Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Menlo Electric pomaga producentom energii słonecznej rozwijać się w regionie EMEA

Menlo Electric pomaga producentom energii słonecznej rozwijać się w regionie EMEA

Menlo Electric, dynamicznie rozwijający się polski dystrybutor modułów fotowoltaicznych i inwerterów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), ogłosił ekspansję na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Dysponując obfitymi zasobami promieniowania słonecznego, kraje regionu, zwłaszcza na głównych rynkach, wprowadziły odpowiednie przepisy mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i ułatwienie transformacji energetycznej poprzez energię słoneczną. Na przykład Republika Południowej Afryki Ustaw cel, aby osiągnąć 19 gigawatów Moce OZE do 2030 r., z czego duża część zostanie osiągnięta dzięki projektom energii słonecznej. Od wejścia do kraju w styczniu tego roku Menlo Electric poczyniło już duże postępy w krótkim czasie, zdobywając około 10% udziału w rynku.

Ambicje ekspansji na obu rynkach są wspierane przez zaangażowanie Menlo Electric w dostarczanie wysokiej jakości komponentów fotowoltaicznych o wyjątkowych doświadczeniach klientów. W ramach swojej strategii firma nawiązała współpracę z „szeregiem kultowych marek, które wcześniej były niedostatecznie reprezentowane w regionie” – powiedział Bartos Majewski, dyrektor generalny Menlo Electric. Należą do nich Deye, Tongwei, Jinko Solar i Sungrow. W zeszłym miesiącu na targach Intersolar 2023 firma i Sungrow zapewniły sobie zobowiązanie w wysokości 2 gigawatów.

„Dzięki strategicznym partnerstwom, takim jak nasza współpraca z Deye i Tongwei oraz na wybranych rynkach z Jinko i Sungrow, możemy teraz dostarczać klientom szeroką gamę wysokiej jakości komponentów fotowoltaicznych dostosowanych do ich specyficznych potrzeb. Współpraca ta pomoże nam dostarczać naszym klientom wyjątkowe rozwiązania w zakresie energii odnawialnej po konkurencyjnych cenach – dodał Majewski.

Menlo Electric traktuje również priorytetowo zatrudnianie lokalnych zespołów technicznych, aby zapewnić kompleksową obsługę klienta przy wejściu na nowy rynek, tworzenie nowych miejsc pracy w regionie, zapewniając jednocześnie profesjonalne szkolenia techniczne i wsparcie dla lokalnych dealerów, hurtowników i instalatorów.

Wielu zagranicznych producentów komponentów fotowoltaicznych napotka wiele barier podczas eksploatacji rynków w regionie EMEA Istnieją różne kultury, języki i klimaty pracy. Przykład Menlo Electric wskazuje, że spodziewane jest pojawienie się większej liczby profesjonalnych dystrybutorów lokalnych, którzy pomogą zagranicznym producentom zaistnieć na rodzimym rynku. Z drugiej strony zapewnia to kolejną skuteczną drogę dla firm zajmujących się energią słoneczną do ekspansji w tym regionie.

READ  Inflacja zwiększa zyski Geronimo Martins w czwartym kwartale, ale obniża marże