Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

KLM ląduje w Katowicach, szóstym miejscu docelowym w Polsce

KLM ląduje w Katowicach, szóstym miejscu docelowym w Polsce

Dziś KLM Royal Dutch Airlines oficjalnie otworzyły nową trasę: Amsterdam – Katowice – Amsterdam. Mieszkańcy Górnego Śląska mają dostęp do globalnej sieci holenderskich linii lotniczych. Katowice są już szóstym miastem w Polsce – po Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu – gdzie KLM oferuje loty do Amsterdamu, a stamtąd na świat.

„Uruchomienie nowego połączenia z Katowic jest prawdziwym potwierdzeniem zaufania, jakim KLM obdarza Polskę. Polska jest wyjątkowym rynkiem dla KLM, a strategia uruchamiania nowych połączeń z regionalnych portów lotniczych w kraju jest do tej pory niezwykle skuteczna. Po uruchomieniu nowych połączeń z Poznaniem i Wrocławiem, a dawniej Krakowem i Gdańskiem, a także Warszawą, która jest stale leczona, czas na kolejną trasę w naszej siatce – Katowice.W tym sezonie planujemy zaoferować do 68 lotów tygodniowo z 6 polskich miast, w tym z nowej destynacji – Katowic.

Katowice – serce Górnego Śląska – to bardzo ważny ośrodek gospodarczy w Polsce. Tutaj dostrzegamy ogromny potencjał, głównie dzięki ruchowi biznesu z tego miasta i okolic. Mamy nadzieję, że jednodniowa wycieczka przyczyni się do rozwoju nowych powiązań handlowych, gospodarczych i kulturalnych między Polską a Holandią, a także zapewni nowe możliwości podróżowania turystycznego. Mieszkańcy całego regionu będą teraz mieli dostęp do nowych opcji podróży oferowanych przez rozległą sieć KLM – w tym w tym sezonie 163 destynacje na całym świecie, do których mogą podróżować przez Amsterdam. Cieszymy się, że Katowice są teraz częścią naszej globalnej oferty! ” – Powiedział Frantisek Seilingdyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce, który był obecny na ceremonii otwarcia.

Artur TomaszekPrezes Górnolskiego Towarzystwa Lotniczego SA skomentował: „Debiut KLM w Katowice Airport to ważny moment w historii lotniska. Cieszymy się, że najstarsza i największa europejska linia lotnicza uruchomiła codzienne loty z Berzovic do swojego węzła komunikacyjnego w Amsterdamie. Chciałbym za to podziękować naszym partnerom KLM decyzji, która potwierdza potencjał gospodarczy i wielką społeczną woj.

tabela i cena

Loty na nowej trasie Amsterdam (Schiphol) – Katowice Airport – Amsterdam (Schiphol) oferowane są codziennie. Samolot startuje z lotniska Katowice-Voice Corvante (Pyrzowice) o 16:50, a ląduje w Amsterdamie o 18:50. Loty powrotne do Polski zaplanowano w następujących godzinach: Wylot z Amsterdamu o 14:20 i przylot do Katowic o 16:10. *

READ  opinia | Polska może być przyszłością Europy
numer lotu droga czas wyjść Czas przybycia
KL1815 Amsterdam – Katowice 14:20 16:10
KL1816 Katowice – Amsterdam 16:50 18:50

Bilety dostępne w sprzedaży na klm.pl oraz w biurach podróży na terenie całego kraju. Ceny biletów w obie strony z Katowic do Amsterdamu zaczynają się od 659 zł. ** Warto sprawdzić stronę KLM, na której podróżni mogą rezerwować loty nie tylko do Amsterdamu, ale także do różnych destynacji z wylotem z Katowic.

Dokąd z KLM?

