Polski lider piłki nożnej mówi, że rasistowskie roszczenia powinny być karane

Dwa sety starły się w przerwie, nagrane przez Anglika Harry’ego Maguire’a i Kamila Klicka z Polski.

Cesari Kulesa, prezes PZPN, mówi, że FIFA powinna „ukarać” tych, którzy oskarżają Kamila Klika o rasizm podczas meczu z Anglią.

Gracze z obu stron starli się w przerwie we wrześniu remis 1-1 Defender Click w Warszawie i po incydencie z udziałem angielskiego Kyle’a Walkera.

Na początku tego tygodnia FIFA powiedziała, że ​​„nie ma wystarczających dowodów”, aby podjąć działania.

Światowy organ zarządzający futbolem Gulesa powinien działać.

„Podjąłem decyzję, że PZPN wystąpi do FIFA o ukaranie tych, którzy niesłusznie oskarżają Kamila Clicka o rasistowskie zachowanie podczas meczu z Anglią” – napisał na Twitterze.

„Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie fałszywe”.

Po tym, jak kliknięcie pojawiło się na szyi Walkera, nastąpiły gorące sceny, gdy sędzia rzucił połowę czasu na wrześniowy mecz. Zarówno Makeover, jak i Click zostały nagrane ze względu na ich udział w incydencie.

Po meczu Anglia powiedziała, że ​​zgłosiła się do sędziów i przedstawicieli meczu, ale odmówiła podania natury skargi, a tylko kapitan Harry Kane powiedział: „To coś zrobione, a nie powiedziane”.

Jednak fałszywi urzędnicy powiedzieli, że Clicks został oskarżony o rasizm.

FIFA oświadczyła, że ​​bada tę sprawę, a później wydała oświadczenie w tym tygodniu: „Stanowisko FIFA jest stanowcze i rozstrzygające w odrzucaniu wszelkich form dyskryminacji. W tym konkretnym przypadku nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie dalszych działań”.

Rzecznik FA Jakub Kyatkovsky Z zadowoleniem przyjąłem wiadomośćLink zewnętrzny Odnosząc się do „absurdalnych zarzutów Federacji Angielskiej”.

Wszystko, co musisz wiedzieć o banerze swojej drużyny Premier LeagueStopka banera sportowego BBC

READ  Polska ucieka z Girardem, 38-35, gol w końcówce i interwencja w defensywie | Wiadomości, sport, praca