Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Matka i troje dzieci wracają na Ukrainę po pięciu tygodniach oczekiwania w Polsce na wizę do Wielkiej Brytanii

Matka i troje dzieci wracają na Ukrainę po pięciu tygodniach oczekiwania w Polsce na wizę do Wielkiej Brytanii

Matka i jej małe dzieci wróciły na Ukrainę „po osiągnięciu ostatniego etapu”, czekając pięć tygodni w Polsce na wizę do Wielkiej Brytanii.

Anastasia i jej córki – roczne bliźniaczki i ich starsza siostra – zatrzymały się 19 marca w hotelu w Polsce po złożeniu wniosku o projekt mieszkaniowy na Ukrainie.

Ich prezenterka Eleanor Rylans powiedziała, że ​​Anastasia „bardzo trudno jest być sam na sam z dziećmi w obcym mieście” i dodała: „W pełni wierzę, że opóźnienia były powodem jej powrotu na Ukrainę”.

Nie mogąc wrócić pociągiem do domu w południowo-wschodniej Ukrainie, Anastasia i dzieci przejechali 800 mil i odbyli 48-godzinną podróż autobusem.

Jego lokalny poseł, który odkopał sprawę, powiedział pani Rylans, że wiza Anadasia została przyznana w Poniedziałek Wielkanocny. Ale Anastasia jeszcze go nie otrzymała, a rodzina nie została powiadomiona.

Eleanor Reliance była gotowa powitać matkę i jej troje dzieci (zdjęcie: dzięki uprzejmości)
Łóżeczko dziecięce i zabawki wykonane przez innych (zdjęcie: Given)

„Gdyby poszło szybciej, myślę, że byłaby tutaj teraz. Byłoby jeszcze trudniej, gdyby nauczyła się radzić sobie w nowym kraju, ale gdyby był dom, w którym mogłaby zostać, oznaczałoby to, że zostałaby” – powiedziała pani Rylans. . I. „Schronisko to nie dom, ona nie zna języka, natomiast może chodzić po angielsku”.

Dodała: „Jestem zła na okoliczności, które doprowadziły ją do tego, że zdała sobie z tego sprawę. To jest niepotrzebne ”

Anastasia powiedziała, że ​​pani Rylans była zakłopotana pieniędzmi, które wydawała na swoje utrzymanie, a jednocześnie była zmęczona zajmowaniem się tylko małymi dziećmi.

Kiedy przemówiła I W zeszłym miesiącu pani Rylance wydała ponad 1000 funtów na zakwaterowanie u rodziny, ale upierała się, że chętnie pomoże.

Pani Rylance ma nadzieję, że rodzina nadal będzie mogła podróżować po przyznaniu wizy, a Anastasia i dzieci „nadal mają tu dom”, jeśli chcą przyjechać.

Sypialnia, w której śpią dzieci przyjeżdżające do Anglii. Przyjaciele ofiarowują namiot do zabawy dla dzieci (Zdjęcie: Darowizna)

„Zanim wyszła, powiedziała: „Już kocham cię jak rodzinę”. Czuje się dla mnie jak siostra i zrobię wszystko, by uratować moje siostry, siostrzenicę i siostrzeńca” – powiedziała pani Rylans, tłumaczka i kandydatka polityczna Liberalnych Demokratów.

READ  Malezyjski as w biegach wieżowych zajmuje pierwsze miejsce w Polsce

Martwi się jednak o to, co przeżyje rodzina po powrocie na Ukrainę.

„Jeśli będzie gorzej, martwię się o to, co dzieci mogą zobaczyć. W tym momencie jest bardzo cicho. Mają rodzinę, ale jeśli sytuacja się pogorszy, mogą tam utknąć na kilka tygodni” – powiedziała Rylans.

Dalej Aktualności

Polscy funkcjonariusze straży granicznej powiedzieli w zeszłym tygodniu, że więcej osób wraca na Ukrainę, ponieważ exodus uchodźców był wolniejszy niż wjazd do Polski.

Na granicy mołdawskiej zaczęto zamykać niektóre obozy dla uchodźców.

Ale wiadomo, że tysiące Ukraińców wciąż czekają na wizy do Wielkiej Brytanii, co uniemożliwia im bezpieczną podróż do Wielkiej Brytanii.

Niektórzy twierdzili, że ich wnioski zostały utracone, podczas gdy inni mieli wizy dla niektórych członków rodziny, a nie dla innych.

Niektórzy brytyjscy patroni twierdzą, że projekt mieszkaniowy dla Ukrainy został utrudniony z powodu opóźnień I Byli „zawstydzeni” planem.

Rzecznik rządu powiedział: „Dzięki hojności brytyjskiej opinii publicznej wydano 71 800 wiz na bezpieczny przyjazd 21 600 Ukraińców do Wielkiej Brytanii.

„Home Office przetwarza tysiące wiz dziennie – to pokazuje zmiany, które wprowadziliśmy w celu usprawnienia usługi i będziemy nadal budować na tym sukcesie, aby jeszcze bardziej przyspieszyć ten proces”.