Economy

Sandvik przejmuje polską firmę Fanar na narzędzia okrągłeأدوات

Sandviken, SzwecjaA 15 lipca 2021 /PRNewswire/ – Sandvik podpisał umowę przejęcia polskiej firmy Fabryka Narzędzi FANAR SA (Fanar), producenta narzędzi krążkowych. Firma będzie raportowana w Seco, oddziale w dzielnicy biznesowej Sandvik Manufacturing and Machining Solutions.

„Kontynuujemy realizację naszej strategii rozwoju, a ta akwizycja jest dodatkowym krokiem w kierunku ulepszenia naszej całodobowej oferty” Ślub StefanaSandvik, prezes i dyrektor generalny.

Przejęcie poszerza ofertę produktów Seco w zakresie gwintowników i zastosowań z gwintami pełnymi oraz poprawia obecność w Polska oraz rozwijający się rynek narzędzi cyrkularnych.

„Bardzo się cieszę, że osiągnęliśmy porozumienie w sprawie przejęcia Alfanar, ponieważ wzmocni to naszą obecność na ważnym polskim rynku i zwiększy naszą ekspozycję na nasze skoncentrowane segmenty”. Nadine KrawlKierownik działu biznesowego Sandvik Machining Solutions.

Al-Fanar powstała w 1966 roku, siedziba znajduje się za granicą Warszawa Zatrudnia 230 pracowników. W 2020 roku przychody Al-Fanar wynoszą około 175 milionów koron szwedzkich. Wpływ na EPS firmy Sandvik będzie ograniczony. Strony zobowiązały się nie ujawniać ceny zakupu.

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w czwartym kwartale 2021 r. i podlega odpowiednim zgodom regulacyjnym.

Po więcej informacji dzwoń Louise Tjedder, wiceprezes ds. relacji inwestorskich, tel.: +46 (0) 70782 6374 lub Johannes Hellström, dyrektor ds. relacji z prasą i mediami, tel.: +46 (0) 70721 1008.

Te informacje zostały dostarczone przez Cision http://news.cision.com
https://news.cision.com/sandvik/r/sandvik-to-acquire-the-polish-round-tools-company-fanar, c3385559

Do pobrania dostępne są następujące pliki:

Źródło Sandvik

READ  Grupa NENT, Formuła 1 rozpoczyna partnerstwo na wyłączność w Polsce

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment