Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierogi Power: Społeczność wykazuje apetyt na polski przepis Babci |  Nie przegap tego

Pierogi Power: Społeczność wykazuje apetyt na polski przepis Babci | Nie przegap tego

TRAVERSE CITY — Z etnicznych tradycji wywodzą się ciasta z Górnego Półwyspu, włoskie tortellini i polskie pierogi, wszystkie nadziewane kieszonki ciasta wyrabiane od pokoleń kochającymi rękami żon, matek i babć. Dziś żyją w kontaktach, aby doświadczyć dróg swoich przodków.

Polskie rodziny w okolicy mogą nawiązać kontakt ze swoim dziedzictwem dzięki ukochanemu przepisowi na pierogi jednej babci. Babcia’s Corner, siedziba Babcia’s Amazing Pierogi, wkroczyła na scenę kulinarną Traverse City w 2021 roku. Dobrze prosperujący biznes zbudowany na przepisie babci Amy Henley niedawno otworzył swoje podwoje w sklepie detalicznym w dawnym sklepie Buzzelli Foods przy Oleson’s Plaza przy Hammond i Three Mile .

„Staliśmy przed niesamowitym dylematem, że nie możemy zrobić ich wystarczająco szybko” – powiedział współwłaściciel Babci, Zach Henley.

Zach i jego matka/współwłaścicielka Amy co tydzień przygotowują ręcznie 1500 pierogów w oparciu o rodzinny przepis.

„To jest to, czym chcemy się podzielić z naszą społecznością” – powiedział Zach. „Naszym celem jest dawanie pierogów osobom, które nie mają już rodzinnego przepisu.”

Słowo „babesia” w języku polskim oznacza babcię. Przodkowie Amy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych w latach dwudziestych XX wieku, przywożąc ze sobą pierogi według przepisu ich babci.

„To uczta dla duszy i polska uczta, zwłaszcza w okresie świątecznym” – stwierdziła Amy.

Pierogi Henleyów wnoszą tradycję smaku do współczesności dzięki różnorodnym nadzieniom wykonanym z lokalnie produkowanych składników. Pierogi faszerowane ziemniakami i serem przygotowywane są z domowego sera wiejskiego produkowanego z mleka matki. Są też pierogi z kiszoną kapustą, grzybami i serem wiejskim z czosnkiem i szczypiorkiem.

Deser pierogowy zawiera jagody z Blueberry Hill w Buchan’s Traverse City i jabłka z Friske’s Orchards w Ellsworth.

Zack powiedział, że babcia pierwotnie trafiała na półki spożywcze w staromodny sposób.

„Weszliśmy do sklepów: Najpierw do Oriana i Hansen Foods w Suttons Bay, Village Market w Elk Rapids i innych.

READ  Umowa kompensacyjna za drugi etap polskiego PAC-3 WISŁA

Przywieźli także pierogi na lokalne rynki rolne, w tym na targ rolniczy Sarah Hardy w centrum Traverse City. W ten sposób Babcia’s stworzyła niszę na rynku dla żywności etnicznej.

„Ich polska żywność jest świetna dla społeczności” – powiedział Kyle Warner, Sarah Hardy Farmers Market Manager. „To dodaje nowego charakteru naszemu rynkowi i ulepsza to, co możemy zaoferować”.

Rodzina Henleyów ma nadzieję, że Babcia’s Corner stanie się w okolicy ulubionym sklepem ze wszystkim, co polskie. Choć podstawowym produktem pozostają pierogi, w sklepie można znaleźć polską herbatę, trudno dostępne przyprawy, marynowane buraki, polskie wędliny Koegel, ceramikę i inne towary.

Klan współpracuje, aby zbudować komercyjny sukces Babesii. W operacji biorą udział Jeff, głowa rodziny, córka Amy i Jeffa, Genevieve, jej mąż Tyson i córka Zacha, Amara.

Kolejnym krokiem rozwoju jest serwowanie lunchu w sklepie. Babcia’s Corner będzie serwować gorące pierogi z dodatkiem kiełbasy w godzinach 11:00-14:00. Do pierogów podawana będzie ręcznie robiona soda Northwoods, będąca jednym z nielicznych wyjątków od polskiej tradycji, z wódką.

Rodzina zaprasza klientów do udziału w rozwoju Babesia Corner.

„Chcemy stworzyć społeczność dla osób o polskim pochodzeniu” – powiedziała Amy. „Szukamy sugestii i czekamy na ludzi, którzy mówią nam, co chcieliby zobaczyć”.