Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bolsonaro spotkał się z przywódcami ekwadorskimi i polskimi w Nowym Jorku

Prezydent Jair Bolsonaro spotkał się we wtorek z Guillermo Lasso z Ekwadoru i Andrzejem Dudą z Polski na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku.

Brazylia i Polska Podpisano dwie umowy. Jednym z nich jest wymiana informacji poufnych i wzajemna ochrona, a drugim eliminacja podwójnego opodatkowania dochodów i zapobieganie uchylaniu się od opodatkowania.

Wczoraj podsekretarz ds. wielostronnych spraw politycznych Paulino Franco de Carvalho Neto, na konferencji prasowej, pan. Bolsonaro powiedział, że może usiąść z Alejandro Giammattem z Gwatemali i Aleksandarem Vuciciem z Serbii, ale dziś rzecznik MSZ wykluczył te sprzeczne harmonogramy. z przodu

Dziś na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ pan. Giamatte zamierza się przemówić. A. którą prowadził w poniedziałek Spotkanie dwustronne Z prezydentem Paragwaju Mario Abdo Benitezem. Pan. Vucic Już dotarła Wygłosi przemówienie na Zgromadzeniu Ogólnym w Stanach Zjednoczonych jutro.

Brazylijski prezydent opuścił Brazylię, pomimo słabej pozycji w sondażach. Jednym z celów jego zagranicznej podróży było przeciwdziałanie postrzeganiu go jako międzynarodowego pariasa.

Jednak mógł jedynie potwierdzić spotkania z przywódcami krajów prawicowych”. Bardzo mały handel z Brazylią. Gdy Bolsonaro wraca do Brazylii we wtorek, brazylijska dyplomacja powiedziała, że ​​napięty harmonogram uniemożliwił mu zorganizowanie kolejnych spotkań.

Pan. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie wydało jeszcze oświadczeń w sprawie dwustronnych spotkań Bolsonaro z prezydentami. Ekwador i Polska już się wydarzyły.

W maju 2021 r. Prezydent Brazylii Pan. Uczestniczył w inauguracji Lasso, W Quito. Kilka dni temu napisał na Twitterze, panie Zwycięstwo Lasso „wzmocni naszą walkę o obronę demokracji i wolności. [Latin America]”.

Prezydent Bolsonaro kilkakrotnie komentował wybory w krajach sąsiednich – konsekwentnie wyrażając poparcie dla kandydatów prawicowych. Pan. Poboczne rozmowy odbyły się podczas ostatniego spotkania Bolsonaro z Andrzejem Duda W zeszłym roku ONZ Podobnie jak pan Bolsonaro, polski skrajnie prawicowy lider jest przeciwnikiem praw LGBTQ i popiera to, co obaj nazywają „wartościami rodzinnymi”.

READ  Dwa zdjęcia ze spektaklu Purim w Opado w Polsce - The Forward