Porównanie widma transmisji (przy rozdzielczości 1 cm-1, R = 10000 przy 1 µm) TRAPPIST-1 e z profilami temperatury i obfitości gazu na prawdziwej Ziemi (mętna Ziemia krążąca wokół karła G; linia niebieskozielona), które nie odpowiada fotochemicznie widmu TRAPPIST-1, odpowiadającemu przedindustrialnemu stanowi zachmurzenia Ziemi, które jest fotochemicznie zgodne z widmem TRAPPIST-1 i ma podobne chmury (ciemnoniebieska linia). Przy tym samym strumieniu powierzchniowym, samospójna przedindustrialna Ziemia wytwarza znacznie silniejsze cechy CH4 ze względu na większą obfitość atmosfery w sprzyjającym składzie chemicznym napędzanym widmem gwiazdowym TRAPPIST-1. Korzyści wynikające z emisji CO2 na naszej spójnej Ziemi są jedynie większe w wyniku potrzeby większej obfitości, aby zachować klimat umiarkowany. – Journal of Planetary Science
Naukowcy wspierani przez NASA ocenili możliwości Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba (JWST) w poszukiwaniu gazów w atmosferach planet, które mogą być oznakami życia.
Naukowcy wspierani przez NASA ocenili możliwości Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba (JWST) w poszukiwaniu gazów w atmosferach planet, które mogą być oznakami życia.
Zespół naukowców zbadał kompleksowy zestaw gazów biosygnałowych, które, jak się uważa, były obecne na Ziemi w różnych momentach historii planety. Następnie modelowali wpływ gwiazdy TRAPPIST-1 na podobne do Ziemi środowiska planet TRAPPIST-1 d i e i ustalili, czy Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba będzie w stanie wykryć gazy biosygnałowe w tych atmosferach.
Wykorzystując do analizy tak szeroki zakres gazów, zespół był w stanie ustalić, czy Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba był w jakiś sposób zdolny do znajdowania oznak życia w atmosferze TRAPPIST-1 d i e w różnych warunkach; Od archeologicznych środowisk przypominających Ziemię z biosferą wytwarzającą siarkę lub metan, po współczesne środowiska przypominające Ziemię z dużą zawartością tlenu związanego z fotosyntezą.
Symulacje sugerują, że biologicznie wytwarzany tlen może być trudny do wykrycia za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Jednak przy wystarczającym czasie obserwacji teleskop kosmiczny może być w stanie zidentyfikować brak równowagi pomiędzy metanem i dwutlenkiem węgla, co może być oznaką życia zarówno w środowiskach przypominających starożytną, jak i współczesną Ziemię.
Zespół badawczy doszedł do wniosku, że w przypadku TRAPPIST-1 e sygnatura biologiczna metanu i dwutlenku węgla może utrzymywać się i być wykrywalna w atmosferach z tlenem i bez niego, co czyni go użytecznym, długoterminowym celem biosygnatury w obserwacjach Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.
Możliwość wykrycia biosygnatur w układzie planetarnym TRAPPIST-1 za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa WebbaJournal of Planetary Science (otwarty dostęp)
Astrobiologia, astrochemia
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Firma zajmująca się planowaniem powierzchni handlowych CADS postrzega technologię jako odpowiedź na Święta Wielkanocne i inne sezonowe wyzwania w 2024 r. — Retail Technology Innovation Hub
Astronomowie odkryli, że woda unosi się w części przestrzeni, która tworzy planetę
Tęskniłam za nim bardzo długo! Satelita NASA i martwy rosyjski statek kosmiczny zbliżają się do siebie na swojej orbicie