Po ogłoszeniu we wrześniu współpracy NuScale Power z KGHM ma zostać podpisana kluczowa umowa na rozpoczęcie prac nad wdrożeniem zaawansowanych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce.
Portland, Oregon, 14 lutego 2022– (Przewód biznesowy) – W dniu dzisiejszym w Waszyngtonie przedstawiciele rządu USA i polscy urzędnicy, w tym polski wicepremier Jacek Sachin, ogłosili, że NuScale Power i polska KGHM Polska Miedź SA (KGHM) podpisały porozumienie o rozpoczęciu wdrażania NuScale. Technologia pieca modułowego (SMR).
Ten biuletyn zawiera multimedia. Zobacz pełną wersję tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220214005233/en/
NuScale Power jest pierwszym i jedynym reaktorem modułowym, który otrzymał zatwierdzenie projektu od amerykańskiego Urzędu Regulacji Energetyki Atomowej, a KGHM utrzymuje KGHM, lidera w produkcji miedzi i srebra. Jako lider w przetwarzaniu czystej energii z pierwszym wdrożeniem SMR w Polsce. W ramach umowy NuScale wesprze wykorzystanie technologii SMR we współpracy z KGHM, a firmy będą wspólnie pracować nad uruchomieniem do 2029 r. pierwszej w Polsce elektrowni NuScale VOYGR™, co pozwoli Polsce uniknąć nawet 8 mln ton. Emisja CO2 rocznie. Uruchomienie elektrowni VOYGR do 2029 roku jest bezpośrednio związane z polityką klimatyczną KGHM Polska Miedź i nowym strategicznym kierunkiem energetycznym firmy.
Pierwszym zadaniem w ramach umowy jest identyfikacja i ocena potencjalnych lokalizacji projektów oraz opracowanie kamieni milowych planowania projektu i oszacowania kosztów. Działania te wspierają KGHM, ponieważ ceni on elektrownie NuScale VOYGR jako rozwiązanie recyklingu węgla dla istniejących elektrowni, a także potencjał elektrowni VOYGR w zakresie dostarczania bezpiecznej, bezemisyjnej, niezawodnej energii do ich działalności oraz wspierania innych polskich energetyki przemysłowej użytkowników.
KGHM i NuScale po raz pierwszy rozpoczęli współpracę we wrześniu 2021 roku, po dwóch imprezach. Podpisano Memorandum of Understanding (MOU) o współpracy w zakresie rozwoju, licencjonowania i budowy zakładu NuScale VOYGR w Polsce. Ta nowa umowa handlowa stanowi ważny kamień milowy w postępie NuScale w kierunku komercjalizacji i rozwoju czystej, niezawodnej i przystępnej cenowo energii w Polsce.
„W globalnej rywalizacji o szybkie ograniczenie emisji na całym świecie technologia NuScale stanowi idealne rozwiązanie umożliwiające osiągnięcie tego celu, przynosząc jednocześnie dobrobyt gospodarczy krajom goszczącym” — powiedział John Hopkins, prezes i dyrektor generalny NuScale Power. „Nuskel jest dumny ze współpracy z KGHM, doświadczonym liderem innowacji, i nie możemy się doczekać współpracy, aby stworzyć kolejną erę zaawansowanego wdrażania czystej energii i poradzić sobie z kryzysem klimatycznym”.
„Zawsze cieszy nas, że amerykańskie firmy poprawiają przywództwo energetyczne naszego kraju, rozwijając nasze innowacyjne technologie do zastosowań globalnych” — powiedział Andrew Griffith, podsekretarz ds. obiegu i dystrybucji paliwa atomowego.
