Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Spojrzenie Guardiana na gorące lato polityczne w Polsce: zmieniająca się pogoda | Redakcyjny

AW związku z tym, tego lata dla konserwatywno-nacjonalistycznego rządu w Polsce toczyło się jak zwykle. Pojawiły się intensywne kontrowersje dotyczące wysiłków wprowadzających System zamówień Aby utrzymać sędziów w ryzach. Kontrowersyjna nowa ustawa grozi dalszym narażeniem wolności mediów poprzez ograniczenie praw pozaeuropejskich nadawców. Zarówno Unia Europejska, jak i Stany Zjednoczone krzyczały na te niedawne antydemokratyczne manewry, mające na celu wzmocnienie dyktatorskiego uścisku Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Ale mimo całej międzynarodowej krytyki PiS wyprzedza w wyborach rywali.

Jak dotąd bardzo znajomy. Ale sześć lat po zdobyciu władzy przez PiS i przekształceniu Polski wraz z Węgrami w bastion europejskiego liberalizmu, magia polityczna, którą Blake kiedyś zrobił z jej biegunami, nie zadziałała. W tym tygodniu warszawscy sędziowie wycofali się ze sporu, który groził, że stanie się kluczowym punktem w złych stosunkach z UE. Pod naciskiem Brukseli rozwiązał izbę Sądu Najwyższego – wypełnioną nominacjami politycznymi – która może reagować na wszelkie orzeczenia sądów. Po zejściu do krawędzi Polska najpierw zamrugała.

Tymczasem The Koalicja parlamentarna kierowana przez PiS Wśród sporów wokół nowej ustawy medialnej pojawiła się ona po wyborach w 2019 roku. W zeszłym tygodniu rząd został zmuszony do podjęcia działań Polegając W poparciu dla gwiazdy rocka Mavica-polityka, który będzie długoletnim krytykiem Jarosława Kaczyńskiego, prawdziwego lidera PIS. Notowania wyborcze partii spadają, co prowadzi do powrotu byłego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Duskina do polskiej polityki. Powstań w poparciach Opozycja centrowa Platforma Obywatelska (PO). W przypadku braku stabilnej większości i ponieważ Senat znajduje się pod kontrolą opozycji, możliwe są przedterminowe wybory.

Dla tych, którzy doświadczają skutków wspieranych przez PiS wojen kulturowych w kwestiach takich jak prawa LGBTQ PoronienieTe ulepszenia dają powody do radości. W zeszłorocznych wyborach prezydenckich Niezależni obserwatorzy wyborów powiedzieli Udana kampania reelekcji Andrzeja Dudy była wspierana przez rząd i naznaczona „homoseksualizmem, rasizmem i wrogością”. Każdy znak, że PiS opuszcza bezwzględną i dzielącą drogę polityczną, jest mile widziany. Ale nowe burzliwe czasy to także wyzwanie dla opozycji.

READ  Szczegóły zostały ogłoszone na Extreme Downhill Festival w Polsce

Pan. Od 2015 roku PiS dokonał znaczącego niedopatrzenia Redystrybucja bogactwa Poprzez programy społecznościowe i korzyści. Zyskały one powszechne poparcie poza biedniejszymi obszarami i bogatszymi miastami. Jesienią, zakładając, że można ją uzyskać za pośrednictwem parlamentu, rząd obniży podatki od niskich i średnich dochodów oraz wprowadzi zachęty post-koitowe do wprowadzenia nowych świadczeń dla rodzin i emerytów. Platforma Obywatelska, obecnie zajmująca drugie miejsce w plebiscycie, nie odpowiedziała na nic porównywalnego. Rekord pana Duskina to rekord ekonomicznego liberała. Został wprowadzony na stanowisko premiera w latach 2007-2014 Plan oszczędnościowy. Ponieważ jego Wróć do pierwszego rzęduTusk skupił się na nietolerancji kulturowej rządu i złym traktowaniu epidemii rządowej. Ale kiedy nadejdą kolejne wybory, zrestrukturyzowana opozycja polska musi zaoferować ustępstwo gospodarcze, które zdobędzie serca i umysły poza socjalliberalnymi i zamożnymi miastami kraju.