Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przejście graniczne Shehyni-Medyka tymczasowo wstrzymuje wjazd pojazdów na terytorium Polski

Przejście graniczne Shehyni-Medyka tymczasowo wstrzymuje wjazd pojazdów na terytorium Polski

fakty

10:56, 20.11.2023

Czytałam 2 minuty

Państwowa Straż Graniczna poinformowała na Facebooku, że na przejściu granicznym Szekiny-Medica (PCB) na granicy ukraińsko-polskiej został czasowo wstrzymany ruch pojazdów.

„Przejazdy samochodowe przez BCP Shehyni zostały czasowo zawieszone. Z informacji otrzymanych od sąsiada wynika, że ​​na BCP Medyka (RP) nie ma prądu. W związku z tym Ukraina tymczasowo zawiesiła wyjazd osób i pojazdów przez przejście graniczne sąsiada” – czytamy w oświadczeniu.

Obywatele proszeni są o uwzględnienie tych informacji podczas przekraczania granicy. O wznowieniu pracy posterunku odpraw poinformujemy w późniejszym terminie.

Wcześniej Międzynarodowy Związek Transportu Ukrainy (ITAU) ogłosił, że od 21 listopada liczba zakazanych przejść granicznych dla ciężarówek na granicy ukraińsko-polskiej może wzrosnąć z trzech do czterech: przejście graniczne Medyka-Szehyni zostanie dodane do Jahodyn- Przejścia graniczne Dorohusk, Krakowiec-Korczowa i Rawa Ruska-Hrebenne.

Kolejki do wjazdu na zablokowane punkty kontrolne na granicy ukraińsko-polskiej po polskiej stronie zgłoszono w związku ze sprzeciwem polskich przewoźników na punktach kontrolnych Jahodyn-Dorohusk, Krakówec-Korczowa i Rawa-Ruska-Hrebenne, który rozpoczął się 6 listopada. Dorasta do 40 km. Według informacji podanych przez Ministerstwo Gmin, Terytoriów i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy na granicy ukraińsko-polskiej zablokowanych zostało 20 tys. pojazdów, a przepływ ciężarówek przez nią zmniejszył się o 20-25%.

Więcej na temat

Reznikow wzywa Ukrainę do zamknięcia nieba w związku z atakiem na poligon w Jaworowie

13:04, 13.03.2022

Najnowszy

Szef Pentagonu Austin i szef NATO Gavoli przybyli do Kijowa

10:03, 20.11.2023

Przywódcy Kongresu USA spodziewają się uzgodnić pakiet pomocowy dla Ukrainy do końca roku – Media

09:38, 20.11.2023

USA i Wielka Brytania będą współpracować z Ukrainą w celu wzmocnienia bezpieczeństwa systemu energetycznego przed rosyjskimi atakami – Brink

09:26, 20.11.2023

Azarow, Tabachnyk, Aksyonov – Zatwierdzenie przez Prezydenta decyzji RBNiO o odnowieniu sankcji osobistych wobec dekretu

16:34, 18.11.2023