Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najniższe cła w Europie przyciągają Afrykanów do Polski

Najniższe cła w Europie przyciągają Afrykanów do Polski

Jednostronny Konsultanci edukacyjni Innym powodem, dla którego studenci z regionu powinni wybrać ten kraj, jest sprzedawanie Polski jako wielokulturowego destynacji o wysokiej jakości życia, gdzie studenci mogą żyć z ograniczonym budżetem.

W Posty reklamowe Na swoich stronach w mediach społecznościowych agencja wymieniła „ładną pogodę w porównaniu z resztą Europy” jako jeden z pięciu powodów, dla których cel powinien być pierwszym wyborem.

Milcząc na temat popularnych programów uniwersyteckich w krajach byłego bloku wschodniego, sugeruje najlepsze możliwości pracy podczas studiów, co jest jednym z powodów, dla których ten kraj jest świetnym miejscem.

Według portalu fundacji edukacyjnej Perspektywy Study in Poland w latach 2017/18 w Polsce studiowało 72 743 studentów zagranicznych ze 170 krajów. Odsetek ten stanowi 5,6% wszystkich studentów w kraju Artykuł Sklasyfikował kraj jako „najmniej umiędzynarodowiony” kraj w Europie.

„Odsetek studentów zagranicznych studiujących w Polsce jest niższy niż w krajach OECD czy nawet w Chinach” – podał.

„Więcej zagranicznych studentów studiuje w naszych sąsiednich krajach”

„Większość studentów zagranicznych studiuje w naszych sąsiednich krajach: Czechach, Węgrzech, Słowacji czy Litwie. Polska jest najmniej umiędzynarodowionym krajem UE i najbardziej umiędzynarodowionym krajem w OECD, po Grecji, Hiszpanii i Słowenii.”

Jednak według holenderskiej agencji pośrednictwa pracy Studyportals Polska jest 10. najpopularniejszym kierunkiem w Europie, za Niemcami, Holandią, Włochami, Francją, Norwegią, Szwecją, Irlandią, Hiszpanią i Finlandią.

„W Afryce 10,4% zainteresowania studentów Polską wyrażają studenci z Nigerii, a w przypadku studiów licencjackich i podyplomowych na terenie kampusu kraj ten jest największym krajem pod względem zainteresowania” – powiedziała Cara Skigne, redaktor naczelna StudyPortals. The PIE wiadomości.

Zauważył, że algierscy i marokańscy studenci znajdują się również w pierwszej dziesiątce krajów wykazujących zainteresowanie studentów Polską, a Polska awansowała z 13. miejsca wśród algierskich studentów w 2018 r. na 3. najpopularniejszy kierunek, po Niemczech i Kanadzie, w 2022 r. zostało dodane.

READ  Agnieszka Radwańska przekonana trenerka Ika Zwiadek do zdobycia Pucharu Zjednoczonych dla Polski