Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pochodzący z Cedar Rapids rekord świata w rzucie dyskiem paraolimpijskim w Drake

Pochodzący z Cedar Rapids rekord świata w rzucie dyskiem paraolimpijskim w Drake

Pochodząca z Cedar Rapids Jessica Hymes została międzynarodową gwiazdą lekkoatletyki.

Hymes, absolwent Prairie High School i University of Northern Iowa, zakwalifikował się już do trzech Igrzysk Paraolimpijskich. W piątek na Drake Relays Heims ugruntowała swoje miejsce w historii, ustanawiając rekord świata w rzucie dyskiem.

Hymes zdobył 37,23 m (122 ft 3 cale), aby przełamać poprzedni znak paraolimpijski F64 wynoszący 36,53 m (119-10) ustanowiony przez Polkę Faustynę Kotłowską w 2001 roku.

W przypadku Heims nigdzie indziej na świecie nie wolałbyś ustanawiać rekordu świata niż na Drake Stadium.

„To wszystko jest upokarzające”, powiedział Hymes. „To naprawdę mnie zaskoczyło”. „Nie ma lepszego miejsca na zrobienie tego niż niebieski owal. Jestem taki szczęśliwy”.

Hymes urodził się z zespołem opaski owodniowej, stanem, w którym tkanka worka owodniowego owija się wokół kończyn płodu. Kiedy była małą dziewczynką, amputowano jej lewą nogę poniżej kolana.

jeszcze:Drake Relays wraca do Des Moines. Co musisz wiedzieć o biletach, parkingach i prognozach pogody

Jessica Hymes z Cedar Rapids rzuca się w finale kobiet F44 Discus podczas Igrzysk Paraolimpijskich 2020 na Stadionie Narodowym w Tokio 29 sierpnia 2021 roku.

Heims zyskała rozgłos w jej ostatnich dwóch latach w UNI, gdzie zakwalifikowała się do Igrzysk Paraolimpijskich.

Zajęła siódme miejsce w biegu na 400 metrów i ósme w dyskowcach podczas Igrzysk Paraolimpijskich w 2016 roku. Amerykanin i jest rekordzistą National Handicapped Discus Throw.