Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polacy robią zakupy po złagodzeniu ograniczeń dotyczących COVID-19

WARSZAWA (Reuters) – Polacy rzucili się we wtorek do sklepów odzieżowych i sklepów z narzędziami ręcznymi, ponieważ rząd złagodził ograniczenia dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa po spadku liczby nowych infekcji.

Nowe przypadki gwałtownie spadły w kwietniu, a rząd zaczął ponownie otwierać gospodarkę w maju, zaczynając od powrotu małych dzieci do szkoły i otwierania centrów handlowych i muzeów.

Kilkanaście osób stało w kolejce przed Muzeum Narodowym w Warszawie przed jego otwarciem we wtorek. I więcej pojawiło się w centrum handlowym w centrum stolicy.

Na pytanie, czy nie jest jeszcze za wcześnie na łagodzenie ograniczeń, ponieważ szpitale nadal mają do czynienia z dużą liczbą pacjentów z COVID-19, pielęgniarka Adrianna Gawińska, 27 lat, stojąca przed sklepem odzieżowym w Warszawie, powiedziała: „Myślę, że jesteśmy już ponad najgorsze. „

Liczba nowych infekcji w Polsce spadła we wtorek do 2296 z 35 251 1 kwietnia, ale wpływ na nią może mieć długi weekend majowy, kiedy wykonano mniej testów.

Według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Szczepionek, od 4 maja 29% Polaków otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, a 10% zostało zaszczepionych w pełni.

W najbliższych dniach rząd planuje dalsze złagodzenie ograniczeń. Hotele o pojemności 50% mogą zostać ponownie otwarte 8 maja, ale bez restauracji lub spa, a od 15 maja restauracje i bary będą mogły serwować posiłki i napoje na świeżym powietrzu.

Relacja Kacpra Pempela; Autor: Anna i Ludarczak Simczuk; Pod redakcją Janet Lawrence

READ  Polski deweloper organizuje spotkanie łańcucha dostaw dla projektu morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,2 GW