Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przyszłość Fernando Santosa jako trenera Polski jest niepewna po słabym rozpoczęciu eliminacji Euro 2024

Przyszłość Fernando Santosa jako trenera Polski jest niepewna po słabym rozpoczęciu eliminacji Euro 2024

WARSZAWA, Polska (AP) – Pozycja Fernando Santosa jako trenera Polski pozostała niepewna we wtorek po spotkaniu z szefem krajowego związku piłki nożnej po słabym starcie drużyny w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy.

68-letni Santos, który sprawuje tę funkcję od stycznia po ośmiu latach spędzonych na stanowisku trenera swojego kraju, Portugalii, w tym tygodniu będzie prowadził dalsze rozmowy z Cesare Colezą i według niego ostateczna decyzja w sprawie jego przyszłości nie została jeszcze podjęta. do rzecznika Federacji. – powiedział menadżer zespołu Jakub Kwiatkowski.

Polska, pod wodzą Roberta Lewandowskiego, zajmuje czwarte miejsce w swojej pięciozespołowej grupie kwalifikacyjnej do Mistrzostw Europy – za Albanią, Czechami i Mołdawią – po przegranej trzech z pięciu dotychczasowych meczów. Wyniki i występy wywołały krytykę ze strony fanów i mediów ogólnopolskich.

Santos rozstał się z Portugalią po zeszłorocznym mundialu w Katarze. Jest trzecim trenerem Polski urodzonym za granicą, po Leo Beenhakkerze i Paulo Sousie.

Otrzymał zadanie poprawienia fatalnego rekordu Polski na ostatnich dużych turniejach, podczas których od 1986 roku drużyna awansowała z fazy grupowej tylko w jednym Pucharze Świata (2022) i jednym Mistrzostwie Europy (2016), ale może nawet nie dotrzeć do Euro 2024.

Na trzy mecze w kwalifikacjach Polska traci cztery punkty do zajmującej pierwsze miejsce Albanii i dwa punkty do drugich w tabeli Czech. Dwa pierwsze miejsca automatycznie się kwalifikują.

Po niedzielnej porażce z Albanią 2:0 Santos został zapytany, czy poda się do dymisji, odpowiedział, że nie, ponieważ w kwalifikacjach Polska „nie wszystko jeszcze stracona”.

Następny mecz Polski zmierzy się z ostatnimi w tabeli Wyspami Owczymi 12 października.

Polskie media sportowe spekulują, że Santosa może zastąpić polski zawodnik, a potencjalnymi opcjami są Marek Babczun i Michał Probers.

Raków Częstochowa po raz pierwszy w zeszłym sezonie pod wodzą Babczyna został mistrzem Polski, a także dwukrotnie sięgnął po Puchar Polski, w 2021 i 22 roku.

READ  Anthony Joshua pokonałby Tysona Fury, mówi David Hay

Probies jest trenerem reprezentacji Polski U-21.

___

Piłka nożna AP: https://apnews.com/hub/soccer