Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski rząd zakazuje importu ukraińskich produktów rolnych


Polscy rolnicy protestują przeciwko importowi zboża z Ukrainy. Zdjęcie dzięki uprzejmości Oszukana Wie

2023/04/15 – 19:33 •
Polski rząd podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu importu zboża i innych produktów rolnych z Ukrainy w celu ochrony polskiego sektora rolnego. O decyzji poinformował polski minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Opublikował też decyzję rządu zakazującą importu do 30 czerwca 2023 roku.

Lista zakazanych produktów obejmuje zboża, mleko, jaja, mięso drobiowe i dziesiątki innych produktów. W 2022 roku Unia Europejska znosi kwoty importowe z Ukrainy, aby wesprzeć ukraińską gospodarkę w czasie wojny z Rosją. Jednak decyzja nie została przedłużona do 2023 roku.

Jak informowaliśmy, Polska borykała się z problemami związanymi z napływem produktów rolnych z Ukrainy po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji, kiedy import z Ukrainy został uwolniony do UE, aby wspomóc ukraińską gospodarkę w czasie wojny. W marcu 2023 r. polscy rolnicy gwałtownie protestowali przeciwko napływowi produktów rolnych z Ukrainy.

Również 17 kwietnia 2023 r. ministrowie rolnictwa Ukrainy i Polski jest oczekiwany Spotkać się na terenie Polski w celu podpisania umowy w sprawie eksportu przez terytorium Polski większej ilości ukraińskiego zboża do krajów trzecich.

Chcieliśmy wyrazić swoje stanowisko i uważamy, że najlepiej jest to robić w drodze negocjacji na zasadzie bilateralnej. Mając na uwadze naszą mocną i ciągłą współpracę ze stroną polską, mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia osiągniemy porozumienie.Powiedział ukraiński minister rolnictwa Mykoła Solski.

Twoja opinia ma znaczenie!

Drodzy Czytelnicy! Chcemy wiedzieć, co myślisz. Wypełnij ten formularz O tym, co robimy dobrze, co moglibyśmy zrobić lepiej i co chcielibyście zobaczyć więcej w Euromaidan Press. Pomoże nam to tworzyć dla Ciebie lepsze treści. Dziękuję Ci bardzo za Twój czas!

READ  Podpisanie Memorandum of Understanding pomiędzy SMBDA a Polskim Funduszem Startupowym w celu omówienia ekosystemu rozwoju startupów [PHOTO]

Tagi: stosunki między Ukrainą a Unią Europejską, stosunki między Ukrainą a Polską, ukraińska gospodarka