„KGHM z dumą uruchamia projekt w 100% wolną od emisji dwutlenku węgla i swoje zaangażowanie w postęp prac związanych z dekorbonizacją. Technologia SMR zwiększy efektywność kosztową firmy i przekształci polski przemysł energetyczny” – powiedział. Zarząd KGHM Polska Miedź SA
Ogłoszenie pojawia się po tym, jak liderzy branży, decydenci i naukowcy z całego świata omówili na konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu COP26 na początku listopada rozwiązanie kryzysu klimatycznego i złagodzenie emisji dwutlenku węgla. Elektrownie NuScale VOYGR mogą generować 270 stałych miejsc pracy w elektrowniach, 1200 miejsc pracy przy budowie i do 4600 miejsc pracy przy produkcji na rozmieszczenie elektrowni i będą służyć jako skuteczny i ważny sposób osiągnięcia celów klimatycznych.
Sprawdź ceremonię podpisania. Połączyć
W sierpniu 2020 r. NuScale przeszedł do historii jako pierwszy i jedyny SMR, który otrzymał zatwierdzenie projektu od amerykańskiego Urzędu Regulacji Energii Atomowej – ważny krok w budowie i wdrażaniu tej technologii SMR. Firma utrzymuje silne tempo programowania w zakresie komercjalizacji technologii SMR, w tym rozwoju łańcucha dostaw, zrównoważonego projektowania instalacji, planowania działań związanych z dystrybucją zakładów oraz projektów rozruchu i oddania do użytku.
O mocy Nuskela
Firma NuScale Power opracowała nową modułową elektrownię jądrową z reaktorem lekkowodnym, aby zapewnić energię do wytwarzania energii, ciepłownictwa, odsalania, produkcji wodoru i innych zastosowań związanych z ogrzewaniem procesowym. Ta niesamowita technologia małego pieca modułowego (SMR) jest oferowana w skalowalnych rozmiarach, w tym VOYGR.ja-12 Elektrownia, która obejmuje 12 (77 MWe) modułów mocy NuScale ™ (NPM), wykorzystujących bezpieczną, przenośną i skalowalną technologię ciśnieniowego pieca wodnego. NuScale oferuje również rozwiązania dla małych elektrowni, z możliwymi czterema modułami VOYGR-4 (308 MWe) i sześcioma modułami VOYGR-6 (462 MWe). Dzięki szerokiej gamie elastycznych opcji energetycznych NuScale jest gotowe zaspokoić różnorodne potrzeby energetyczne klientów na całym świecie. Głównym inwestorem NuScale jest Fluor Corporation, globalna firma zajmująca się inżynierią, zaopatrzeniem i budową, która wspiera projekty jądrowe od ponad 70 lat.
NuScale ma siedzibę w Portland w stanie Oregon i ma biura w Corvallis w stanie Oregon; Rockville, MD; Charlotte, Karolina Północna; Richland, Waszyngton; I Londyn w Wielkiej Brytanii. Śledź nas na Twitterze: UNuScale_PowerFacebook: Nuskel Power, LLCLinkedIn: Moc NuskelaI Instagram: nuscale_power. Odwiedź NuScale Power’s Stronie internetowej.
O KGHM Polska Miedź SA
KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwarzaniem cennych surowców naturalnych. Położona w południowo-zachodniej Polsce największa w Europie ruda miedzi znajduje się w jej sercu. Realizując naszą strategię, systematycznie wzmacniamy międzynarodową pozycję KGHM. Firma posiada obecnie zdywersyfikowany geograficznie profil projektów górniczych. Działa na trzech kontynentach: Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Kontrolowana przez KGHM spółka zasobów rud miedzi gwarantuje wiodącą pozycję w branży wydobywczej. W naszym portfolio znajdują się metale takie jak molibden, pallad i nikiel, co toruje KGHM drogę do zdobycia silnej pozycji wśród zróżnicowanych światowych górników. www.kghm.com
Zobacz oryginalną wersję na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220214005233/en/
Łączność
Diane Hughes, wiceprezes ds. marketingu i komunikacji, NuScale Power
[email protected]
C (+1) 503-270-9329
Lydia Morsingovska, Dyrektor Wykonawczy ds. Komunikacji, KGHM Polska Midu S.A.
[email protected]
D (+48) 887 772 361
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
10 spraw urzędowych, które załatwisz online z Profilem Zaufanym
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher