Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja twierdzi, że odparła „masowy” atak dronów na Krymie

Rosja twierdzi, że odparła „masowy” atak dronów na Krymie

Rosja przedstawiła w środę w parlamencie nowe poprawki do ustawy, które jeszcze bardziej wzmocnią krajowe przepisy dotyczące cenzury i przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności za zniesławienie sił zbrojnych i prywatnych organizacji wojskowych, w tym Grupy Wagnera.

Jewgienij Prigożyn, szef Grupy Wagnera, próbujący szturmować ukraińskiego Bachmuta, skarżył się w styczniu, że blogerzy i kanały mediów społecznościowych oczerniają jego bojowników, którzy nie mogą zostać ukarani zgodnie z obowiązującym prawem.

Wiaczesław Wołodin, przewodniczący Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, powiedział, że „wszelkie publiczne rozpowszechnianie świadomie fałszywych informacji o wojsku” będzie karane, zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego.

„Oprócz publicznych działań mających na celu zdyskredytowanie Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej formacje ochotnicze, organizacje i osoby, którym ułatwia się wykonywanie zadań powierzonych… Siłom Zbrojnym” – napisał Wołodin – „będą karane” ”. Platforma przesyłania wiadomości Telegram.

„Ta inicjatywa będzie chronić wszystkich, którzy dziś ryzykują życiem, aby zapewnić bezpieczeństwo ojczyźnie i naszym obywatelom… Sprawcy będą surowo karani” – dodał.

Kara przewiduje grzywnę w wysokości do pięciu milionów rubli (około 55 500 funtów), pracę poprawczą lub przymusową do pięciu lat oraz do 15 lat więzienia.