Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Społeczności przekazują datki dla „wdzięcznych” uchodźców w Polsce

Społeczności przekazują datki dla „wdzięcznych” uchodźców w Polsce

Grupa wróciła stamtąd do Polski po przekazaniu przedmiotów z pieniędzy zebranych przez społeczność.

Mark Charnelli, właściciel Charlene’s Homes and Gardens oraz członkowie grupy powracającej z Polski po przekazaniu zebranych przez społeczność 3500 funtów na pomoc osobom dotkniętym kryzysem na Ukrainie.

Mark Charnelli dołączył do pierwszej grupy wraz z szefem Gator Quick, Matthew Maversem, który na początku tego roku udał się na Ukrainę, aby dostarczać pomoc humanitarną ciężarówką w ramach apelu Furnace Ukraine.

Po hojności społeczeństwa ciężarówka była w pełni gotowa do 40-godzinnej podróży do granicy polsko-ukraińskiej i tym razem oboje postanowili kupić datki pieniężne, aby dostarczyć niezbędne zapasy dla uchodźców. Najbardziej potrzebne przedmioty, gdy tylko dotrą na miejsce.

Mark powiedział: „Tym razem otrzymaliśmy darowizny w wysokości 3500 funtów od różnych organizacji w okolicy. Kolega i ja zapłaciliśmy sami za wszystkie noclegi i loty i stamtąd polecieliśmy.

„Kiedy tam dotarliśmy, wynajęliśmy furgonetkę i chodziliśmy po miejscach, w których codziennie przechodzą tysiące ludzi, aby dostać gorące jedzenie.

„Będą takie rzeczy jak owoce, mycie zębów, wszystko włożymy do jednej torby.

„Pójdziemy do następnej stacji i przeprowadzimy ten sam proces, a następnie udamy się do rzeczywistego ośrodka dla uchodźców, który ma populację około 4000 osób, więc zaniesiemy wszystkim owoce i słodycze. Wszyscy byli bardzo uprzejmi i dobrze się zachowywali i byli bardzo wdzięczni za wszystko, co otrzymali.

Mark zachęca więcej osób w okolicy, aby zrobiły, co mogą i przekazały darowizny, gdy wrócą za miesiąc.

Powiedział: „Robiąc to ponownie, chcę zachęcić wszystkich do zebrania jak największej ilości pieniędzy.

„Postaramy się zarobić więcej pieniędzy, organizujemy loterie i różne wydarzenia w centrum plantacji i mamy nadzieję, że społeczność znów pomoże i następnym razem zbierze więcej pieniędzy.

„Bardzo dobrze jest słyszeć, jak dzieci się śmieją i są bardzo wdzięczne, ale tak smutno jest widzieć, w jakiej sytuacji się znajdują. Nie możemy rozwiązać problemu, ale z każdą drobną pomocą.

READ  Nowy proces dla osób szczepionych za granicą – imigracja

Marek chciałby podziękować członkom społeczności, którzy pomogli zebrać fundusze na ten apel:

  • Tony Davis i Matthew Mavers
  • Park przyczep kempingowych Longlands
  • Światowe Meble i Mark
  • Szkoła podstawowa dla noworodków
  • The Spectacle Lounge i TK Maxx
  • Daisy i Olly z Pennington School