Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Na dolara wpływ miało złagodzenie napięć w Polsce, a dane z USA – biznes i finanse

Na dolara wpływ miało złagodzenie napięć w Polsce, a dane z USA – biznes i finanse

Nowy Jork: W środę euro umocniło się w stosunku do dolara i jena, ponieważ obawy o atak rakietowy w Polsce osłabły, ale dolar zyskał pewne wsparcie dzięki silniejszym niż oczekiwano danym o sprzedaży detalicznej w USA.

Rynek wycofał się z wtorkowego szoku związanego z awersją do ryzyka po tym, jak Polska i NATO poinformowały w środę, że wczorajszy wybuch, w którym zginęły dwie osoby, był prawdopodobnie przypadkowym atakiem ukraińskiej obrony powietrznej, a nie celowym rosyjskim uderzeniem, co złagodziło nastroje. wojnę rosyjsko-ukraińską. Może rozprzestrzenić się poza Ukrainę.

Euro ostatnio rosło o 0,33% do 1,0386 USD, wciąż poniżej najwyższego poziomu od czterech i pół miesiąca wynoszącego 1,0481 USD, dotkniętego we wtorek, kiedy dane o inflacji cen producentów w USA spadły poniżej oczekiwań. Euro odrobiło również straty poniesione we wtorek w stosunku do jena, co oznacza wzrost o 0,44% w stosunku do japońskiej waluty.

Dane z USA we wtorek sugerowały, że niższa niż oczekiwano inflacja cen konsumpcyjnych w zeszłym tygodniu nie była jednorazowym wydarzeniem, zwiększając nadzieje, że Rezerwa Federalna USA może spowolnić agresywne podwyżki stóp procentowych, które popchnęły dolara w górę w stosunku do funta, euro i jena w tym roku. rok.

Następnie w środę Departament Handlu podał, że sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 1,3%, w porównaniu z prognozami ekonomistów na poziomie 1,0%, przy szacunkach wahających się od spadku o 0,1% do skoku o 2,0%.

„Weszliśmy na dzisiejszą poranną sesję z lekkim ożywieniem po ogłoszeniu przez NATO, że pocisk, który uderzył w Polskę, był najprawdopodobniej ukraińskim ogniem przeciwlotniczym. Ryzyko, które wczoraj wspierało dolara.

Według Andersona, środowe dane wsparły rentowności dwuletnich papierów skarbowych USA, zapewniając pewne wsparcie dla dolara. „Motywem jest postawienie na nieco wyższe stawki w USA”.

Gdzie indziej dane opublikowane w środę pokazały, że inflacja w Wielkiej Brytanii – w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych – nadal rosła, osiągając najwyższy poziom od 41 lat w ciągu 12 miesięcy do października.

READ  W ramach protestu polscy pracownicy transportu zamykają przejścia graniczne z Ukrainą

Po wcześniejszym wzroście, funt brytyjski spadł o 0,2% do 1,1844 USD.

W czwartek Wielka Brytania ma ogłosić nowy budżet, w którym spodziewane są podwyżki podatków i cięcia wydatków. Funt spadł do rekordowo niskiego poziomu 1,0327 USD we wrześniu po tym, jak Kwasi Quarting, poprzednik ministra finansów Jeremy’ego Hunta, ogłosił pakiet niesfinansowanych obniżek podatków.

Dolar wzrósł o 0,07% w stosunku do japońskiego jena na poziomie 139,405, w porównaniu do wtorkowego minimum od 2,5 miesiąca na poziomie 137,67.

Indeks dolara, który śledzi dolara w porównaniu z sześcioma głównymi rówieśnikami, spadł ostatnio o 0,06% do 106,342 po wcześniejszym osiągnięciu najniższego poziomu 105,859.