Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska znosi większość ograniczeń COVID-19 1 marca; Maski są :: WRAL.com

– Polska usuwa większość ograniczeń COVID-19, w tym ograniczenia dotyczące osób przebywających w restauracjach i teatrach od 1 marca, ale rząd powiedział w środę, że obowiązkowe maski będą nadal zgodne z przepisami dotyczącymi pomieszczeń i izolacji.

Minister zdrowia Adam Nidzilski powiedział, że większość ograniczeń udało się usunąć, ponieważ odporność stada wyniosła ponad 90% w wyniku zarówno szczepień, jak i infekcji, a liczba nowych codziennych infekcji i hospitalizacji znacząco spada.

Dyskoteki i kluby mogą zostać ponownie otwarte we wtorek, a 50% limit pojemności w transporcie publicznym i centrach handlowych, restauracjach, teatrach i stadionach zostanie usunięty. Pracownicy administracji państwowej i regionalnej mogą powrócić do pracy w urzędzie.

Nietzsche powiedział, że noszenie masek w miejscach publicznych jest nadal potrzebne i że ofiary powinny być izolowane jeszcze przez siedem dni, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. W najbliższych tygodniach rząd podejmie decyzję o obowiązkowym zdjęciu maski.

W środę w Polsce zgłoszono prawie 20 500 nowych infekcji i 360 zgonów związanych z COVID-19. W szczytowym momencie ostatniej epidemii w połowie stycznia, w tym 38-milionowym kraju odnotowano prawie 60 000 nowych infekcji dziennie. Ponad 22 miliony ludzi zostało w pełni zaszczepionych szczepionką.

READ  Czy Asseco Poland (GPW:ACP) nadużywa zadłużenia?