Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lipa zdobywa brązowy medal w grze pojedynczej do lat 11 na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w badmintonie

Lipa zdobywa brązowy medal w grze pojedynczej do lat 11 na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w badmintonie

Lipa Ahmed Mahloof, znana jako Ellie, zdobyła swój pierwszy indywidualny medal w międzynarodowym konkursie, zdobywając brąz na Międzynarodowym Festiwalu Yonex w Polsce.

W rozgrywkach gry pojedynczej U-11 Leiba wygrała wszystkie trzy mecze grupowe. Jej zwycięstwa obejmowały zwycięstwo 15-8, 15-11 nad Ukrainką Budaną Sirotiuk i powrót nad Polakiem Olivierem Serafinem z wynikiem 8-15, 15-9, 15-9 oraz 15-13, 15-6 i trzecie miejsce miejsce. -Kategoria Adriana Danoja.

Leiba, która zwyciężyła w swojej grupie, awansowała do ćwierćfinału, pokonując Ukrainkę Ulyanę Kononenko 15:4, 11:15, 15:8. Jednak w półfinale przegrała z czołową rozstawioną Polką Maleną Pudło z wynikiem 14-15, 12-15.

Laiba brała udział w wielu wydarzeniach, w tym w grze pojedynczej, grze podwójnej i mieszanej U13, w ramach europejskiego kalendarza badmintona. W grze pojedynczej U13 w obu meczach grupowych doznała porażek z polskimi reprezentantkami Agatą Žiliją i Zozołaną Misiak.

Łącząc siły z Litewką Tawkti Palketi w grze podwójnej, ponieśli porażkę z trzecią rozstawioną polską parą, ale zapewnili sobie zwycięstwa nad Ukrainkami Marią Iwczenką i Ulyaną Kononenko.

W grze podwójnej mieszanej, we współpracy z polską drużyną Kiesba Case, Leiba poniosła porażki w meczach fazy grupowej z Ukrainą i Polską.

Turniej ten jest czwartym występem Lipy w tegorocznym kalendarzu europejskiego badmintona, po udanych występach we Włoszech i Chorwacji. Jej osiągnięcia w grze pojedynczej U11 uzupełniają jej rosnącą listę osiągnięć w międzynarodowych zawodach badmintona.

READ  Kursy na Mistrzostwa Świata 2022, typy, sety, remis: ekspert ujawnia najlepsze zakłady, podkłady, strzały z dystansu w plecy