Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna Ukraina-Rosja – Najnowsze wiadomości: USA twierdzą, że Bakhmut i inne linie frontu reprezentują „szlifującą odwagę”

Putin: Rosja przeżywa trudny okres

Wysoki rangą urzędnik Pentagonu opisał linie frontu wojny na Ukrainie jako „niezmiernie uciążliwe”, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby siły rosyjskie dokonały znaczących zdobyczy terytorialnych w nadchodzącym roku.

W nadchodzących tygodniach i miesiącach możesz zobaczyć, jak niewielkie części terytorium zmieniają się. „Nie wydaje mi się, żebym widział coś, co sugerowałoby, że Rosjanie mogą zaatakować Ukrainę i osiągnąć znaczące zyski w terenie w dowolnym momencie w ciągu najbliższego roku” — powiedział Colin Kahl, podsekretarz obrony ds. wczoraj w Izbie Reprezentantów.

Wysoki rangą urzędnik Pentagonu powiedział, że Waszyngton nie wyklucza, że ​​wojna na Ukrainie będzie trwała jeszcze dwa, trzy lata.

Dzieje się tak, ponieważ Wołodymyr Zełenski powiedział, że intensywność walk między siłami ukraińskimi i rosyjskimi wokół wschodniego miasta Bachmut stale rośnie.

W swoim nocnym przemówieniu powiedział: „Najtrudniejsza sytuacja jest nadal w Bachmucie i ważnych bitwach o obronę miasta”.

1677642137

Jest mało prawdopodobne, aby siły Putina osiągnęły znaczące zyski na Ukrainie w tym roku, według amerykańskiego urzędnika

Wysoki rangą urzędnik Pentagonu powiedział, że Stany Zjednoczone nie spodziewają się, że Rosja w najbliższym czasie dokona znaczących zdobyczy terytorialnych w toczącej się wojnie na Ukrainie.

W nadchodzących tygodniach i miesiącach możesz zobaczyć, jak niewielkie części terytorium zmieniają się. Colin Kahl, podsekretarz obrony ds. polityki, powiedział członkom Izby Reprezentantów: „Nie wydaje mi się, żebym widział coś, co sugerowałoby, że Rosjanie mogliby wkroczyć na Ukrainę i osiągnąć znaczące zyski w terenie w dowolnym momencie w ciągu najbliższego roku. „

READ  Palestyńczycy w Gazie opowiadają o „okrutnych” okrucieństwach izraelskich strajków | Wiadomości ze Strefy Gazy

Urzędnik opisał linie frontu wojny jako „niezwykle uciążliwe”.

Urban Raj1 marca 2023 03:42

1677655519

Konflikt między Rosją a Ukrainą „będzie ważnym punktem dyskusji G20”

Minister spraw zagranicznych Indii powiedział, że konflikt między Rosją a Ukrainą będzie ważnym punktem dyskusji, gdy ministrowie spraw zagranicznych z całego świata zbiorą się podczas czwartkowego spotkania G20 w New Delhi.

Równie ważne jest skupienie się na wpływie konfliktu na Ukrainie na świat i wyzwaniach, jakie stawia przed krajami rozwijającymi się, powiedział w środę dziennikarzom starszy dyplomata Vinay Quatra.

Emily Atkinson1 marca 2023 07:25

1677654000

Zobacz: Siły ukraińskie demobilizują rosyjskie czołgi w pobliżu linii frontu w Doniecku

Siły ukraińskie demobilizują rosyjskie czołgi w pobliżu linii frontu w Doniecku

Emily Atkinson1 marca 2023 07:00

1677652870

ROSJA MOŻE DRONY, BĘDZIE PRÓBOWAĆ ZAOPATRZEĆ SIĘ – DOD

Brytyjskie Ministerstwo Obrony oceniło, że Rosji prawdopodobnie skończyły się obecne zapasy dronów i zamówi nowe dostawy od swoich sojuszników.

Ministerstwo wskazało, że 11 bezzałogowych statków powietrznych (OWA UAV) zostało zestrzelonych w jednym kierunku z 14 wystrzelonych w poniedziałek wieczorem.

Przed atakiem z 26 lutego nie było doniesień o użyciu dronów OWA na Ukrainie od około 15 lutego tego roku. Ten spadek częstotliwości ataków dronów OWA prawdopodobnie wskazuje, że Rosja wyczerpała swoje istniejące zapasy: prawdopodobnie będzie szukać uzupełnienia” – powiedział MON.

Dodał, że ze względu na wektory ataku drony te zostały prawdopodobnie wystrzelone z obwodu briańskiego w Rosji.

„Wcześniej jedyne obserwowane miejsce startu od połowy grudnia 2022 r. pochodziło z regionu Krasnodaru, po drugiej stronie Morza Azowskiego” – dodała.

Urban Raj1 marca 2023 06:41

1677651258

Bachmut „wrak”

Institute for the Study of War poinformował, że siły rosyjskie kontynuowały ofensywę naziemną w pobliżu Bachmuta i wczoraj osiągnęły taktyczne korzyści w mieście.

