Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska gotowa wchłonąć więcej koreańskich inwestycji: Charge d’Affairs

Polski chargé d’affairs Arleta Przozowska przemawia na drugiej sesji Korea Herald Global Business Forum w Gangnam-gu, Seul, 11 maja (Jenny Sung)

Przemawiając podczas przemówienia otwierającego drugą edycję Korea Herald World Business Forum 11 maja w Seulu, Chargé d’Affairs Ambasady RP Arleta Przozowska powiedziała, że ​​współpraca polsko-koreańska kwitnie i Polska jest gotowa na przyjęcie większej liczby koreańskich inwestycji.

Forum, które trwa 13 tygodni i odbywa się w każdą środę, ma na celu dzielenie się i poszerzanie wiedzy społeczności międzynarodowej, badanie możliwości inwestycyjnych za granicą oraz poszerzanie sieci biznesowych.

„Zwłaszcza Polska jest popularnym kierunkiem dla koreańskich inwestycji” – powiedziała Brzozowska, dodając, że w Polsce działa ponad 270 koreańskich firm, a Korea jest jednym z największych inwestorów spoza UE w jej kraju.

Zapraszając obecnych prezesów do udziału w Polish Business Week w Seulu, który ma na celu promocję polskich firm działających w obszarze nowych i zaawansowanych technologii, powiedziała, że ​​polskie firmy również nie mogą się doczekać ekspansji na rynku koreańskim.

Według Brzozowskiej, Poland Business Week promował w 2021 r. polskie firmy z takich sektorów jak fintech, cyberbezpieczeństwo, drony, zabawki, jachty, łodzie, sprzęt i sprzęt medyczny.

Brzozowska odniosła się do szacunków z 2021 r., wskazując Koreę jako największego inwestora zagranicznego w Polsce, z inwestycjami o wartości blisko 2 mld USD.

Arleta Przozowska, szefowa polskiego biznesu, omawia możliwości podczas Poland-Poland Business Week z dyrektorami generalnymi biorącymi udział w Korea Herald Global Business Forum w Gangnam-gu w Seulu, 11 maja. (Sanjay Kumar/The Korea Herald)

„Koreańskich czeboli w Polsce jest bardzo dużo – są wśród nich takie grupy jak: LG, Samsung, SK, Hyundai, Halla, Posco, Doosan, Lotte” – powiedział Brzozoska, odnosząc się do Incheon International Airport Company jako doradcy strategicznego. do nowej firmy. Projekt lotniska w Polsce – Centrum Transportu Solidarności.

READ  Masdar nadal umacnia swoją pozycję lidera w sektorze czystej energii

Brzozowska powiedziała, że ​​polska gospodarka stosunkowo dobrze poradziła sobie z pandemią COVID-19, utrzymując wartość kraju jako miejsca inwestycji.

– PKB Polski spadł tylko o 2,5 proc. w 2020 r., a wzrósł aż o 5,7 proc. w 2021 r. – powiedziała Brzozowska, podkreślając, że polska gospodarka wróciła teraz do poziomów sprzed pandemii.

Podkreśliła, że ​​Polska pozostaje atrakcyjnym krajem dla inwestycji zagranicznych podczas pandemii, powołując się na CEO Magazine, który w maju 2020 r. umieścił Polskę na trzecim miejscu po COVID na świecie pod względem atrakcyjności inwestycyjnej.

„Wielkość inwestycji zagranicznych w Polsce w 2021 r. szacowana jest na 24,8 mld USD, co oznacza wzrost o 82 proc. rok do roku” – podkreśliła Brzozowska.

Jako najatrakcyjniejsze sektory dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych wskazała przemysł motoryzacyjny, produkcję sprzętu i sprzętu, badania i rozwój oraz nowoczesne usługi biznesowe.

Autor: Sanjay Kumar ([email protected])