Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Partia Konserwatywna w Polsce obalona po ośmiu latach rządów – Auckland Post

Partia Konserwatywna w Polsce obalona po ośmiu latach rządów – Auckland Post

Zdjęcia: Omar Marquez

Ostatnie wybory w Polsce przyniosły istotną zmianę w partii głównej, zmianę, która nie zmienia się od blisko dekady. Polska od 2015 roku znajduje się pod kontrolą konserwatywnego przywództwa PiS, a teraz będzie kontrolowana przez centrową Koalicję Obywatelską pod przewodnictwem Donalda Tuska.

Przywództwo PiS może być trudne opisane Jako konserwatysta i nacjonalista łączył pewne wydatki na opiekę społeczną, aby uszczęśliwić ludzi.

Tymczasem Koalicja Obywatelska składa się głównie z partii centrowych, ale jest to szeroka koalicja, w której po objęciu władzy będą występowały pewne różnice ideologiczne.

Transformacja, której świadkiem było Prawo i Sprawiedliwość, nastąpiła dzięki niektórym decyzjom podjętym przez nią w ciągu ośmiu lat sprawowania władzy.

Głównym punktem spornym dla większości polskich wyborców, którzy odrzucili PiS, wydaje się być antydemokratyczne zachowanie tej partii. Wynika to z coraz bardziej autorytarnych nastrojów partii poprzez przepisy, w tym z możliwości rządu, aby to zrobić Badanie wpływów rosyjskich.

Ustawa ta umożliwiłaby Polsce usunięcie ze społeczeństwa przywódców i urzędników państwowych na dekadę, a ludzie obawiają się, że mogłoby to zostać wykorzystane do usunięcia opozycji wobec PiS z opinii publicznej.

Partia Prawo i Sprawiedliwość wzmocniła także kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości Poprzez usuwanie sędziów Ci, którzy rządzą nieprzychylnie dla partii. Doszło do tego, że Unia Europejska wstrzymała miliardy euro z finansowania do czasu, gdy partia przestanie kontrolować wymiar sprawiedliwości.

Wielu obawia się, że Polska zmierza w tym samym antydemokratycznym kierunku, co Węgry należące do Unii Europejskiej Ogłaszać Bo to już nie jest demokracja.

Kolejnym problemem, przed którym stoi PiS, jest drastyczne ograniczanie praw do aborcji w Polsce, zwłaszcza po obsadzeniu Trybunału Konstytucyjnego sędziami popierającymi PiS, którzy będą nadal obalać kolejnych sędziów. Środki ochrony przed poronieniem.

Jedną z kluczowych kwestii, która mogła zadecydować o wyborze wyborców, było stanowisko PiS i Koalicji Obywatelskiej w sprawie UE. Przez cały czas sprawowania władzy PiS popadał w konflikt z Unią Europejską w związku z zacieśnianiem się kontroli nad wymiarem sprawiedliwości oraz antyimigracyjną retoryką i polityką.

Tymczasem Donald Tusk z Koalicji Obywatelskiej był przewodniczącym Rady Europejskiej, kluczowego ugrupowania w UE, które również chciało Uzdrowienie relacji Między Polską a Unią Europejską.

Wybory mogą mieć ogromny wpływ na wojnę na Ukrainie, ponieważ Polska jest głównym członkiem Unii Europejskiej. Choć Partia Prawo i Sprawiedliwość Prawo Nie mają zamiaru opuszczać UE, a konflikt Polski z UE może w dłuższej perspektywie być problematyczny dla kondycji organizacji.

Polska ma także historię wchodzenia w konflikt z Niemcami, kolejnym ważnym krajem UE. Konflikt ten był głównie skutkiem zaproszeń do Niemiec Reparacje za II wojnę światową Uzależnienie Niemiec od rosyjskich paliw kopalnych.

Poparcie dla Ukrainy zostało również zagrożone przez chęć PiS do retorycznego ataku na swoich sojuszników, a jego skrajnie prawicowe poparcie doprowadziło do Poparcie dla Ukrainy spada.

Czas pokaże, jak duży wpływ będzie miała ta zmiana w partiach na Polskę i resztę świata.

READ  Polska: Kolejne wybuchy w kopalni – ratownicy poszukują siedmiu zaginionych | tata