Wylot medialny Grupy Wagner Riavan Materiał wideo opublikowany w tym tygodniu, pokazujący bojowników Wagnera wędrujących po północnym Bakhmut w pobliżu stacji kolejowej Stupke i sklepu ogrodniczego „Sadi Bakhmut”, wskazuje, że Wagner posuwał się naprzód w północnym Bakhmut, powiedział amerykański think tank.

Ponadto dowódca Wojsk Lądowych Ukrainy płk Ołeksandr Serski powiedział, że Wagner, rosyjska grupa najemników, w skład której wchodzi wielu poborowych skazanych na kary więzienia, coraz częściej angażuje swoje lepiej wyposażone jednostki szturmowe do przeprowadzania ataków w regionie.

Dziennikarz Christopher Miller udostępnił kolejny film przedstawiający Bakhmuta w czasie krwawej wojny i powiedział, że krytyczne miasto górnicze zostało obrócone w gruzy.

„Kolejny film z Bachmutem. To jest wschodnia strona miasta, po drugiej stronie rzeki Pakhmutka, gdzie stacjonowali Rosjanie. To była spokojna okolica. Było tam wiele kościołów i fabryka wina musującego. Rosja obróciła to w ruiny”.

Urban Raj1 marca 2023 06:14

1677650400

Na zdjęciach: Krewni i przyjaciele na pogrzebie ukraińskiego żołnierza poległego w akcji Wasyla Czepaka.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Emily Atkinson1 marca 2023 06:00

1677649178

Rosyjskie radio i telewizja zhakowane podczas fali ataków dronów

Lokalne władze rosyjskie potwierdziły, że seria ataków dronów w poniedziałek wieczorem i wczoraj rano dotyczyła obszarów w Rosji wzdłuż granicy z Ukrainą i głębiej w kraju, gdzie dron rozbił się zaledwie 100 kilometrów od Moskwy.

Urzędnicy regionalni w południowej i zachodniej Rosji zgłosili serię ataków dronów w pobliżu granicy z Ukrainą i wewnątrz kraju, które nie spowodowały ofiar, ponieważ wojna z Kijowem trwa.

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało, że atak zbiegł się z atakiem hakerskim, który skłonił niektórych rosyjskich nadawców regionalnych do wydania fałszywego ostrzeżenia wzywającego ludzi do ukrycia się przed nadchodzącym uderzeniem rakietowym.

Przeczytaj całą historię tutaj:

Urban Raj1 marca 2023 05:39

1677648239

Ataki dronów podkreślają słabości Rosji

W późny poniedziałek cztery małe drony wycelowały w rosyjskie miasto Biełgorod, w tym jeden, który podobno uderzył w okno mieszkania.

Według lokalnych urzędników kolejny dron został zestrzelony we wtorek nad sąsiednim regionem briańskim w zachodniej Rosji.

We wtorek dron uderzył również w rafinerię ropy naftowej w południowym porcie Tuapse w rosyjskim regionie Krasnodarskim, uszkadzając część sprzętu, ale tracąc magazyny ropy. Niektóre rosyjskie raporty zidentyfikowały statek powietrzny jako wyprodukowany w Izraelu dron Aerostart.

Inny dron, ogromny radziecki samolot odrzutowy Tu-141 Strizh, rozbił się na polu w sąsiedniej Adygei, uszkadzając budynek gospodarczy.

Rosja obwiniła Ukrainę za falę ataków dronów. Jeśli to prawda, wskazuje to na zdolność atakowania obszarów w południowej i zachodniej Rosji i odzwierciedla rosnące rozmieszczenie ukraińskich sił zbrojnych.

Ataki dronów na Rosję podkreślają jej podatność na zagrożenia

Seria ataków dronów, za które władze rosyjskie obwiniały Ukrainę, dotyczyła regionów południowej i zachodniej Rosji, odzwierciedlając rosnące wpływy ukraińskiej armii w miarę przedłużania się wojny w drugi rok.

Urban Raj1 marca 2023 05:23

1677646800

Zobacz: Rosja tymczasowo zamyka przestrzeń powietrzną nad Petersburgiem po wykryciu „niezidentyfikowanego obiektu”.

Rosja tymczasowo zamyka przestrzeń powietrzną nad Petersburgiem po wykryciu „niezidentyfikowanego obiektu”.

Emily Atkinson1 marca 2023 05:00

1677643200

Opuścił Dolinę Krzemową, by walczyć na froncie na Ukrainie. Teraz doradza rządowi Zełenskiego

Andrei Leskovitch związał swoje życie w Dolinie Krzemowej i wrócił na Ukrainę na początku wojny, gdzie pomagał tworzyć i dostarczać materiały dla bojowników pierwszej linii. Rok później powiedział Rachel Sharp Jak teraz doradza ukraińskiemu rządowi – i jak to zmieniło jego życie:

Emily Atkinson1 marca 2023 04:00