Economy

Sandvik przejmuje polską firmę Fanar na narzędzia okrągłeأدوات

Sandviken, SzwecjaA 15 lipca 2021 /PRNewswire/ – Sandvik podpisał umowę przejęcia polskiej firmy Fabryka Narzędzi FANAR SA (Fanar), producenta narzędzi krążkowych. Firma będzie raportowana w Seco, oddziale w dzielnicy biznesowej Sandvik Manufacturing and Machining Solutions.

„Kontynuujemy realizację naszej strategii rozwoju, a ta akwizycja jest dodatkowym krokiem w kierunku ulepszenia naszej całodobowej oferty” Ślub StefanaSandvik, prezes i dyrektor generalny.

Przejęcie poszerza ofertę produktów Seco w zakresie gwintowników i zastosowań z gwintami pełnymi oraz poprawia obecność w Polska oraz rozwijający się rynek narzędzi cyrkularnych.

„Bardzo się cieszę, że osiągnęliśmy porozumienie w sprawie przejęcia Alfanar, ponieważ wzmocni to naszą obecność na ważnym polskim rynku i zwiększy naszą ekspozycję na nasze skoncentrowane segmenty”. Nadine KrawlKierownik działu biznesowego Sandvik Machining Solutions.

Al-Fanar powstała w 1966 roku, siedziba znajduje się za granicą Warszawa Zatrudnia 230 pracowników. W 2020 roku przychody Al-Fanar wynoszą około 175 milionów koron szwedzkich. Wpływ na EPS firmy Sandvik będzie ograniczony. Strony zobowiązały się nie ujawniać ceny zakupu.

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w czwartym kwartale 2021 r. i podlega odpowiednim zgodom regulacyjnym.

Po więcej informacji dzwoń Louise Tjedder, wiceprezes ds. relacji inwestorskich, tel.: +46 (0) 70782 6374 lub Johannes Hellström, dyrektor ds. relacji z prasą i mediami, tel.: +46 (0) 70721 1008.

Te informacje zostały dostarczone przez Cision http://news.cision.com
https://news.cision.com/sandvik/r/sandvik-to-acquire-the-polish-round-tools-company-fanar, c3385559

Do pobrania dostępne są następujące pliki:

Źródło Sandvik

READ  bne IntelliNews - Moody's mówi, że Bułgaria, Chorwacja i Rumunia mają szansę zostać głównymi zdobywcami unijnych funduszy po kryzysie

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment