Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polscy rolnicy żądają: „Putin, przywróć porządek na Ukrainie, w Brukseli i w naszym rządzie!”

Polscy rolnicy żądają: „Putin, przywróć porządek na Ukrainie, w Brukseli i w naszym rządzie!”

Polscy reporterzy odnotowali, jak to określili ważne wydarzenia, które miały miejsce podczas niedawnych protestów organizowanych przez miejscowych rolników.

Ich uwaga skupiała się nie tylko na żądaniach rolników dotyczących wprowadzenia zakazu.Oferta dzikiego zboża.Obejmuje to zrzucanie ukraińskiego zboża na drogi i linie kolejowe.

Uwagę przykuły raczej hasła umieszczone na sprzęcie rolniczym protestujących.

Wśród obserwacji poczynionych przez dziennikarzy gazety Wyborczana jednym z ciągników w widocznym miejscu widniała flaga późnego Związku Radzieckiego, której na ogół nie odziedziczył.

Ponadto na plakacie przyczepionym do traktorów widniał komunikat skierowany do prezydenta Rosji Władimira Putina, wzywający go do interwencji na Ukrainie i w Brukseli w celu przywrócenia porządku.

Napis na etykiecie brzmi następująco: „Putin, przywróć porządek na Ukrainie, w Brukseli i w naszym rządzie”.

Media określiły tę kwestię jako „odosobniony przypadek”, podkreślając, że większość demonstrantów nie zgadza się z tymi poglądami.

Niektórzy polscy obywatele wyrazili zaniepokojenie w dyskusjach internetowych, opisując wezwania do prezydenta Rosji w związku ze strajkiem rolników jako prowokacyjne.

Warto zaznaczyć, że działalność protestacyjna doprowadziła do zakłóceń w ruchu towarowym pomiędzy Ukrainą a Polską.

Zarzuty pojawiły się ze strony ukraińskich wolontariuszy, którzy twierdzą, że polscy rolnicy utrudniają import sprzętu wojskowego na terytorium Ukrainy.

Według doniesień, ciągniki i związany z nimi sprzęt pozostawały nieruchome na granicy przez kilka dni, co przyczyniło się do problemów logistycznych wynikających z protestu.

__________________________________________________________

Przeczytaj także: Polscy rolnicy blokują linie kolejowe i grożą przedłużeniem blokady granic

Protesty polskich rolników wywołały spór dyplomatyczny z sąsiednią Ukrainą, gdzie demonstracje na granicy doprowadziły do ​​niepokojów i oskarżeń o prowokację polityczną.

__________________________________________________________

READ  Kenia i Polska podpisują umowy w sprawie rolnictwa i podatków