Mistrz French Open Party i Swatec starły się z Madrytem

Zdjęcie pliku: 3 kwietnia 2021 Miami, Floryda, USA; Australijka Ashley Barty uderza w forhend z Kanadyjką Biancą Andreescu (nie na zdjęciu) w finale gry pojedynczej kobiet na Miami Open na Hard Rock Stadium. Obowiązkowe zaliczenie: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Dwie ostatnie mistrzynie kobiet French Open spotkają się na Madrid Open po tym, jak Ashley Parte i Iga Światick zakwalifikowały się w sobotę do trzeciej rundy.

Numer jeden na świecie Barty uciekł od strachu, by pokonać Tamarę Zidansik trzema setami, zanim polski Soyatek pokonał Laurę Sigmund 6-3 6-3 i rozegrał emocjonujący mecz w poniedziałek na Caja Majica.

Pomimo wygranej w prostych setach, 14. rozstawienie potrzebowało 11 punktów meczowych, aby zapewnić sobie zwycięstwo w meczu finałowym.

Barty zdobyła swój pierwszy tytuł w singlu i jak na razie tylko na Wielkim Szlemie u Rolanda Garrosa w 2019 roku, zanim Świątek w zeszłym roku uderzyła w jeszcze większą niespodziankę w Paryżu, po znokautowaniu mistrzyni 2018 Simony Halep.

To naprawdę ekscytujące ”- powiedział Barty. „Mecz, na który nie mogę się doczekać. Uderzyłem go raz w Melbourne kilka miesięcy temu.

„Ma naprawdę fajną zabawkę. Porusza się naprawdę dobrze na kortach ziemnych, może zsuwać się z nóg i dobrze panuje nad ciałem na błocie”.

„To wyzwanie, przed którym stoimy, ponieważ mamy czysty rekord i krótki okres prób poznania się nawzajem i tego, jak pasują nasze mecze”.

Party i Sweety będą jednymi z faworytów na French Open, który rozpocznie się za miesiąc, a obaj gracze będą cieszyć się doskonałymi jazdami po glinie.

Zwycięstwo Partey nad Zidansikiem pozostawiło jej niepokonanych 13 meczów na czerwonych ceglanych kortach, podczas gdy Soyatek był teraz niepokonany dziewięć meczów na powierzchni.

19-letnia Światick powiedziała, że ​​podziwia odważną decyzję Barty’ego o dwóch latach przerwy w tenisie jako nastolatka.

READ  Sporty Team Canada do obejrzenia w ten weekend: 29 września – 2 października – Team Canada

„Naprawdę ją szanuję” – powiedziała Świątek. „Zasadniczo myślę, że to dobry przykład radzenia sobie z oczekiwaniami, po prostu mając pewien dystans do gry.

– Trudno mi też znaleźć. Chcę wygrywać każdy mecz, chcę wygrać teraz. Czasami nie poświęcam sobie czasu. Zrobiłem to.

Wamda Party w drugiej grupie

Barty została krótko wstrząśnięta przez Zidansik, która zmobilizowała tylko jeden mecz w drugim secie, ale Australijka odzyskała równowagę w play-offie, kończąc 6-4, 1-6, 6-3 w mniej niż dwie godziny.

Czołowa drużyna stara się zdobyć w tym roku swój czwarty tytuł WTA w Madrycie, odnosząc już sukcesy w Stuttgarcie, Miami i Yarra Valley Classic w Melbourne.

Niewielu spodziewałoby się, że Zidansik, który zajmuje 80. miejsce na świecie, zbliży się do Barty’ego, ale Słoweńska kobieta trzymała ją z dala od boiska i miała taką różnorodność, że jej przeciwnik nie odgadł.

Barty zdobył pierwszego seta, mimo presji przy serwisie 2-3, kiedy znakomita rekonstrukcja utrudniła Zidansikowi przełamanie podania.

Zidansik był bardziej agresywny w drugiej rundzie i dwukrotnie przełamał, a po raz drugi na 5-1 z kłującym bekhendem w passie.

Ale przeziębiła się w trzeciej połowie, kiedy Barty objął prowadzenie 3-0, po czym wyrzucił 5-3, gdy forhend Zidansika uderzył w taśmę.

„Nie sądzę, żeby było w tym wiele” – powiedział Barty.

Podanie Świątek było bardziej zauważalne, chociaż Siegemund wykazał się pewnym oporem późnym, a światowy numer 17 potrzebował 11 punktów meczowych w mega finałowym meczu, aby potwierdzić zwycięstwo w ciągu godziny i 40 minut.

„Dowiedziałem się, że trzeba być cierpliwym” – powiedziała Świątek. „Laura to świetny wojownik”.

W kolejnej bitwie między dwoma byłymi mistrzami Wielkiego Szlema Petra Kvitova pokonała Angelique Kerber 6-4 7-5.

Pod koniec każdego seta złamała Kvitovą, trzykrotnego mistrza Madrytu, aby zapewnić sobie zwycięstwo i awansować do 1/8 finału.

READ  Polskie Towarzystwo Historyczne poświęca McKinley Encounter | Wiadomości, sport, praca

15. rozstawiona Johanna Conta przegrała 6-3 6-3 z kwalifikacjami Anastasią Sevastovą, która dotarła do półfinału w Madrycie w 2017 roku.