Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Siły rosyjskie wystrzeliwują zaporę rakiet na północną Ukrainę z Białorusi |  Ukraina

Siły rosyjskie wystrzeliwują zaporę rakiet na północną Ukrainę z Białorusi | Ukraina

Siły rosyjskie wystrzeliły z sąsiedztwa ostrzał 25 pocisków na północne regiony Ukrainy Białoruś Wydaje się, że narasta ofensywa na południu Ukrainy.

Według ukraińskich urzędników i białoruskiej opozycji fala uderzeń rakietowych wystrzelona wczesnym rankiem z terytorium głównego sojusznika Rosji uderzyła w cele w rejonie Czernihowa, w tym w budynek mieszkalny, a także w lokalizacje poza Kijowem i wokół miasta Żytomierz .

Gubernator obwodu czernihowskiego Wiaczesław Chaus, Powiedziała, że ​​spadło dziewięć pocisków W pobliżu wsi Honczarivska z kilkoma wypadami do pobliskiego lasu.

Ciosy przyszły w postaci Ukraina Świętujemy Dzień Stanu po raz pierwszy. A w patriotycznym przesłaniu prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział: „Niespokojny poranek. Po raz kolejny – terroryzm rakietowy. Nie poddamy się. Nie poddamy się. Nie strasz nas. Ukraina jest krajem niezależnym, wolnym i niepodzielnym. I tak się stanie. zawsze tak być ”.

Pocisk został wystrzelony z lotniska Ziabrauca rankiem 28 lipca.
Zdjęcia przedstawiają wystrzelenie rakiet z lotniska Ziabrauca (obwód homelski). Odnotowujemy, że na lotnisku nadal działa do 10 systemów SAM S-300/400 i prawdopodobnie co najmniej dwa systemy Iskander.
1/4 pic.twitter.com/YKb3BVtwem

– Białoruski projekt Hagon (MotolkoHelp) 28 lipca 2022

Aktywiści, którzy śledzą rosyjskie ruchy wojskowe na Białorusi, twierdzą, że wystrzelenie rakiet pochodziło z lotniska Zyabruka pod Homelem, co doprowadziło do wezwania do zaostrzenia sankcji wobec Białorusi.

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cychanoskaja potępiła niedawną eskalację z Białorusi.

„Byłam przerażona, widząc, jak Rosja nadal wykorzystuje Białoruś do ataku na Ukrainę” – napisała na Twitterze. „Dziś rano z Białorusi wystrzelono co najmniej 25 rakiet na Kijów, Czernihów i inne miasta. Łukaszenka nie może nikogo oszukać. Jest winny zbrodni przeciwko Białorusinom i Ukraińcom i musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności”.

Brytyjscy urzędnicy obrony i wywiadu powiedzieli w czwartek, że ukraiński kontratak na południu kraju jest praktyczny Odciąć okupowane przez Rosję południowe miasto Chersoń I zostawił tysiące rosyjskich żołnierzy stacjonujących w pobliżu Dniepru jako „bardzo bezbronne”.

Mapa wydarzeń na Ukrainie

Ukraina dała jasno do zrozumienia, że ​​zamierza odbudować Chersoń, który przypadł Rosji w pierwszych dniach inwazji, rozpoczętej przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, 24 lutego.

„Czterdziesta dziewiąta armia rosyjska stacjonuje na zachodnim brzegu [Dnieper] „Rzeka, teraz wygląda na bardzo słabą”, powiedziała w regularnym biuletynie wywiadu. Jego strata poważnie podważyłaby rosyjskie próby przedstawienia okupacji jako sukcesu.

Relacje naocznych świadków z południowych okupowanych przez Rosję regionów Ukrainy wskazują, że Moskwa próbowała tam przenieść kolumny sprzętu w celu wzmocnienia swoich sił, a także znaczny wzrost rosyjskich lotów wojskowych.

Wydaje się jednak, że Rosja, rozciągając się między próbami kontynuacji kontrataku w Donbasie a obroną południa, rozmieszcza słabo wyszkolone siły, aw niektórych przypadkach pojazdy z własnym opancerzeniem.

podkreślając słabość sił rosyjskich w Chersoniu i wokół niego, Zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych Na Dnieprze kursuje prom, który ma zastąpić zniszczony Most Antonewski – jedną z głównych dróg prowadzących do miasta – który został poważnie uszkodzony przez ukraiński atak rakietowy na początku środy.

Byłem zbulwersowany, widząc, jak „nadal wykorzystują Białoruś do ataku”. Co najmniej 25 pocisków zostało wystrzelonych z Białorusi dziś rano na Kijów, Czernihów i inne miasta. Łukaszenka nie może nikogo oszukać. Jest winny zbrodni przeciwko Białorusinom i Ukraińcom i musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności. pic.twitter.com/UAdq7XVDD2

– Svyatlana Tsihanouskaya 28 lipca 2022

Wcześniej Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, napisał na Twitterze, że Rosja koncentruje „maksymalną liczbę żołnierzy” w kierunku Chersoniu, ale nie podał żadnych szczegółów.

Oleksiy Aristovich, doradca Zełenskiego, powiedział, że Rosja przeprowadza „masowe przerzuty” sił ze wschodu na południe, co sprowadza się do strategicznego przejścia od ofensywy do obrony.

Zełenski powiedział, że Ukraina odbuduje Most Antonewski i inne przejścia w regionie.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby siły okupacyjne nie miały w naszym kraju żadnych możliwości logistycznych” – powiedział w swoim przemówieniu w środę wieczorem.

Rosyjscy urzędnicy wcześniej powiedzieli, że zamiast tego pójdą na mosty i promy pontonowe, aby przewieźć wojska przez rzekę.

Siły wspierane przez Rosję poinformowały w środę, że zdobyły sowiecką elektrownię węglową w Wołhersku, drugą co do wielkości na Ukrainie, co było pierwszym dużym zyskiem Moskwy od ponad trzech tygodni.

READ  Młodzi ludzie masowo opuszczają Nową Zelandię, ponieważ koszty życia gwałtownie spadają