Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska szkoła świętuje Dyrektora Roku w Maine

Polska szkoła świętuje Dyrektora Roku w Maine

Dyrektor Bruce M. Ross Dillingham/Sun Journal

POLSKA — Kiedy stanowa komisja selekcyjna Maine roku, Gabriella Cooper, poprosiła ósmoklasistę o opisanie jednym słowem dyrektora gimnazjum Shawna Vincenta, Bruce’a M. Whittiera, poczuła się zakłopotana.

„To była prawdopodobnie najtrudniejsza rzecz do zrobienia, ponieważ nie ma ani jednego słowa, aby to opisać” – powiedziała. „Może„ niewiarygodne ”, jakby to była cała sprawa”.

Powiedziała, że ​​Vincent jest zabawny i przyjazny, ale szanowany zarówno przez studentów, jak i personel. Każdego ranka, niezależnie od tego, czy jest słonecznie, czy wietrznie, stoi w drzwiach, witając uczniów po imieniu. Nawet po szkole często bywa wśród uczestników zawodów sportowych, koncertów i przedstawień teatralnych.

„To sprawia, że ​​dzieci chcą chodzić do szkoły” – powiedziała.

Dyrektor gimnazjum Bruce M. Whittier, Shawn Vincent, po prawej, odbiera mnie w poniedziałek o 17:00 od Andy’ego Wilbera z Freeport, byłego kolegi z klasy i przyjaciela Vincenta. Salut odbył się w auli szkolnej w Polsce tuż po ogłoszeniu, że Vincent został dyrektorem roku przez Maine Principals Association. Ross Dillingham/Sun Journal

W poniedziałek uczniowie dowiedzieli się, że Vincent został mianowany dyrektorem generalnym Stowarzyszenia Dyrektorów Maine po wielomiesięcznej selekcji. Ogłoszenie spotkało się z falą entuzjazmu.

„To zdecydowanie zaszczyt być uznanym za dyrektora generalnego, to wielka sprawa” — powiedział Vincent studentom i pracownikom. „Naprawdę to doceniam, ale tu nie chodzi o to, co robię. Chodzi o to, co robimy razem i jestem bardzo podekscytowany, że to świętujemy”.

Jednak uczniowie i pracownicy nie wahali się przypisać sukcesu szkoły i jej wspierającej kultury Vincentowi.

„Pielęgnuje tę kulturę” – powiedziała Shannon Channing, nauczycielka edukacji specjalnej. „Jeśli usuniesz go z równania i umieścisz w nim kogoś innego – (on jest) naprawdę prawdziwym liderem (który) tworzy tę kulturę”.

„Możesz prowadzić szkołę, ale aby prowadzić ją tak dobrze, jak on, nadal upewniamy się, że wszyscy czujemy się mile widziani” – powiedział Cooper, warcząc. „To nie jest tak, że przychodzimy do szkoły tylko po to, żeby do niej chodzić. Po prostu czujemy się jak (jesteśmy) rodziną”.

Każdego ranka Vincent nie tylko czyta poranne ogłoszenia w telewizji, ale także podaje nazwiska uczniów i pracowników, którzy tego dnia obchodzą urodziny.

W listopadzie weź udział w ogólnoszkolnym listopadowym wyzwaniu No-Shave, aby pomóc zebrać pieniądze na cele charytatywne. Uczeń ósmej klasy, William Wallingford, pamiętał, jak farbował wąsy na niebiesko.

Powiedział: „On nie boi się być głupi”.

A potem, jak powiedzieli uczniowie, są dowcipy, którymi tata często dzieli się na końcu reklam.

„Myśli, że to naprawdę zabawne. To zabawne” — powiedział Cooper, zanim się włączył.

W poniedziałek było oczywiste, że zarówno studenci, jak i pracownicy z dumą podzielali uznanie Vincenta.

Kiedy pracownicy dowiadują się, że wygrał w zeszłym tygodniu, zaskakują go wiadomością, że jego biuro zostało wypełnione balonami. Po spotkaniu szkolnym w poniedziałek uczniowie Channing umieścili świąteczne banery do powieszenia w pokoju nauczycielskim.

„Myślę, że wszyscy jesteśmy z niego bardzo dumni i myślę, że wspólnie wykonaliśmy pracę” – powiedział Channing.

Pochodzący z Mechanic Falls Vincent rozpoczął nauczanie w gimnazjum Bruce’a M. Whittiera w 2004 roku i został dyrektorem w 2012 roku.

Powiedział, że jednym z powodów do dumy jest niski wskaźnik rotacji personelu w gimnazjum. Powiedział, że w czasie, gdy był dyrektorem, był okres dwóch lub trzech lat, kiedy żaden pracownik nie opuścił szkoły.

„Myślę, że przemawia to do wspaniałej kadry, którą tu mamy, a także do kultury i klimatu naszej szkoły” – powiedział. „Ludzie chcieli razem pracować i chcieli tu być”.

Otrzymali prawie 30 nominacji do tytułu Managera Roku, powiedziała Holly Blair, dyrektor wykonawcza Professional Division of the Maine Directors Association, co stanowi wieloletni rekord w zdobywaniu tej nagrody.

Powiedziała, że ​​program selekcyjny Maine jest bardziej wszechstronny niż większość stanów z podobnymi programami. Panel byłych laureatów ocenia zgłoszenia, a następnie wybiera dwóch lub trzech finalistów. Następnie komisja odwiedza szkoły, aby osobiście porozmawiać z uczniami i pracownikami przed ich wyborem.

Uznanie Vincenta jest najnowszą z wielu prestiżowych nagród przyznanych personelowi szkoły średniej Bruce’a M. Whittiera w ciągu ostatniej dekady. Shanning otrzymał nagrodę Maine Teacher of the Year w 2013 roku, a nauczyciel nauk społecznych Jamie Karaffa otrzymał nagrodę Milken Educator Award w 2022 roku.

Bruce M. Dyrektor Whittier Middle School, Sean Vincent, słucha mówców w poniedziałek po południu w auli w Polsce, na chwilę przed poinformowaniem uczniów, że został wybrany dyrektorem roku przez Maine Principals Association. Ross Dillingham/Sun Journal


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetowania.

były

Następny ”