Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Majowa aktualizacja gospodarcza: Jedz w deszczu | raport

Streszczenie dla kierownictwa

Jedz w deszczu: nowy symbol wolności i optymizmu.

Carsten Brzezski przedstawia swoją opinię na temat globalnej sytuacji, ponieważ większość krajów zaczyna łagodzić ograniczenia blokowania

Stany Zjednoczone: Powrót do życia

Bezprecedensowy bodziec sprawił, że aktywność gospodarcza w USA zbliżyła się do poziomu sprzed pandemii.

Strefa euro: recesja się skończyła

Gdy PKB ponownie spadł w pierwszym kwartale, strefa euro doświadczyła podwójnej recesji. Jednak wraz ze wzrostem popularności kampanii szczepień można teraz znieść stopniową blokadę, zwiastującą zdecydowane ożywienie.

Wielka Brytania: Dobre czasy i ożywienie gospodarcze powracają po ustąpieniu Covid-19

Zmniejszenie rozprzestrzeniania się Covid-19 i rozprzestrzeniania się szczepień zwiększyło zaufanie do ciągłości powrotu do zdrowia.

Chiny: Redukcja zadłużenia napędzana przez ożywienie

Wydaje się, że ożywienie gospodarcze w Chinach jest trwałe, chociaż wyższy wzrost PKB wynika częściowo z efektu niższej bazy.

Azja: Indie – co poszło nie tak?

Chociaż istnieje narracja, która mówi o podwójnym boomie i indyjskich wariantach, masowe wiece, imprezy sportowe i święta religijne mogły odegrać ważną rolę w niedawnym przyspieszeniu wypadków w Indiach. Można z tego wyciągnąć bardzo jasne wnioski. Indie mogą spodziewać się kolejnego straconego roku dla gospodarki

Europa Środkowo-Wschodnia: Presja inflacyjna w Europie Środkowo-Wschodniej nadal rośnie

Presja inflacyjna rośnie w Europie Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza w Polsce i na Węgrzech. Oba banki centralne są niechętne do zaostrzeń. Polsce powinno ujść na sucho, ale Węgry być może będą musiały to podnieść.

FX: Gra normalizacyjna

Rynki forex weszły w maju podzielone. Najlepiej radzą sobie waluty surowcowe. Słabo radzą sobie ci, którzy mają niskie dochody obronne, z bardzo odległymi perspektywami na podwyżkę stóp.

Stawki: szalony związek między inflacją a zwrotami

„Hej sąsiedzie, to 100 dolarów. Odzyskaj 92 dolary za 10 lat i wszystko w porządku. I nie zawracasz sobie głowy płaceniem odsetek”. To jest (prawdziwy) rynek obligacji dzisiaj, nie w odwróconej strefie cenowej strefy euro, ale w USA, gdzie wręcz przeciwnie, panuje wyraźny boom.

READ  Zużycie zmywacza do paznokci Popyt rynkowy, możliwości zatrudnienia, nowe innowacje, globalna prognoza do 2028 r.

Surowce odświeżają, ale obawy o dostawy pozostają problemem

Ceny metali są na rekordowych poziomach, rynki rolne notowane są na rekordowych poziomach od wielu lat, a ropa naftowa odnotowała imponujące odbicie.

Modernizacja banku centralnego

Ponieważ wiele rynków rozwiniętych początkowo wychodziło z pandemii Covid-19, w wielu gospodarkach uwaga kieruje się ku odpływom i odpływom.

Obietnica Bidena: buduj lepiej i bardziej ekologicznie

Wydaje się, że z 4 bilionów dolarów dodatkowych wydatków zaproponowanych przez prezydenta Bidena, 2,2 biliona dolarów przeznaczono na inwestycje w infrastrukturę ekologiczną i zrównoważoną. Stanowi to wyraźną zmianę w polityce rządu, na której można budować za pomocą zmian regulacyjnych i zachęt