Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Joe Biden spodziewał się pierwszego prezydenckiego weta w głosowaniu przeciwko ESG

Joe Biden spodziewał się pierwszego prezydenckiego weta w głosowaniu przeciwko ESG

Joe Biden jest na najlepszej drodze do wydania pierwszego weta swojej prezydentury po tym, jak dwóch demokratycznych senatorów stanęło po stronie republikańskich prawodawców, sprzeciwiając się regule Białego Domu, która pozwala zarządzającym funduszami uwzględniać czynniki środowiskowe, społeczne i związane z zarządzaniem przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

John Tester, demokrata z Montany, powiedział w środę po południu, że dołączy do innego demokraty Joe Manchina w głosowaniu za wycofaniem zasady Departamentu Pracy USA, która pozwala kongresmanom planu emerytalnego uwzględniać kwestie ESG w swoich inwestycjach.

„W czasie, gdy pracujące rodziny mają do czynienia z wyższymi kosztami, od opieki zdrowotnej po mieszkania, musimy skupić się na zapewnieniu, że oszczędności emerytalne mieszkańców Montany są oparte na jak najsilniejszych podstawach” – powiedział Tester w oświadczeniu. „Sprzeciwiam się rządom administracji Bidena, ponieważ uważam, że podważają one konta emerytalne pracowników w Montanie i są niewłaściwe dla mojego stanu”.

Posunięcie to podkreśla rosnące wpływy konserwatystów w Waszyngtonie po tym, jak Demokraci stracili kontrolę nad Izbą Reprezentantów w listopadowych wyborach śródokresowych, zapoczątkowując nową erę podzielonego rządu. Ujawnia również wyzwania, przed którymi stoi partia Bidena na drodze do przyszłorocznych wyborów.

Tester, który zasiada w Senacie od 2007 r., czeka ciężka walka o reelekcję w 2024 r. Były prezydent Donald Trump pokonał Bidena w Montanie prawie 17 punktami w 2020 r. Manchin, który reprezentuje republikańską twierdzę w Wirginii Zachodniej, również jest kandydatem ponownie przeprowadzić wybory w przyszłym roku, ale nie powiedział, czy będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Trump pokonał Bidena w Zachodniej Wirginii prawie 40 punktami w 2020 roku.

Senat, który jest wąsko kontrolowany przez Demokratów, głosował 50-46 za przyjęciem tego środka w środę wieczorem. Rezolucja została już zatwierdzona przez kontrolowaną przez Republikanów Izbę Reprezentantów, co oznacza, że ​​teraz trafi do Białego Domu. Przedstawiciele administracji powiedzieli, że Biden zamierza zawetować ten środek, co byłoby pierwszym wetem jego prezydentury.

READ  Śmierć emira Kuwejtu, szejka Nawafa Al-Ahmada Al-Jabera Al-Sabaha, w wieku 86 lat.

Republikanie mówią o swoim zamiłowaniu do wolnego rynku, małego rządu i pozwolenia sektorowi prywatnemu na wykonywanie jego pracy. Ustawa republikańska jest [the] naprzeciwko. Narzuca ideologię Maga Republikanów [the] „Uczyńmy Amerykę znowu wielką” – powiedziała dziennikarzom Karen Jean-Pierre, sekretarz prasowy Białego Domu, odnosząc się do hasła Trumpa.

Podczas gdy weto Bidena skutecznie zniweczyłoby wysiłki na rzecz wycofania rządów Departamentu Pracy, zatwierdzenie tego środka przez Kongres podkreśla nowe zdolności Republikanów do wywierania wpływu i wzmacniania ich przesłania w Waszyngtonie.

Narodowi republikanie uczynili sprzeciw wobec ESG głównym punktem swojej retoryki skierowanej do wyborców. Ron DeSantis, gubernator Florydy i potencjalny kandydat na prezydenta, zabronił zarządzającym funduszami stanowego systemu emerytalnego uwzględniania czynników ESG w procesie podejmowania decyzji.

Trump, obecny faworyt do nominacji partii na prezydenta w 2024 r., obiecał rozprawić się z tą praktyką, podczas gdy zarządzający funduszem anty-ESG Vivek Ramaswamy w zeszłym tygodniu rozpoczął swoją długoterminową kandydaturę do Białego Domu.