnson powiedział w sobotę, że spór z Francją doprowadził do „zamieszania” w stosunkach między oboma krajami i nie wykluczył podjęcia kroków prawnych przeciwko władzom w Paryżu.

Przemawiając w sobotę dla BBC News i brytyjskiego Sky News z okazji szczytu G20 w Rzymie, Johnson przyznał, że obawia się, iż działania podjęte przez Francję będą naruszać umowę o handlu i współpracy (TCA), która reguluje stosunki między Wielką Brytanią a Europą. Unia po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Emmanuel Macron, Ursula von der Leyen, Boris Johnson i ResmePAP / EPA / LUDOVIC MARIN / BASEN

Szczyt odbywa się pod hasłem „Ludzie, planeta, dobrobyt”. Tematem pierwszej dyskusji na jego forum była „Globalna gospodarka i zdrowie”.

READ  Rosja zakazuje kupowania zagranicznych akcji, ponieważ inwestorzy patrzą na Chiny

Główne źródło obrazu: PAP / EPA / LUDOVIC MARIN / BASEN