Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwsze spotkanie sygnatariuszy Traktatu Artemidy

Pierwsze spotkanie sygnatariuszy Traktatu Artemidy

W poniedziałek 19 września 2022 r. przedstawiciele sygnatariuszy traktatu Artemis spotkali się po raz pierwszy od czasu inauguracji traktatów na Międzynarodowej Konferencji Kosmicznej w Paryżu. W wydarzeniu współorganizowanym przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) Agência Espacial Brasileira (AEB) Brazylia i Centre National d’études przestrzenne (CNES) We Francji sygnatariusze dyskutowali o kolejnych krokach w zapewnieniu bezpiecznej i odpowiedzialnej eksploracji kosmosu.

Traktaty Artemis, oparte na Traktacie o Przestrzeni Kosmicznej z 1967 r., ustanawiają wspólne ramy prowadzenia odpowiedzialnej eksploracji kosmosu. Zasady umów odzwierciedlają wzajemne zaangażowanie sygnatariuszy w odpowiedzialną i zrównoważoną eksplorację i użytkowanie przestrzeni kosmicznej.

Główny zastępca asystenta sekretarza stanu ds. oceanów i międzynarodowych spraw środowiskowych i naukowych (PDAS) Jennifer R. Reprezentowany przez Littlejohna. PDAS Littlejohn zwrócił uwagę na różnorodność sygnatariuszy pod względem ich zdolności i zainteresowań w przestrzeni kosmicznej oraz zachęcił wszystkie narody wykonujące loty kosmiczne do podpisania traktatów. Odnotowując misję NASA polegającą na wylądowaniu pierwszej kobiety i pierwszej kolorowej osoby na Księżycu, podkreślił, że zarówno nasze misje kosmiczne, jak i nasze wysiłki w zakresie dyplomacji kosmicznej muszą w pełni reprezentować naród amerykański. Różnorodność ma kluczowe znaczenie dla amerykańskich ambicji kosmicznych Ramy Priorytetów Kosmicznych Stanów Zjednoczonych I to Międzyagencyjna mapa drogowa wspierania edukacji i siły roboczej związanej z przestrzenią kosmiczną.

Rozpoczęty przez osiem krajów 13 października 2020 r., 21 krajów podpisało teraz umowy: Australia, Bahrajn, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Izrael, Włochy, Japonia, Korea Południowa, Luksemburg, Meksyk, Nowa Zelandia, Polska, Rumunia, Arabia Saudyjska, Singapur, Ukraina, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i USA. Pracujemy razem, aby zwiększyć przewidywalność, przejrzystość, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój ludzkiej eksploracji kosmosu oraz zapewnić, że eksploracja kosmosu jest prowadzona z korzyścią dla wszystkich narodów i całej ludzkości. W przypadku pytań ze strony mediów, skontaktuj się z [email protected].

READ  Polska Dunkierka grozi wyczerpaniem się - Politico