KLM Royal Dutch Airlines obsługuje wszystkie loty przez lotnisko Amsterdam Schiphol, które jest jej głównym lotniskiem. Pasażerowie z Katowic, którzy wylądują w Amsterdamie o godzinie 18:50, mogą skorzystać z kilku zaplanowanych wieczorem rejsów KLM m.in. do miast europejskich m.in.: Edynburga, Glasgow, Newcastle, Kopenhagi, Londynu, Oslo, Birmingham, Manchesteru i wielu innych.

KLM wspólnie z Air France utworzył grupę AIR FRANCE KLM, obejmującą sieć 310 miast na 5 kontynentach, którą można rezerwować na klm.pl lub flightrance.pl. Grupa będąca liderem pod względem liczby oferowanych lotów międzykontynentalnych z wylotami z Europy, oferuje tak popularne destynacje jak: Paryż, Londyn, Nowy Jork czy Hawana, a także unikatowe destynacje „poza trasami”, aby wymienić tylko Curacao, Panama, Kostaryka, Fortaleza czy Windhoek w Namibii i wiele innych. Każdego roku sieć KLM linii Air France wzbogaca się o nowe ciekawe kierunki. W tym sezonie poza Katowicami są to: Rovaniemi (Finlandia), Nantes (Francja), Aarhus (Dania), Kittila (Finlandia), Tromsø (Norwegia), Innsbruck i Salzburg (Austria) oraz Newark (USA). .

Tradycyjny KLM

KLM, który ma 103 lata, jest najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod tą samą nazwą. Klienci wybierający KLM korzystają z największych zalet tzw. „tradycyjnych linii lotniczych”. Główną zaletą jest oczywiście rozbudowana siatka połączeń, zwłaszcza tych łączących kontynenty. Po drugie – nowoczesne i wygodne samoloty, dogodne rozkłady lotów i wysoka jakość obsługi. Nawet na krótkich trasach europejskich KLM oferuje bezpłatne napoje i przekąski podczas lotu. Każdy pasażer w Klasie Ekonomicznej może podróżować z jednym dużym bagażem podręcznym (do 12 kg) wliczonym w cenę biletu. Ponadto pasażerowie KLM mogą bezpłatnie wybrać miejsce w samolocie podczas odprawy i zbierać mile w programie lojalnościowym linii lotniczych – Flying Blue, które można następnie wymienić na loty za wynagrodzeniem i korzyści podróżne na kolejnych lotach.

READ  Orban mówi, że Węgry nie wpuszczą aktywistów LGBT do szkół”

Lotem KLM z Katowic do Amsterdamu

Codzienne połączenie z Katowic do Amsterdamu obsługiwane jest przez oddział KLM Cityhopper grupy AIR FRANCE-KLM, dedykowany do lotów europejskich. Pasażerowie podróżują nowoczesnym, oszczędnym Embraer E195-E2, który generuje o 31% mniej CO2 na pasażera i jest o 63% cichszy. *** W Klasie Ekonomicznej znajduje się 112 miejsc, a w Klasie Biznes 20 miejsc. Nowy lot trwa niecałe dwie godziny. Podobnie jak na innych europejskich trasach KLM o czasie trwania krótszym niż 120 minut, pasażerom podróżującym do/z Katowic w klasie ekonomicznej oferujemy bezpłatne napoje i przekąski. Z kolei w klasie biznes serwowany jest pełny posiłek z przystawkami i deserem. Wszyscy pasażerowie lotu Katowice-Amsterdam podróżują w ergonomicznie zaprojektowanych fotelach, a podczas lotu mogą korzystać z bezpłatnego czytania e-gazety dzięki aplikacji KLM Media, która umożliwia pobranie gazet i czasopism przed lotem.

Szczegóły rezerwacji biletów i rozkład jazdy oraz wyceny KLM są dostępne na stronie klm.pl, w call center KLM: 48 (22) 51 23947 lub za pośrednictwem biur podróży w Polsce.

* Harmonogram obowiązuje w czasie lokalnym, może ulec zmianie.
** Motyw jest dostępny
*** W porównaniu do poprzedniego modelu – Embraer E-190

Katowice 2.11.2022