Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Robert Lewandowski obronił rzut karny, gdy Polska broniła Meksyku

Pogoń Roberta Lewandowskiego za bramką w finałowym mundialu zakończyła się po niecelnym rzucie karnym, gdy Polska musiała utrzymać punkt w nieudanym i bezbramkowym spotkaniu grupy C z Meksykiem.

Bramkarz Exico, Guillermo Ochoa, grający w swoim piątym finale, zszedł na lewą stronę, by odebrać Lewandowskiemu zdobycie 77. gola w reprezentacji.

W 53. minucie Lewandowski odbił szczęśliwy rykoszet i skierował się w stronę bramki, ale został zatrzymany przez Hectora Moreno, który chwycił go za koszulkę.

Australijski arbiter Chris Peath początkowo odrzucił apelacje Lewandowskiego, ale otrzymał rzut karny po ocenie pola gry skonsultowanej przez VAR.

Obrona Ochoa zachwyciła głównie meksykańską publiczność, a szokujące zwycięstwo Arabii Saudyjskiej nad Argentyną sprawiło, że grupa była szeroko otwarta.

Meksyk zdominował piłkę, a Polska siedziała głęboko i szczęśliwie przeszła do scenariusza we wczesnych wymianach.

Na boisku częściowo zbudowanym ze starych kontenerów Polska wyglądała na zdatną do żeglugi w piątej minucie, kiedy obrońca Jakub Kiwier został złapany na piłce przez Hirvinga Lozano, który pędził prawą stroną.

Posłał dośrodkowanie w dalszy słupek, ale Alexis Vega sparował jego strzał z woleja i niebezpieczeństwo minęło.

W pierwszej kwarcie obie drużyny walczyły o rozegranie decydującej ostatniej piłki w ciasnych pozycjach, podczas gdy Lewandowski był wrogiem publicznym meksykańskich kibiców, którzy przewyższali liczebnie swoich polskich odpowiedników na Ras Abu Aboud. Każdy dotyk lub zaangażowanie gwiazdy Barcelony było głośno wyśmiewane.

bliższy

Lewandowski był obiektem głośnych okrzyków meksykańskiej publiczności (Nick Potts/PA)

Vega zatrzymał Wojciecha Szczęsnego w bramce Polski, ale jego daleki strzał głową po delikatnym dośrodkowaniu Hectora Herrery minął bramkę. Meksyk zaczął się bronić, a wyniosłe podanie Luisa Chaveza uwolniło grasującego Jesusa Gallardo.

Szczęsny podchodzi i chybia, ale na szczęście dla niego Bartosz Bereszyński wyciąga go za kaucją, a Gallardo jest gotowy do zdobycia bramki. Bramkarz Juventusu zrehabilitował się, trafiając z woleja prawego obrońcy Jorge Sancheza w dach siatki.

Niskiej jakości spotkanie ożyło po niecelnym rzucie karnym Lewandowskiego, a Meksyk krzyczał o jedną ze swoich chwil, gdy Vega upadł, ale żadna nie została przyznana.

bliższy

Australijski sędzia Chris Peat przyznaje rzut karny dla Polski po sprawdzeniu monitora (Nick Potts/PA)

Szczęsny strącił główkę Henry’ego Martina, ale mecz toczył się dalej. Rzut rożny Piotra Zielińskiego z prawej strony trafił w dalszy słupek Kreskosa Krychowiaka, ale jego strzał minął bramkę.

Gdy mecz wszedł w ostatnie pięć minut regulaminowego czasu gry, Meksykanie ponownie skandowali o rzut karny.

Grichowiak oddał strzał prawą nogą z dystansu głęboko w kontuzję siedem minut, ale był to wysiłek, który podsumował kiepską walkę.

READ  Helik liczy na przetrwanie the Reds i Puchar Świata z Polską w 2022 roku