Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatnie wykolejenie pociągu Amtrak: Czwarta śmierć po tym, jak pociąg uderza w wywrotkę w Missouri

Pociąg z 243 pasażerami wykoleił się w pobliżu Kansas City w stanie Missouri

Cztery osoby zginęły, a co najmniej 50 innych zostało rannych, gdy pociąg Amtrak przewożący 275 osób wykoleił się po zderzeniu z wywrotką w Kansas City w stanie Missouri w poniedziałek.

Co najmniej trzy osoby zginęły, z których dwie były w pociągu, a jedna w ciężarówce, powiedział porucznik Eric Brown z Missouri Highway Patrol na konferencji prasowej. We wtorek potwierdzono zgon czwartej osoby.

Pociąg Southwest Chief 4 był w drodze z Los Angeles do Chicago, kiedy uderzył w wywrotkę. Siła wypadku spowodowała, że ​​pociąg wykoleił się w mieście Mindon około godziny 12:42 w poniedziałek, według Amtrak.

Firma, która potwierdziła, że ​​w pociągu międzymiastowym było 275 pasażerów i 12 członków załogi, powiedziała, że ​​„bardzo smutno” było dowiedzieć się, że zginęły trzy osoby, dwóch pasażerów i kierowca ciężarówki.

To już drugi tego typu obiekt w ciągu dwóch dni dla pociągów Amtrak. W niedzielę trzy osoby zginęły, a dwie inne zostały poważnie ranne po tym, jak pociąg z 85 pasażerami zderzył się z samochodem na wsi w Kalifornii.

1656464228

Sekretarz ds. transportu Pete Buttigieg siada do długiego wywiadu. Czy będzie pamiętał Amtrak?

Sekretarz ds. transportu Pete Buttigieg spotkał się z Lesterem Holtem z NBC News we wtorek, po weekendzie, w którym w ciągu dwóch dni odnotowano kilka odchyleń od trasy Amtrak.

Jak dotąd wydaje się, że rozmawiali głównie o branży lotniczej.

To fragment rozmowy.

Josh Marcus29 cze 2022 01:57

1656460132

Pomóż harcerzom ratować pasażerów po wykolejeniu

Dwóch skautów z Wisconsin pomogło w poniedziałek uratować współpasażerów po wykolejeniu się pociągu Amtrak w Missouri.

„Jestem z nich dumny. Jeden Skaut owinął rękę, zdjął koszulę i przewrócił rękę, żeby wybić kilka okien, żeby wydostać ludzi. Inny Skaut poszedł i uspokoił rannego kierowcę ciężarówki i próbował go ustabilizować.” powiedział Dan Skripjack, lider skautów z 73. pozycji. Raporty WBAY.

Josh Marcus29 czerwca 2022 00:48

1656457611

Dochodzenie i czyszczenie NTSB rozpoczyna się w miejscu wykolejenia

14-osobowy zespół z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu rozpoczął dochodzenie w sprawie przerażającego wykolejenia Amtrak w Missouri w poniedziałek, w którym zginęły cztery osoby. Raporty KMBC.

Śledczy usuną rejestrator zdarzeń z pociągu, przejdą przez wrak w miejscu wykolejenia i obejrzą materiał z kamery nagrany na samym pociągu.

Josh Marcus29 czerwca 2022 00:06

1656454800

Film pokazuje wspinaczkę pasażerów

Kilka dramatycznych filmów uchwyciło pasażerów uciekających z zatłoczonego pociągu Amtrak, który w poniedziałek zderzył się z wywrotką i wykoleił w Missouri.

„Cholera, to się stało” – słyszy się w jednym z filmów, które opublikował na żywo na Facebooku, pasażer Robert Nightingale. Innych pasażerów widziano siedzących na przewróconych wagonach.

Josh Marcus28 czerwca 2022 23:20

1656453637

Żołnierze państwowi kontrolujący ruch wokół miejsca katastrofy

Żołnierze zostali schwytani w Missouri, kontrolując ruch na drogach wokół wykolejonego pociągu Amtrak we wtorek, podczas gdy śledczy zbierają dowody z wraków kilku wagonów kolejowych.

Szefowa NTSB Jennifer Humende powiedziała dziennikarzom, że sama kolej ma być zamknięta dla pociągów pasażerskich i towarowych „przez kilka dni”.

Żołnierz stanowy na miejscu wykolejonego pociągu Amtrak

(AFP)

Josh Marcus28 czerwca 2022 23:00

1656452437

Krótka historia wypadków w Amtrak

Wykolejenie było drugim w ciągu wielu dni Amtrak, który miał wiele podobnych wypadków w ciągu ostatniej dekady.

