Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pożar samolotu w Japonii – na żywo: Pięciu członków Straży Przybrzeżnej zaginęło po katastrofie samolotu Japan Airlines na lotnisku w Tokio

Pożar samolotu w Japonii – na żywo: Pięciu członków Straży Przybrzeżnej zaginęło po katastrofie samolotu Japan Airlines na lotnisku w Tokio

Samolot linii Japan Airlines zapalił się na pasie startowym lotniska Haneda w Tokio

Samolot Japan Airlines z 367 pasażerami na pokładzie zapalił się we wtorek po wylądowaniu na lotnisku Haneda w Tokio. Telewizja NHK podała, że ​​wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani.

Linia lotnicza stwierdziła, że ​​według niej JAL Flight 516 zderzył się z innym samolotem, prawdopodobnie samolotem japońskiej straży przybrzeżnej.

Japońska straż przybrzeżna oświadczyła, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu i stwierdziła, że ​​zaginęło pięciu członków załogi. Dodała, że ​​pilot został bezpiecznie ewakuowany.

Materiał telewizyjny pokazał duży wybuch ognia i dymu z lewej strony samolotu, gdy lądował na pasie startowym lotniska Haneda.

Następnie teren wokół pawilonu stanął w płomieniach. Późniejsze nagrania pokazują zatrzymany samolot z rozłożonymi zjeżdżalniami awaryjnymi i biegnących ludzi, podczas gdy strażacy próbują ugasić płomienie.

Ogień rozprzestrzenił się na dużą część samolotu. Samolot wystartował z Hokkaido w Japonii.

1704192558

Samolot pomocy został złapany w kolizję

Straż przybrzeżna podała, że ​​jeden z dwóch samolotów biorących udział w kolizji leciał na zachodnie wybrzeże Japonii, aby udzielić niezbędnej pomocy osobom uwięzionym w wyniku silnego trzęsienia ziemi.

Powiedzieli NHK, że mniejszy samolot Straży Przybrzeżnej, który zderzył się z samolotem Japan Airlines, leciał na lotnisko Niigata przed zderzeniem.

Firma planowała udzielić pomocy osobom uwięzionym w Nowym Roku w wyniku silnego trzęsienia ziemi, w którym zginęło co najmniej 48 osób w zachodniej Japonii.

W obawie, że ludzie pozostaną uwięzieni pod zawalonymi budynkami, nadal trwają tam działania ratownicze.

1704191793

Samolot pasażerski zderzył się z samolotem japońskiej straży przybrzeżnej przewożącym pomoc związaną z trzęsieniem ziemi

Samolot Japan Airlines zapalił się po zderzeniu z samolotem japońskiej straży przybrzeżnej przewożącym pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło północną część kraju.

Rzecznik linii lotniczych powiedział, że w momencie wypadku lot JAL 516 przewoził 367 pasażerów z lotniska Shin Chitose na Hokkaido do Haneda. Na pokładzie było 12 członków załogi.

Samolot A350 linii Japan Airlines zapala się na międzynarodowym lotnisku Haneda w Tokio

(Reuters)

Według TBS-TV pięciu z sześciu członków załogi Japońskiej Straży Przybrzeżnej na pokładzie samolotu, który zderzył się z samolotem Japan Airlines, obecnie zaginęło.

Władze poinformowały we wtorek, że samolot Straży Przybrzeżnej był w drodze do bazy na lotnisku Niigata, aby dostarczyć pomoc dotkniętemu trzęsieniem ziemi półwyspowi Noto.

Namita Singh2 stycznia 2024 o 10:36

1704191721

Jak podaje Kyodo News, powołując się na tokijską straż pożarną, odnaleziono pięciu zaginionych członków załogi samolotu japońskiej straży przybrzeżnej. Ich stan nie jest jeszcze znany.

Namita Singh2 stycznia 2024 o 10:35

1704191169

Na zdjęciach: Samolot Japan Airlines zapala się

We wtorek samolot linii Japan Airlines zapalił się na pasie startowym lotniska Haneda

(AP)

Strażacy pracują na międzynarodowym lotnisku Haneda po zapaleniu się samolotu A350 linii Japan Airlines

(Reuters)

Strażacy pracują nad pozostałościami samolotu Straży Przybrzeżnej na międzynarodowym lotnisku Haneda

(Reuters)

Namita Singh2 stycznia 2024 o 10:26

1704190751

Władze podejrzewają, że w katastrofie brał udział inny samolot

Japan Airlines uważają, że lot 516 JAL zderzył się z innym samolotem, prawdopodobnie samolotem Japońskiej Straży Przybrzeżnej, nadawca publiczny NHK zacytował wypowiedź JAL.

Samolot Japan Airlines zapala się na pasie startowym lotniska Haneda we wtorek, 2 stycznia 2024 r. w Tokio, Japonia.

(AP)

Tokijska straż pożarna podała również, że ogień prawdopodobnie powstał w wyniku zderzenia samolotu pasażerskiego z samolotem japońskiej straży przybrzeżnej.

Namita Singh2 stycznia 2024 o 10:19

1704190336

Wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani

Public Broadcasting Corporation (NHK) podała, że ​​prawdopodobnie bezpiecznie ewakuowano wszystkich pasażerów i członków załogi na pokładzie.

Namita Singh2 stycznia 2024 o 10:12

1704190314

Wideo: Samolot Japan Airlines zapalił się na pasie startowym lotniska Haneda w Tokio

Samolot linii Japan Airlines zapalił się na pasie startowym lotniska Haneda w Tokio

Namita Singh2 stycznia 2024 o 10:11

1704190291

Samolot zapalił się na pasie startowym lotniska Haneda w Japonii

We wtorek samolot zapalił się na pasie startowym lotniska Haneda w Tokio, a według doniesień prasowych po wylądowaniu zderzył się z innym samolotem. Pas startowy.

Następnie teren wokół pawilonu stanął w płomieniach.

Późniejszy klip wideo przedstawiał zespoły strażackie pracujące nad ugaszeniem pożaru za pomocą strumieni wody. Ogień rozprzestrzenił się na dużą część samolotu.

mój kolega Szweta Sharma Ma więcej:

Namita Singh2 stycznia 2024 o 10:11

1704189595

zapraszamy Niezależny Blog na żywo z wtorku, 2 stycznia 2024 r., w którym przedstawiamy najnowsze aktualizacje na temat pożaru samolotu Japan Airlines.

Namita Singh2 stycznia 2024 09:59