Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Orkla przejmuje Cake Decor, For All Baking, Wielka Brytania | Wiadomości z branży spożywczej

Obie firmy zajmują się dekoracjami do ciast

Norweska firma spożywcza Orkla rozszerzyła w tym roku swoje zakupy o dwie umowy w Wielkiej Brytanii – Cake Décor i For All Baking.

Transakcje są przeprowadzane przez dział składników Orkli za pośrednictwem należącej w całości do niej spółki zależnej NIC Enterprises, która pod koniec zeszłego roku zawarła kolejną umowę w Wielkiej Brytanii z Gortrush Trading, producentem składników do lodów. Grupa Orkla przejęła w tym roku również spółki w Polsce i Finlandii.

Firma Orkla Food Ingredients podała, że ​​zawarła umowę na zakup obu firm z siedzibą w Glasgow w Szkocji oraz zaopatrywanie detalistów i piekarni.

Cake Décor produkuje dekoracje do ciast, takie jak posypki, glazury, pasty i mieszanki do pieczenia, a większość swoich produktów sprzedaje w sprzedaży detalicznej.

For All Baking znajduje się za Sprinkles & Co. , Firma zajmująca się handlem elektronicznym Cake Décor, która obsługuje piekarnie rzemieślnicze.

Firma Cake Décor została założona w 2006 roku, a jej właścicielem i przewodniczącym jest główny akcjonariusz Bill Donnelly, który przez dwa lata będzie nadal pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy. Reszta zespołu zarządzającego również pozostanie na swoich stanowiskach. Firma osiągnęła w zeszłym roku sprzedaż na poziomie około 14,4 miliona funtów (19,9 miliona dolarów).

Firma stwierdziła w oświadczeniu, że przejęcie Cake Décor i For All Baking „pozwoli firmie Orkla w Wielkiej Brytanii rozszerzyć działalność na powiązane produkty i zaoferować szerszą gamę jej głównych klientów”. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

W marcu Orkla ogłosiła dwie umowy, w tym polską spółkę handlowo-dystrybucyjną Ambasador92 oraz fińską firmę gastronomiczną Fort Deli.

W międzyczasie grupa ujawniła w zeszłym tygodniu, że przygotowuje projekt roślinny Orkla Alternative Proteins, a prezes i dyrektor generalny grupy Jaan Ivar Semlitsch zauważył, że „jesteśmy na początku masowej zmiany w kierunku alternatywnych źródeł białka”.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Pekinie: Którzy światowi przywódcy zmierzają do Chin (nie Biden)?

We wrześniu Orkla zobowiązała się podwoić przychody z żywności opartej na planowaniu do 1 mld NOK (obecnie 120,2 mln USD) do końca tego roku, z 500 mln NOK w 2019 r.