Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska jest gotowa, by stać się forum komunikacji trójstronnej

Polska ma szansę stać się nowym miejscem rozmów Trójstronnej Komisji Łączności (DCG) na temat rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie, powiedział ambasador RP na Ukrainie Bardos Sichoki na stronie internetowej Clavcom.

– Jeśli będzie chęć negocjowania w Warszawie czy Crago, to logicznie będziemy gotowi. Mamy dużo dobrych miejsc do negocjacji – powiedział.

Według Chichokiego nie byłoby to problemem, gdyby niektórzy członkowie trójstronnego komitetu łącznikowego negocjującego w Mińsku nie mogli lecieć do krajów UE.

„To nie jest problem. Zdarzały się przypadki, w których Zachód i Rosja uzgodniły możliwość zniesienia zakazu wizowego raz na zawsze” – dodał.

Chichoki powiedział, że nie wie, czy Warszawa jest uważana za miejsce rozmów DCG.

– Nie wiem, czy jest to rozważane. O Warszawie słyszałem z wywiadu z Leonidem Krawczukiem w kwietniu. Wymienił Warszawę i kilka innych stolic – dodał ambasador.

Leonid Krawczuk, szef ukraińskiej delegacji w Komisji Trójstronnej Łączności (DCG), mówił wcześniej, że rozmowy o rozwiązaniu sytuacji na wschodzie Ukrainy mogą zostać przeniesione z Białorusi do Polski po zakończeniu izolacji Covit-19.

Anna

READ  Polskie przypadki COVID-19 stają się coraz bardziej restrykcjami regionalnymi