Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polak Lewandowski zabiera logo Ukrainy na mundial

WARSZAWA, Polska — Robert Lewandowski zwiększył swoje poparcie dla Ukrainy we wtorek, kiedy kapitan Polski zobowiązał się zabrać płaszcz w niebiesko-żółtych barwach kraju na Puchar Świata w listopadzie.

Lewandowski wyraził swój sprzeciw w kilka dni po inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się w lutym. Wezwał Polskę do bojkotu gry z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Dwukrotny Piłkarz Roku FIFA odebrał nagrodę z rąk legendy Ukrainy Andrija Szewczenki na polskim stadionie narodowym w Warszawie.

„Dziękuję Andrey. Miło mi cię poznać!” Lewandowski Napisał na swoim koncie na Instagramie D. To będzie dla mnie zaszczyt zanieść tę kapitańską opaskę w barwach Ukrainy na Mistrzostwa Świata.

The Publiczna pozycja pioniera gwiazd pomogła się ustabilizować Polska nie zagrała z Rosją w półfinale eliminacji Mistrzostw Świata zaplanowanym na 24 marca w Warszawie.

– Nie możemy udawać, że nic się nie wydarzyło – powiedział Lewandowski dwa dni przed tym, jak FIFA i UEFA zakazały rosyjskim drużynom udziału w międzynarodowych rozgrywkach, skutecznie eliminując Rosję z mistrzostw świata.

Po tym, jak Polska awansowała w play-offach do mundialu w Katarze, Ukraina przegrała z Walią w finale play-off, który został przełożony na czerwiec, aby pomóc drużynie przygotować się w czasie wojny, która zatrzymała krajowy futbol.

Listopad Polska zmierzy się 20 grudnia z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską w grupie C. 18 meczów

W piłkarskich relacjach między Polską a Ukrainą, która była współgospodarzem Mistrzostw Europy 2012, ukraińskie reprezentacje i kluby rozgrywały w tym sezonie swoje „u siebie” w międzynarodowych rozgrywkach na polskich stadionach.

Ukraina zakończy w przyszłym tygodniu swoją kampanię Ligi Narodów UEFA w Polsce, goszcząc Szkocję w Krakowie.

Szewczenko, zdobywca Złotej Piłki 2004 i płodny napastnik AC Milan, trenował Ukrainę, kiedy w zeszłym roku doszła do ćwierćfinału Euro 2020.

Również w AP Soccer: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP_Sports

READ  Kolejne monety ze skarbca Półwieś odnalezione w Polsce - Dziedzictwo Dzienniczek