Dotyczy to również kwietnia 2016 r., kiedy dwóch pracowników obsługi technicznej zostało rannych i zabitych przez pociąg Amtrak jadący z prędkością ponad 100 mil na godzinę w Pensylwanii, powodując wykolejenie lokomotywy.

W poprzednim miesiącu pociąg jadący z Los Angeles do Chicago wykoleił się na tej samej linii, co wypadek w poniedziałek, raniąc 32 osoby. Było to spowodowane przez uderzenie ciężarówki z paszą dla bydła na tor i nierówne ustawienie prętów.

Najgorsze wykolejenie Amtrak w ostatnich latach miało miejsce w maju 2015 r., kiedy zginęło osiem osób, a ponad 200 zostało rannych, gdy pociąg wykoleił się w słabym punkcie prędkości maksymalnej 50 mil na godzinę.

Josh Marcus28 czerwca 2022 22:40

1656451237

Senatorowie gotowi do pomocy

Senator z Missouri Roy Blunt odpowiedział na załamanie, oferując „wszelkie zasoby federalne, które mogą być wymagane”.

Drugi republikański senator stanu, Josh Hawley, również powiedział, że jest gotów pomóc, gdzie tylko może.

„Uważnie monitorujemy tę sytuację kryzysową, ponieważ ewoluuje i jesteśmy gotowi pomóc, co tylko możliwe” – powiedział w tweecie na Twitterze w poniedziałek wieczorem.

Gino Spocia28 czerwca 2022 22:20

1656450517

Przypomnienie: co to jest Amtrak?

Amtrak to linia kolejowa finansowana przez rząd USA i rząd USA, która codziennie obsługuje ponad 300 pociągów pasażerskich w prawie każdym sąsiednim stanie USA i części Kanady.

The Railroad Company została utworzona przez Kongres w 1970 roku, aby przejąć większość międzymiastowych kolejowych usług kolejowych obsługiwanych wcześniej przez prywatne firmy w Stanach Zjednoczonych.

Southwest Chief — usługa międzymiastowa, która rozbiła się w poniedziałek — zajmuje około dwóch dni, aby podróżować z Los Angeles do Chicago, zabierając pasażerów na przystankach pomiędzy nimi.

W 2021 r. Amtrak obsłużył 12,2 mln pasażerów i wygenerował 2,08 mld USD przychodów.

Dostarczył również 22 miliardy dolarów na naprawy i kolejne 44 miliardy dolarów na inne inwestycje w ramach największej od dziesięcioleci płatności finansowanej przez rząd (poprzez ustawę o infrastrukturze prezydenta USA Joe Bidena).

Pociąg Amtrak w Waszyngtonie

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Gino Spocia28 czerwca 2022 22:08

1656448597

Większość przejazdów kolejowych znajduje się w wiejskich stanach Missouri

projekt Plan działania Aby ulepszyć przejazdy kolejowe w Missouri, zidentyfikował ten, w którym pociąg Amtrak wykoleił się w poniedziałek, zabijając cztery osoby i raniąc 50 innych.

Oto, co wiemy o przejazdach kolejowych z tego dokumentu:

  • Około 70 procent przejść publicznych znajduje się w wiejskich stanach Missouri
  • Mniej niż 50 procent przejść publicznych nie ma aktywnych alarmów
  • W stanie jest około 3800 publicznych przejść naziemnych

Gino Spocia28 czerwca 2022 21:36

1656446317

Dwóch pasażerów świętowało rocznicę ślubu

Co najmniej para na pokładzie pociągu Amtrak, który zderzył się z wywrotką niedaleko Mindon w stanie Missouri, świętowała rocznicę ślubu, gdy doszło do wykolejenia.

Associated Press poinformowała, że ​​Diane Couture była w wagonie restauracyjnym z mężem świętującym 40. rocznicę ślubu, kiedy usłyszała głośny hałas, a pociąg zakołysał się, a następnie uderzył w bok.

„Ludzie po naszej lewej stronie wlecieli i uderzyli nas, a potem staliśmy przy oknach po prawej stronie samochodu” – powiedziała WDAF-TV. „Dwóch mężczyzn podeszło do przodu, ułożyło kilka rzeczy, wyszło przez okno i dosłownie pociągnęło nas za ręce”.

Amtrak potwierdził, że 275 pasażerów podróżowało z Los Angeles do Chicago, gdy się wykoleił. Wśród zabitych było czterech pasażerów.

Gino Spocia28 czerwca 2022 20:58