Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W centrum uwagi muzea katarskie podczas Tygodnia Arabskiego

W centrum uwagi muzea katarskie podczas Tygodnia Arabskiego

Doha: Muzea w Katarze będą jednym z głównych punktów drugiej edycji corocznego Tygodnia Arabskiego, organizowanego przez Internet przez Arab Studies Group na Uniwersytecie Warszawskim.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-14 maja za pośrednictwem Facebooka i YouTube pod patronatem Ambasady Państwa Kataru w Warszawie, Ambasady RP w Doha oraz Katarsko-Polskiej Rady Biznesu.

Stan Kataru będzie miał wyjątkowy dzień w ramach tego wydarzenia, które odbędzie się 12 maja, podczas którego rzuci światło na szereg tematów związanych z muzeami w Katarze.

Jednym z głównych tematów, które zostaną zaprezentowane podczas dnia poświęconego Katarowi, będzie Muzeum Sztuki Islamskiej (MIA), w którym zostanie zaprezentowany budynek MIA i inspiracje architektoniczne stojące za jego oszałamiającym projektem.

Najważniejsze i najciekawsze eksponaty Muzeum Sztuki Islamskiej w stałych galeriach oraz wspaniałe wystawy czasowe. Wydarzenie uwydatni również to, co wyróżnia Muzeum Sztuki Islamu na tle innych tego typu instytucji w rejonie Zatoki Perskiej.

W centrum akcji znajdzie się również Muzeum Narodowe Kataru (NMoQ), ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesności i architektonicznych inspiracji budynku, bogatej kolekcji muzeum oraz Muzeum NMoQ jako ważnego środka prezentacji historii Kataru.

Nacisk zostanie położony również na Msheireb Muzea: Historia kompleksu; Co mogą podziwiać zwiedzający muzeum i jak płynnie mogą przejść przez różne okresy historii Kataru. Wydarzenie skoncentruje się również na tym, w jaki sposób kraj zdobędzie nowe wystawy, a także planuje utworzenie kolejnych muzeów w Katarze.

Z okazji swojej drugiej edycji coroczna impreza obejmie arabskie jedzenie, literaturę, muzykę, taniec i nie tylko.

Inne tematy pięciodniowego wydarzenia kulturalnego obejmują kuchnię syryjską i tradycyjny taniec Dabkeh.

W tygodniu odbędzie się również wywiad ze słynnym polsko-libańskim muzykiem i liderem muzycznym Basemem Akikim, a także z wybitnym polsko-irackim poetą, tłumaczem i pisarzem Hatifem Al-Janabim.

Przeczytaj także

READ  Chiny zatrudniają Western TikTokers do dopracowania swojego wizerunku podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 | Chiny