Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska miażdży Türkiye w Lidze Narodów Siatkówki Kobiet

Polska miażdży Türkiye w Lidze Narodów Siatkówki Kobiet

Polska przedłużyła serię zwycięstw do sześciu meczów, wygrywając 25:22, 25:20, 30:28 z Turcją w Lidze Narodów w Piłce Siatkowej Kobiet.

Drużyna prowadzona przez Stefano Lavariniego prowadzi w tabeli wstępnej. Chiny również utrzymują nienaganny rekord z pięcioma zwycięstwami i jednym meczem w ręku.

Magdalena Stesiak zdobyła 17 punktów dla Polski, a Melissa Vargas kolejne sześć punktów dla Turcji.

Kandydaci dobrze rozpoczęli czwartkowe spotkanie. Hande Baladin popełnił dwa kolejne błędy w ataku, pozwalając Polsce na prowadzenie 24:21. Turcja utrzymała jednego seta, ale chwilę później Martina Lukasik wygrała seta 25:22.

W drugiej grupie Polska utrzymała impet, budując przewagę. Turcja odrobiła stratę jednym punktem (20-19), ale Polska szybko odpowiedziała trzema kolejnymi punktami. Magdalena Jurczyk wykonała efektowny skok ze środka, a uderzenie Ebrara Karakurta w antenkę zniweczyło nadzieje Turcji.

Podopieczni Daniele Santarellego dzielnie walczyli w trzecim secie, zdobywając 28 punktów. Jednak to nie wystarczyło. Podopieczni Lavariniego mieli trzy punkty meczowe, a Magdalena Jurczyk zapewniła sobie decydujący punkt 30:28 i zakończyła mecz w dwóch setach.

„Cieszymy się z awansu po pokonaniu naprawdę silnego przeciwnika. Wiedzieliśmy, czego spodziewać się po Turcji. Nasz zespół wdrożył perfekcyjną taktykę. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi grać w jego ulubiony styl siatkówki” – skomentowała po meczu polska pomocniczka Agnieszka Korneluk. mecz.

W piątek Polska zagra z Holandią, Turcja z Kanadą, a Chiny z Bułgarią.

READ  Kilka agencji jest zamieszanych po tym, jak mężczyzna wpadł do wody | Wiadomości, sport, praca