CURTLAND – Mount Academy nigdy wcześniej nie grała w mistrzostwach stanu, ale jej rywalka, mistrzyni Polski 3. Dywizji, nie była obca największej scenie licealnej piłki nożnej dziewcząt w Nowym Jorku.
Misja Orłów była tuż przed nimi. Tornado wygrał ostatni stanowy tytuł klasy 4 w 2019 roku i od tego czasu nadal dominuje, wchodząc do finału w niedzielę z 74 kolejnymi meczami niepokonanymi.
„Po prostu próbowaliśmy budować, a kiedy chcesz coś zbudować, musisz pokonać mistrzów” – powiedział trener Mount Academy, John Howlett. „Wiedzieliśmy, że przychodzą do nas, że są mistrzami stanu. Bardzo ich szanujemy. Przez lata prowadzili niesamowity program, musieliśmy spełnić ich standardy i na szczęście dziewczyny były w stanie to zrobić”.
Mount Academy zrobiło to, czego nie potrafiły poprzednie 74 drużyny walczące z Polską i pokonało Tornado 3:2 i wygrało swoje pierwsze w historii mistrzostwo stanu w klasie D.
„Dosłownie nie mogę uwierzyć, że wygraliśmy”, powiedział Lark Genting, starszy student Mount Academy. „Słyszeliśmy, że Polska jest tak wspaniałym zespołem i myślę, że wielu ludzi wątpiło w nas, kiedy usłyszeli, że będziemy grać przeciwko nim. Byliśmy naprawdę podekscytowani pokonaniem ich, aby pokazać, że jesteśmy najlepsi i zrobiliśmy to. Ja też chcesz krzyczeć w obronie, mamy niesamowitą obronę.”
Sekcja 9 Klasa D: Mount Eldred Academy prowadzi do tytułu klasy D Division 9
Mount Academy nie bała się zmierzyć się z pozornie niepokonanym przeciwnikiem. Orły nie potrzebowały dodatkowej motywacji, gdy grały w głębszym celu i sprawie większej niż one same.
„Wciąż jestem trochę zaskoczony i przyjechaliśmy tutaj, aby poświęcić nasz sezon naszemu trenerowi, George’owi Visvari”, powiedział drugi student Mount Academy, Kayleigh Howlett. – Postawiliśmy wszystko na boisku. Wiedzieliśmy, że przyjazd do Polski będzie bardzo trudnym przeciwnikiem. Georges Visvari walczy obecnie z rakiem. Jest naszym głównym trenerem i naprawdę o nim myślimy, poświęcając mu sezon.
Mount Academy pomogła przetrwać wahania tempa meczu i bitwy od tyłu.
Orły strzeliły pierwszego gola po 58 sekundach meczu. Polska szybko odpowiedziała rzutem karnym w kolejnym posiadaniu piłki. Dziesięć minut później Tornado objęło prowadzenie, gdy Ava Malin strzeliła dobicie, dając Polsce prowadzenie 2:1, które utrzymało się do końca pierwszej połowy.
„Mieliśmy kilka frustrujących momentów na początku, ale w pierwszym meczu, w dalszej części drogi – musisz być w stanie sobie z tym poradzić” – powiedział John Howlett. „Myślę, że to faktycznie bardziej zmotywowało nas do powrotu i ciężkiej walki. Musisz być mentalnie twardy i to duża część tego na tym poziomie i myślę, że dziewczyny to dzisiaj pokazały”.
Mount Academy zwiększyła presję we wszystkich obszarach gry po przerwie. Polska, która awansowała do finału pokonując Chattogay 7:0, w drugiej połowie pozostała bezbramkowa.
Tymczasem Orły pokonały Tornado w trzeciej ofensywie. Ich szansa na zdobycie bramki zmalała, ale kiedy zdobyli remis, byli zdeterminowani, aby przejść dalej.
Genting wyrównał na początku drugiej połowy, zanim Brock Howlett zaserwował zwycięską piłkę 15 minut przed końcem meczu. Mount Academy wygrała swoje pierwsze w historii oficjalne mistrzostwa.
„To bardzo wyjątkowe” — powiedział Genting. „Myślę, że pomaga to, że nie graliśmy dla siebie. Graliśmy dla innych, ludzi, których kochaliśmy, trenera Viza i wszystkich naszych rodzin. Nie tylko dla nas”.
punkt zwrotny
Brooke Huleatt otrzymała przepustkę od swojej siostry Kayley i oddała strzał. Poszkodowany napastnik minął bramkarza i odbił się od obrońcy Polski, dając Orłom prowadzenie 3:2 na 15 minut przed końcem.
gracz
Kylie Howlett, Akademia Mount: Została wybrana najlepszą zawodniczką w swojej drużynie w meczu. Pomogła zdobyć zielone światło dla Orłów, ale była aktywna przez cały mecz w pomocy, jeśli chodzi o dyktowanie płynności.
w liczbach
Akademia Górska (18-1-1) – Brooke Huleatt miała jednego gola i jedno podanie. Lark Genenet i Tamra Ben Eliezer zdobyli gola. May Wright włamał się, aby pomóc.
Polska (20-1-1) – Logan Cuckinham została uznana za najlepszą zawodniczkę swojej drużyny w meczu. Najlepszym bramkarzem została wybrana Chloe Rarke. Miała też jedną bramkę z rzutu karnego. Ava Malin również zdobyła bramkę dla Tornado.
godny zacytowania
„Był taki moment w pierwszej połowie, spóźniliśmy się, ale czułam, że mamy energię i rozpęd” – powiedziała Kylie Howlett. „Po pierwszej połowie od tamtej pory sprawujemy kontrolę”.
Obserwuj Eugene Rapay na Twitterze pod adresem @erapay5 A na Instagramie pod adresem Umieść tweeta
„Dumny miłośnik mediów społecznościowych. Nieprzejednany badacz sieci. Internetowy guru. Przez całe życie uzależniony od muzyki.”
More Stories
Najlepsi bukmacherzy na Euro 2024: Twój kompletny przewodnik po zakładach na piłkę nożną
Zakłady sportowe dla początkujących: kompletny przewodnik
Fan tenisa pojechał z wnukiem z Polski do Dubaju, aby kibicować Idze Świątek – Aktualności